6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Antifungal tedaviler sonuç verebiliyorsa..

SaçımınDoktoru Üyesi

Antifungal tedaviler sonuç verebiliyorsa..

Deride olusan mantarlari onlemek icin kullanilan oral yollu antifungal ilaclar da alternatif bir tedavi olusturabilir mi? Kafamda deli sorular

Moderatör
    başlığı okuyunca sorunuzu araştırıp konu oluşturdugunuzu sandım.
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arastirdim hocam fakat tabii ki yabanci kaynaklardan olunca kesin bir yargi belirtmek istemedim.Forumun ustatlarina danisayim dedim.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başlığı okuyunca sorunuzu araştırıp konu oluşturdugunuzu sandım.
    Ben de öyle düşünmüştüm kiii

Alıntı Deathrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arastirdim hocam fakat tabii ki yabanci kaynaklardan olunca kesin bir yargi belirtmek istemedim.Forumun ustatlarina danisayim dedim.
    Danışmalık bir durum yok, eğer bir şeylere dair "acaba olur mu lan" düşüncesi geldiğinde, onu araştırırsın, kayankalrıyla birlikte buraya konu açarsın. O konu hakkında bilgisi olanlarda eklemeler ya da düzeltmeler yapar.

Forumda yaptığımız olay bu zaten, taş üstüne taş koya koya ilerliyoruz. Ne kadar çok kişi taş taşırsa o kadar iyi bir alt yapımız hatta çözümümüz olur.

*-*-*-*-*-

Sonradan gelen bir edit: Hazır konunu açmışken bununla ilgili bir kaç şey diyim.

Özellikle ketoral kullanımımda yani anti-fungal saç derimin daha sağlıklı olduğunu gördüm. Minoxun yaptığı o deri soyulması, deri dökülmesi, dezenformasyonu olmadı.

Bunu denemek için birkaç günlüğüne yanılmıyorsam 5 gün kadar bırakmıştım ve derinin sağlığı tekrar bozuldu.

Üzerine düşülebilecek bir konu lakin ben hem şampuan olarak hem de krem olarak kullandığımdan herhangi bir araştırmam olmadı. Yani ben anti-andrjen olkarak kullanıyorum 1 taşla 2 kuş olmuş oluyor diğer kısma bakmadım hiç o yüzden.

Özellikle düzenli kullanımda saçlı derinin sağlığına kavuştuğuna eminim.
    Konu Invincible tarafından (23.04.2016 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de öyle düşünmüştüm kiii

Danışmalık bir durum yok, eğer bir şeylere dair "acaba olur mu lan" düşüncesi geldiğinde, onu araştırırsın, kayankalrıyla birlikte buraya konu açarsın. O konu hakkında bilgisi olanlarda eklemeler ya da düzeltmeler yapar.

Forumda yaptığımız olay bu zaten, taş üstüne taş koya koya ilerliyoruz. Ne kadar çok kişi taş taşırsa o kadar iyi bir alt yapımız hatta çözümümüz olur.

*-*-*-*-*-

Sonradan gelen bir edit: Hazır konunu açmışken bununla ilgili bir kaç şey diyim.

Özellikle ketoral kullanımımda yani anti-fungal saç derimin daha sağlıklı olduğunu gördüm. Minoxun yaptığı o deri soyulması, deri dökülmesi, dezenformasyonu olmadı.

Bunu denemek için birkaç günlüğüne yanılmıyorsam 5 gün kadar bırakmıştım ve derinin sağlığı tekrar bozuldu.

Üzerine düşülebilecek bir konu lakin ben hem şampuan olarak hem de krem olarak kullandığımdan herhangi bir araştırmam olmadı. Yani ben anti-andrjen olkarak kullanıyorum 1 taşla 2 kuş olmuş oluyor diğer kısma bakmadım hiç o yüzden.

Özellikle düzenli kullanımda saçlı derinin sağlığına kavuştuğuna eminim.
    hocam forumda saç dökülmesi konusunda daha bilgili ve ilgililer olduğu muhakkak.
    daha önce böyle bir konu da geçmemiş çoğunlukla yurtdışı forumlarında bile, o yüzden miracle veya siz gibi bu işin mekanizmasını ele alan insanlarda daha fazla anlam kazanabilir diye konu açtım.Kurallara aykırı bir şey varsa kaldırabilirsiniz.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deathrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deride olusan mantarlari onlemek icin kullanilan oral yollu antifungal ilaclar da alternatif bir tedavi olusturabilir mi? Kafamda deli sorular
    Antifungal tedavilere bir örnek mikanazole nitrat etkeniyle yapılan.bu etken dht yi de azaltiyor. Daha çok saç uzatmayi sağlamak için kullaniyorlar.sonuç alanlarda var.hatta kellik gibi durumlarda da sonuç alanlar var.
    Karsimiza O kadar çok etken çıkıyor ki hangisini deneyeceğimizi şaşırdık.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)