Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: Akne Sivilce ve Yağlanmaya Son : Miracle Losyon(Aldactone diane35)

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dr.virus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler tavsiye için. Peki sizde de oluyor mu göğüs ucunda dokununca sızlama? Bu normal mi, endişelenmeye gerek yok mu?

Bende göğüs ucuna dokununca sızlama olmuyor.fakat zamanında duzenli proscar kullanmistim. Ondan dolayi hafif bir yaglanma oldu.tedbiren bende şınav ve mekik cekiyorum.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende göğüs ucuna dokununca sızlama olmuyor.fakat zamanında duzenli proscar kullanmistim. Ondan dolayi hafif bir yaglanma oldu.tedbiren bende şınav ve mekik cekiyorum.
    Şınav gerçekten çok iyi koruyucu bir egzersiz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eklenti 401

Yaklaşık 6 senedir akne ile savaşmaktayım.Aknelerimi krem kullanarak gecirmeye calısıyordum.En etkilisi Aksil adli krem oldu oda zamanla etkısını kaybetti.Son zamanlarda ozon yağı kullandım.Uzun kullanımda faydası oldu lakin miracle (aldactone ve diane35) losyon kadar değil.

2 aydir miracle losyonu sacıma kullanıyorum.Şakaklarımdan süzülen losyon anlımdaki yağ bezelerini ve sivilceleri zamanla yok etti.Miracle bey'in tavsiyesi üzerine yüzümün diğer alanlarınada yaklasık 4 gündür kullanıyorum.Direkt etkisini gösterdi.Şuan memnunum ilerliyen zamanlarda anlım gibi yüzümün diğer bölgeleride cillop gibi olacakmı bakalım.

Kullanımı şu şekil yapıyorum ;
    -Sabah kalktıktan sonra yüzüme püskürtüyorum losyonu elimle masaj yaparak deriye yediriyorum.
    -Aksam yatmadan önce yüzümü zeytinyağlı sabunla temizliyorum ve losyonu masaj yaparak yediriyorum.

Miracle losyonu şu konudan oluşturabilirsiniz ;

http://sacimindoktoru.com/sac-dokulm...ac-cikisi.html
    dayı nasıl bı dogum kontrol hapıymıs bu ya dogum kontrolden baska herseye yarıyor . garnıer akne losyonu olmasın o yuzunu duzelten yanlış yonlendırme yapmayalım lutfen

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vücuttaki sivilceler için nizoral kullananlar var yabancı forumlarda iyi sonuçlar almışlar nizoral da denenmeli bence
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    Arkadaşlar benimde sivilce problemim var ama çenemde.Losyonu saçlarımda kullanmaya başladım 1 aydır şu ana kadar gayet olumlu sonuç aldım.Ancak çenemdeki sivilciler için kullansam gerçekten faydası olurmu?Ben elseve ile yaptım losyonu elseve le değilde garnierlemi yapsam acaba.Bu arada bayan olduğum için yüzde tüylenme riskini kaldıramam

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Denizzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benimde sivilce problemim var ama çenemde.Losyonu saçlarımda kullanmaya başladım 1 aydır şu ana kadar gayet olumlu sonuç aldım.Ancak çenemdeki sivilciler için kullansam gerçekten faydası olurmu?Ben elseve ile yaptım losyonu elseve le değilde garnierlemi yapsam acaba.Bu arada bayan olduğum için yüzde tüylenme riskini kaldıramam
    çenene kullanırsan o bölgede sakal dökülmesi yaşayabilirsin çünkü dht ayrıca sakalların uzaması ve gelişmesinden sorumlu.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Yeni Üye
    Hocam ben çok yanlış düşünüyordum miracle losyonla ilgili başka bir sitede doğum kontrol hapını şampuana katmaktan bahsediyorlardı ama sonra eklemişti yüzünüze değerse tüylenme yapar diye bende sırf bu yüzden miracle losyondan vazgeçtim fakat burdaki yorumlar öyle demiyor yani yüzde tüylenme sorunu olan yoksa başlayabilirim zaten sivilce sorunum da var.

Alıntı sakak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben çok yanlış düşünüyordum miracle losyonla ilgili başka bir sitede doğum kontrol hapını şampuana katmaktan bahsediyorlardı ama sonra eklemişti yüzünüze değerse tüylenme yapar diye bende sırf bu yüzden miracle losyondan vazgeçtim fakat burdaki yorumlar öyle demiyor yani yüzde tüylenme sorunu olan yoksa başlayabilirim zaten sivilce sorunum da var.
    Mekanizmayı bilmeyenler tüylenme yapar diyebilir androjenler saçlara zarar veriyor ama yüzde sakal,vücutta kıl çıkarıyor yani yüzdeki tüyleri ve sakalları azaltır arttırmaz

Sivilcenin oluşum sebebi sebum oksidasyonudur sebum oksitlendiği zaman skualen peroksit denilen bir maddeye dönüşür bu madde çok güçlü sivilce sebebidir tavşan kulağında bile sivilce çıkarmıştır sebum oksitlendiğinde gözenekleri tıkar ve akne bakterileri üremeye başlar bağışıklık sistemi bakterilere saldırır bu yüzden inflamasyon oluşur kırmızı ve ağrılı bir sivilce meydana gelir sebumun nedenleri arasında androjenler,insülin ve igf-1 vardır antioksidanlar sebum oksitlenmesi için çok işe yarar.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123