Sonuçlar: Saç dökülmesi yaşayan arkadaşlar aile hikayenizdeki saç dökülmesi durumu nedir?

Katılımcı sayısı
64. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Babamın saç dökülme sorunu var.

19 29.69%
  • Annemin babasının saç dökülme sorunu var.

6 9.38%
  • Anne tarafamının genellikle saç dökülme sorunu var.

16 25.00%
  • Babam,annenim babası ve annenim akrabalarının genelinde saç dökülme sorunu var.

16 25.00%
  • Hiç birinde saç dökülme sorunu yok.

7 10.94%
Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: Genetik saç dökülmesi kimden geliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saç tipi vücut kromozomlarından kalıtılır sınırsıza yakın varyasyon mevcut
    abi açıklayıcı bı şekilde cevap verir misin ya ) anlamıyorum

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saç tipi vücut kromozomlarıyla, androjen hassasiyeti ise eşey kromozomlarından aktarılır. kısaca saç tipin kimseye benzemeyedebilir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    he anladım şimdi bi insanın saçları doğuştan aşırı seyrek olsa bile hassasiyeti olumlu yondeyse ömrü boyunca dökülmez dimi yada aşırı bir gür saçlı hassasiyeti olumsuz yönde ise bir anda dökülebilir umarım doğru anlamışımdir

doğru anlamışsın
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    abi peki şu olay ne ile alakalı yine hassasiyet ile mi
    şimdi bı kişinin saçları günde 40-50 tel döker ama kel kalmaz seyrelmez
    başka bir adam günde 15 dökülür seyrelir kel alır olayı gerçek mi ve hassasiyet ile alakalı mi çünkü ben 16 yaşındayım günde Max 50 dökülüyor da

hassasiyet varsa kıl yenileme özelliği azalır ve zamanla kaybolur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hassasiyet varsa kıl yenileme özelliği azalır ve zamanla kaybolur
    o zaman benim dediğim şey doğru 10 tel dokulur seyrelir 50 tel dokulur sağlam kalir ama abi her gün 50 tel dökülse nasıl yetiscek bu saç , üretim olsa bile günlük 50 dökülme seyreltir mi yoksa saç yetişir mi

Yeni Üye
    Anne tarafım inanılmaz kıvırcık saclı fakat ailesinde saçları dökülen yok. Hepsinin klasik yaşlılık seyrekmişim. Baba tarafım sert du saçlı ve bütün erkek bireylerin saclari sadece yay şeklinde (ense kulak arkası yanlar flaan)

Benim saçım annemin ailesinden de kalın ve kıvırcıkti, siyahi biri gibi. Fakat babamın tarafı gibi dokulmeyenbasladi ilk bertex sonra diğer yerler. Geleceğime bakılırsa ekim bile paklamaz . Anca kendimi kandırmak icin protez

anne tarafımda kellik tamamen 0(araştırdım arkadaşlar 7 düveli araştırdım annemin babasının kardeşleri ve anneannemin kardeşleri dahil) baba tarafımda kelliğin çekinik olduğunu düşünüyorum çünkü 4 amcam kel değil ancak dedem ve babam kel.bende de daha 18 yaşında olmama rağmen şakaklarda 1-2 cm gerileme var ancak saç dökülmesi max. 50-60 tel arası ve 4 aydır gözlemliyorum herhangi bir gerileme yok,sizce saçlarım böyle kalır mı yoksa genetik dökülme bir anda tekrar başlayacak mı? bu kelli geni hakkında çok kafa yoruyorum..

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234