Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
65 sonuçtan 61 ile 65 arası

Konu: Günlük (sık) kullanım için şampuan-sabun tavsiyeleri

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dalan'ın antik sabunlarından alabilirsiniz. Ense kısmınızda köpürtün sabunu elinizle yayın üst bölgelere.

Yeni Üye
    Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dalan'ın antik sabunlarından alabilirsiniz. Ense kısmınızda köpürtün sabunu elinizle yayın üst bölgelere.
    Aslına bakarsanız son 7 8 yıldır zaten sabun kullanarak saçlarımı yıkıyordum. İlk 4 5 sene dalan normal zeytinyağlı sabununu kullandım. Sonra piysada bulamamaya başlayınca duru beyaz kalıp sabunla son 2 3 yıldır yıkıyordum. Saçlarımı sabunla yıkamak çok hoşuma gidiyor belki kendimi kandırıyorum çünki sabunla yıkayınca daha sert ve daha dolgun oluyor saçlar. Fakat son zamanlarda saçlarım çok yağlanmaya başlayınca bi tedavi süreci başlatayım dedim. Forumlardada sabunun özellikle pHının yüksek olduğu için saçlara zarar vereceğini okuyunca korktum. Bu sebeple bi taraftanda yılarca sabun kullandım diye kendime kızdım. Şeyi merak ediyorum acaba sabun kullanmasam saçlarım belki daha mı iyi olurdu?

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önemli olan derinin dışındaki saç değil derinin içindeki kök. Şampuan ya da sabun kafamızda 1 dakika dahi kalmıyor neredeyse bu kadar kısa süre içerisinde ne kadar zararı olabilir ki kafa derisi ve saç kökleri için... Burada bahsettiğim tedavi tarafından değil de deri dışına çıkmış saç telleri için birnevi estetik görüntü. "acaba sabun kullanmasam saçlarım belki daha mı iyi olurdu?" konusuna gelince, burada envai çeşit sabun, şampuan deneyenler var malesef bu düşünce çok masum kalıyor Keşke bu kadar kolay bir durum olsaydı da şampuan, sabun değiştirerek saç dökülmesinden kurtulsak

SaçımınDoktoru Üyesi
    Senelerdir sebamed kullanıyorum. Bazı aylar günlük şampuanını, bazı aylar kafeinli dökülme karşıtı olanı. Şampuandan mucize beklememek lazım tabi ama sıkıntısını hiç görmedim. Özellikle kafeinlisi kafa derisini baya rahatlatıyor.
    Yine buradan almıştım bu tavsiyeyi de

Yeni Üye
    Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önemli olan derinin dışındaki saç değil derinin içindeki kök. Şampuan ya da sabun kafamızda 1 dakika dahi kalmıyor neredeyse bu kadar kısa süre içerisinde ne kadar zararı olabilir ki kafa derisi ve saç kökleri için... Burada bahsettiğim tedavi tarafından değil de deri dışına çıkmış saç telleri için birnevi estetik görüntü. "acaba sabun kullanmasam saçlarım belki daha mı iyi olurdu?" konusuna gelince, burada envai çeşit sabun, şampuan deneyenler var malesef bu düşünce çok masum kalıyor Keşke bu kadar kolay bir durum olsaydı da şampuan, sabun değiştirerek saç dökülmesinden kurtulsak
    Belki yalnis ifade ettim. Şunu demek istemiştim; sabunlarla ilgili pH' ı yüksek olduğu için saç derisi yapısına sıkıntı olur diye birçok yerde okudum. Tabiki direkt sabun kullandım bu yüzden saçlarım döküldü diyemem fakat zaten dökülen saçlarımın bir miktarda sabun kullanıp saçlı deriye zarar verip bir miktarda sabun dokmustur diye bi düşünce sadece.

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567