5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 17 de dokulme.Yardiminiz lazim

Yeni Üye

17 de dokulme.Yardiminiz lazim

Evet abilerim.Oncelikle hepinize iyi tedaviler,acil sifalar.

Benim yasim 17. 11. sinifa gidiyorum.Sac dokulmesiyle 6. sinifta karsilastim.O zamanlar ki dokulmeyi asiri derecede sac sekillendirici kullanmaya baglamistim.Zamanla dokulme artinca birdaha elimi surmedim.O zamanlar genetik dokulme felan olmaz diyerek normaldir dedim ve hic onemsemedim.Zaman gectikce saclar inceldi ve seyreklesti.Ama kolay kolay farkedilmeyince yine onemsemedim.Bu sene okulun baslangicinda inanilmaz derecede dokulme olunca moralim cok kotu bir sekilde bozuldu.Doktora gittigimde direk genetik diyip 2 ilac yazip eve gonderdi.Ilaclardan biri Televium tablet digeri ise M-Furo adinda bir sac losyonuna 2 adet ampul kirilip hazirlanmis eczane yapimi losyonuydu.

Bunlari 3-4 ay kullandim ve bir miktar yarari oldu.Fakat dokulme devam ediyor.Moralim cok kotu.Daha gec yasta olsa kabullenebilirdim fakat bu yasta olmasi cok sıkıntıya soktu beni.

Kan testi yaptirdigimda demir eksikligi ve beyaz kan hucresi miktarinin fazla oldugu fakat bunun dokulmeye sebebiyet vermiycegini soyledi.Daha uzatmadan sormak istedillerim;

1- Tedaviye bu yasta baslamamin sakincasi olur mu? Olursa nolur ?

2- Tedaviye erken yasta baslamanin basari oranini arttirmaya etkisi olur mu ?

3- Tedaviye baslamam gerekirse benim icin uygun bir tedavi hazirlarmisiniz ?

Uzun oldu fakat okuyan ve yardim edecek herkese cok tesekkur ederim simdiden.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim yaşın daha 17 ve burdaki tedavilere (min+dut,miracle losyon,proscar) hiç girme sakın.Yaşın çok genç.Isırgan otu ve karanfil gibi bitkisel tedavilere yoğunlaş şimdilik.

Yeni Üye
    Oncelikle konuyla ilgilendiginiz ve cevap verdiginiz icin tesekkur ederim.

Acikcasi bende burdaki tedavileri kullanmaktan cekiniyorum.Cunku bunyesi benden daha kuvvetli 30 yasindaki kisilere yaptigi yan etkileri gorunce endiseleniyorum.

Ama iste sac bu.Kaybedince geri gelmesi cok zor.Bide bu yasta olunca insan napcagini bilemiyor

Konu guncel abilerim.Her turlu tedavi/oneriyi bekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim tavsiyem en azından saç dökülmesini durdurmak istiyorsan tavsiye ettiklerimi kullanmaya başlaman yaşın daha genç olduğu için bencede proscar kullanma, miracle losyon'a başla yan etk göreceğini sanmıyorum test sonuçlarına göre kaliteli bir multivitamin ve nizoral şampuan yeterli gelecektir büyük ihtimalle 2 aylık süre içerisinde saç dökülmen minimal seviyeye inecektir ve saçlarda iyileşme görürsün.Ekstradan saw palmetto da düşünebilirsin fin kadar dht düşürmesede o da düşürüyor yan etki görme olasılığın çok daha az.

Yeni Üye
    Peki bu nizoral sampuanda cogu kiside dokulmeyi arttirdigi soyleniyor.Bu ne ile ilgili.Bir de sanirim duzenli kullanilmamasi gerekiyormus.Biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Iyi gunler