Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Seboraik Dermatit ve Beraberinde Aşırı Derecede Saç Dökülmesi

Alıntı burakkcbyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur hocam saç adedinden bahsediyordum. Saçımım dökülmesinin tek nedeni dolaylı da olsa seboraik diyrbiliriz o zaman sanırım?
    Yani tek nedenini ben bilemem sen öyle dedin diye yorum yaptım. Hani ek olarak erkek dökülmen varas bilemem ama gayet sağlıklı görünüyor zannetmiyorum ki başka bi nedeni olsun

burakkcbyk hocam benimde saçlar uzun saç dökülmesinin uzunlukla ilgisi yoktur dökülen saç her türlü dökülür.Ben geçen sene saçımı kestim baktım dökülüyor yine hatta dermatolog gittim uzunlukla ilgisi yok dedi.

Şimdi sende sebo dermatit var diyosun bende 4 aydan beri var.İlk başta hayatta stres varsa yağlanmada olur seboda olabilir.Bende sebo var.Sebo varsa sende kesin kaşıntıda vardır ve kabuklanma oluyordur ve sen kaşıyorsundur eline kabuk geliyor koca büyüklükte.Önce saçını kaşıyarak saçına zarar verirsin.

Çözüm bende araştırdım vardığım sonuç miracle abide öle dedi forumlardada öle baktım.Stres uzak durcaksın.Sonra blue cap şampuanı kullanıcaksın inan saçta kaşıntım gitti kullanalı 10 gün oldu normalde saçımı çok kaşırım sebo yüzünden gidiyor kaşıntı.Saçımı yıkadıktan sonra kabuklanmalar gözüküyor onuda görmek istemiyorum açıkcası onun için lavantayı döküyorum kafama hepsi kayboluyor.Lavanta özellikle yağlı saçlara faydası varmış ve sebo için bazı kişiler faydalı diyor ben böle yapıyorum.

Bluecap kullan 105 lira falan pahalı ama yapcak bişe yok.Lavanta al git aktardan.Netten bak lavanta kürüde diye çıkıyor stres uzak durunca inş kaybolur.

thesmiths
    Guest
    Alıntı burakkcbyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrardan başka bir doktor arayayım o zaman. İstanbulda oturuyorum varsa bildiğiniz bir doktor işe bu şekilde sadece lokal olarak değil içtende müdehale edecek paylaşırsanız sevinirim.
    Dediğiniz şampuanı alacağım. Ve diğer bitkisel olanıda söylerseniz onu da alacağım.

Diğer konular gibi aynı şekilde doktor ile danışmak gerekebilir.

Birde soracağım konu 4 5 aydır sıfır demişsiniz. Bu 4 5 ayda hayatınızda köklü bir değişikli gıda vb tarzında birşey mi yaptınız? Yahut hala duşlarınızda seboraik için ayrı bir uygulama yapıyor musunuz?
    Adana'da yaşıyorum maalesef. Dediğim hapları 2 ay kullandım. Yediklerimde çok değişim yok .

Haftada 1 Vichy'den kullanıyorum. Diğer günler de nizoral(erkek tipi saç dökülmesine karşı) ve Rossmann'dan aldığım isana 7 bitkili şampuanı(5 tl) kullanıyorum.

Son 4-5 ayda, çok stresli olduğum dönemlerde hiç göstermedi kendini nedense ama tekrar edebilir. Vich Dercos'a devam ediyorum o yüzden.

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zuha61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burakkcbyk hocam benimde saçlar uzun saç dökülmesinin uzunlukla ilgisi yoktur dökülen saç her türlü dökülür.Ben geçen sene saçımı kestim baktım dökülüyor yine hatta dermatolog gittim uzunlukla ilgisi yok dedi.

Şimdi sende sebo dermatit var diyosun bende 4 aydan beri var.İlk başta hayatta stres varsa yağlanmada olur seboda olabilir.Bende sebo var.Sebo varsa sende kesin kaşıntıda vardır ve kabuklanma oluyordur ve sen kaşıyorsundur eline kabuk geliyor koca büyüklükte.Önce saçını kaşıyarak saçına zarar verirsin.

Çözüm bende araştırdım vardığım sonuç miracle abide öle dedi forumlardada öle baktım.Stres uzak durcaksın.Sonra blue cap şampuanı kullanıcaksın inan saçta kaşıntım gitti kullanalı 10 gün oldu normalde saçımı çok kaşırım sebo yüzünden gidiyor kaşıntı.Saçımı yıkadıktan sonra kabuklanmalar gözüküyor onuda görmek istemiyorum açıkcası onun için lavantayı döküyorum kafama hepsi kayboluyor.Lavanta özellikle yağlı saçlara faydası varmış ve sebo için bazı kişiler faydalı diyor ben böle yapıyorum.

Bluecap kullan 105 lira falan pahalı ama yapcak bişe yok.Lavanta al git aktardan.Netten bak lavanta kürüde diye çıkıyor stres uzak durunca inş kaybolur.
    Hocam bende son 3 aydir kafayi yikadiktan sonra deri gibi seyler beliriyor VE saç etrafinda kabuklanma lar ortaya cikiyor , kasinti yok . Dr a henuz gitmedim bu sebo dermatit gostergesi midir? Saç yaglanma my cok asiri artti . Webseyyah sitesinde ki tedaviye basladim. Arti 1 aydir Vichy yesil kullaniyorum. Sonuc degismedi. Gercekten onerebileceginiz bir dr var mi ? Prof Server serdaroglu dusunuyorum ancak Emin degilim.

kardeş bu önereceğim şeyi kesin denemelisin yıllardır süren hastalığımı iyileştirdi benim inşallah sizdede işe yarar... bende 4-5 senedir elimde ve saçımda egzema vardı elimde sulu baloncuk sonra yara oluyodu..saçımdada kabuklanma kepek...çok doktora gittim ve çok ilaç kullandım fayda göremedim.. bigün migrosta gezerken gözüme sabun çarptı el temizliği için 1 kalıp sabun 16 tl dikkatimi çekti okudum bi kulllanayım dedim ne çıkar üitsizce aldım.. 2 hafta sonra elim iyileşti sevinçten ucuyodum ilk defa bişey işe yaramıştı..ama saçımda devam ediyodu sonra aklıma aynı markdanın sampuanı var mıdır diye geldi araştırdım evet var hemen gittim aldım.. inanmayacan ama 1 haftada bişeyim kalmadı.. saçta kepek falan yok şimdi çok şükür..bahsettiğim markda sebamed alman markdası şampuan ve sabunda ph 5.5 değerinde yazıyor cilde en uygun değermiş bu cildin kendini korumasını sağlıyormuş bende işe yaradı sizde şifa olur belki diye yazıyorum bi kullanın bakalım ben kepeğe karşı etkili olanı kullandım bi sürü çeşidi var

Sayfa 2/2 İlkİlk 12