merhaba,

Elimde yillar once toptan getirttigim toz halinde spironolactone var. Seneler once minoxidil gibi proplen glikol alkol ve saf su karişiminda çözmeye caliştim ancak çözemedim. Isittiğimda cozuldu ancak sogudugunda kristalize olup dibe çöktü. Geçen ay forumunuzu gördüm ve bu maddeyi bazi kremlerin içinde çözdüklerini ve kullaninca yarar gördüklerini iddia edenler var. Ancak spiroyu hangi kremin içinde en fazla miktarda çözebilirim ve hangi krem sac derisinde hemen kurumadan yavaşça emilir okuduklarimdan bu konuda tam bir çikarima varamadim. Bu konuda bana fikir verecek biri var ise sevinirim. Bu arada ingiltere'de yaşiyorum. O yuzden sadece turkiye'de satilan kremleri önerirseniz ben satin alamam.
En az yuzde 5'lik bir krem yapmayi düşünüyorum ama zaten elimde bolca var yuzde oranini artirabilirim eğer iyi bir çözücü bulursam. Spironolactone o kremlerin içindeki hangi madde veya maddelerde çözülüyor bilgisine sahip olsaydim belki elimdeki bazi parabensiz ve parfumsuz nemlendirici kremleri de kullanabilirdim.
Spiroyu herhangi bir kremin içinde çözdükten sonra da kullanmaya başlayip gelişmeleri sizlerle paylaşacağim. şimdiden teşekkürler.