9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: saç derisi kuruması

Yeni Üye

saç derisi kuruması

uzun zamandır takip ettiğim bir forumdu yazmak bugüne nasipmiş. öncelikle herkesi çabalarından dolayı tebrik ediyorum. umarım herşey gönlünüzce olur. 36 yaşındayım 22-23 yaşımdan beri şakaklarda başlayan genetik dökülmem vardı ama çok sorun etmiyordum taki son 6 aya kadar dökülme tepe bölgemde ve önlerde başlayana kadar. saç çizgim çok kısa sürede bayağı gerilemiş durumda. benim en büyük sorunum kafa derimde çatlaklar oluşmasına varacak boyutta kuruma. aşırı derecede kaşıntı yanma ve saç diplerinin batması şeklinde kendini gösteriyor haliyle genetik dökülmemi arttırmış durumda. saçlarım çok cansızlaştı kurudu bildiğiniz mısır püskülü gibi oldu buda beni psikolojik olarak bayağı etkiledi. kuruma sebebi bence stres ve uzun süreli sabun kullanmam. hayatım boyunca saçlarıma en ufak bir tedavi uygulamadım yada herhangi bir ilaç kullanmadım ama artık zamanı geldi sanırım. öncelikle deri kuruması için maxact ıch şampuana başladım ve kaşıntım yok denecek kadar azaldı ama kafa derimde yanma ve batma malesef devam ediyor. dökülme için bu kafaya kimyasal bişeyler uygulama şansım yok. buradan detaylı bir şekilde takip ettiklerim sonucunda kendimce bir tedavi oluşturmaya çalıştım kafamda. en önemlisi hem saç dökülmemi durdurmam ve saç derimi kuruluktan kurtarmam. tedavi olarak;
    -bitkisel yağlar
    -biotin
    -oral olarak yakı otu ve nane çayı
    -oral olarak çörek otu yağı
    -evigen bemiks ve bepanthene ampul düşünüyorum. fikirlerinizi ve tecrübe aktarımlarınızı bekliyorum inanın yardımınıza ve desteğinize çok ihtiyacım. şimdiden herkese sonsuz tşkkrler. hepinize bol saçlı günler..

SaçımınDoktoru Üyesi yamakasii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi resim atabilir misiniz. kuruma catlama sebore belirtisi gibi geliyor ama. doktora gittiniz mi.

Yeni Üye
    2 farklı cilt doktoruna gittim ama saçma sapan söylemlerden öte gitmediler. elle muayene yaptılar en son kendim saç analizi yaptırdım orada farkettim kuruma olayını. doktorlardan bir tanesi kaşınma losyonu ve alerji hapı verdi diğeride kaşınma losyonu verdi yoğun kepeklenme var dedi. maxact şampuan kepeklenmeyi ve kaşınmayı yok etti gibi bişey. ama yanma ve batma hala dvm ediyor. b12 çok düşük çıkmıştı haftada 1 iğnesini oluyorum. seborede kaşınmayla beraber deri kalkmasıda oluyor diye biliyorum bende böyle bi durum oluşmadı. saçlarım aşırı derecede kurudu ve kalınlığını kaybediyor özellikle saç çizgisinde bu şekilde gerileme arttı

Moderatör
    Deride kaşınma yanma egzama vs. besin intoleransı belirtisi olabilir.Sabit yediğiniz yiyecekleri test etmeyi deneyin.Hergün parmak uclarınızla kafa derisine masaj yapın.Haftada bir asiti düşük ve ya doğal elma sirkesi ile sacınızı durulayın.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Yeni Üye
    kafa derim sağlıklı olmadığı için saçları besleyemiyor saçlarım çok kötü durumda. mısır püskülü gibi oldu. güçsüzleşip dökülüyor. saç tellerimi güçlendirip canlandırmak için neler yapmalıyım

Yeni Üye
    herkese hayırlı ramazanlar. daha önce sıkıntılarımı belirtmiştim. geçen zamanda edindiğim tecrübelere göre bende büyük bir ihtimalle saç kökü iltihaplanması mevcut. saç derisinde yanma kaşıntı ve en önemlisi saç diplerinin acıması şeklinde kendini gösteriyor. sonuç olarakta gittikçe güçsüzleşen ve dökülen saçlar. 36 yaşındayım 36 senede kaybetmediğim saçı 6 ayda kaybettim ve halada keybetmeye devam ediyorum. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Dalan zeytinyağlı şampuan kuru ve yıpranmış saçlar için tavsiye ederim rahatlatır .. Sabun kullanman deriyi yıpratmış kurutmuş muhtemelen bu şampuanı bi dene derim birde saçını yıkadıktan sonra yavaşça kurula ıslak kalmasın saç diplerinde yanma kaşıntı kuruluğa bağlı deri gerginliğiyle olmuştur muhtemelen saçı yıkadıktan sonra kuruyana kadar soğuğa çıkmassan iyi edersin eğer deriyi iyi nemlendirirsen gerginlik gider bunu el çatlaması olarak düşünülebilirsin nemlendirici krem süreriz ve rahatlar ,gerginlik gidince de diğer belirtiler kalkar inşAllah önerdiğim şampuan iyidir sana diyim

Banned
    Alıntı furayja Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese hayırlı ramazanlar. daha önce sıkıntılarımı belirtmiştim. geçen zamanda edindiğim tecrübelere göre bende büyük bir ihtimalle saç kökü iltihaplanması mevcut. saç derisinde yanma kaşıntı ve en önemlisi saç diplerinin acıması şeklinde kendini gösteriyor. sonuç olarakta gittikçe güçsüzleşen ve dökülen saçlar. 36 yaşındayım 36 senede kaybetmediğim saçı 6 ayda kaybettim ve halada keybetmeye devam ediyorum. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    Sülük tedavisini mutlaka deneyin. İltihaplanma ve deri sorunları için...

Saç derisindeki iltihaplanmaya karşı teramisin kullanılamaz mı ki?
    Lise yıllarına dönmek...