10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 21 yaşında kel kaldım tedavi önerisi

21 yaşında kel kaldım tedavi önerisi

Merhabalar henüz 21 yaşındayım yaklaşık 3 yıldır saç dökülmem var ama saçlarım aşırı stresin etkisiyle son 2 ayda çok seyreldi, öndeki saçlar aşırı güçsüzleşti. Tedavi önerilerinize ihtiyacım var bir haftadır geceleri minoxil kullanıyorum, bunun yanında sabahları 5 mg solgar biotin ve 2 gündür dermoday şampuan kullanıyorum(doğal olarak kabak çekirdeği günde 2 bardak yeşil çay ve kuru üzümde alıyorum). miracle losyon 2 gün kullandım ve saçım sanırım şokun etkisiyle aşırı döküldü, minoxili bile korkarak kullanıyorum. bu ilaclar ilk başta güçsüz saçları döküyor fakat benim önler komple güçsüz onlar da girsem naparım böyle düşünmem hata mı? Ayrıca kan testinde d vitamıni eksik çıktı bunu dikkate almalı mıyım? öndeki saçlarım çok güçsüz güçlenirmem gerek. proscar hakkında düşünceleriniz de merak ediyorum.
    florasan ışığı altında
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20160211_013927_001.jpg
Görüntüleme: 150
Büyüklüğü:  212.7 KB (Kilobyte)
ID:	2930Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20160211_013946_001.jpg
Görüntüleme: 143
Büyüklüğü:  133.9 KB (Kilobyte)
ID:	2931Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20160211_013951_001.jpg
Görüntüleme: 142
Büyüklüğü:  183.1 KB (Kilobyte)
ID:	2932Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20160211_013927_001.jpg
Büyüklüğü:  212.7 KB (Kilobyte)
ID:	2930
    flaşlı

Resmin ismi:  20160211_014151.jpg
Büyüklüğü:  426.0 KB (Kilobyte)
ID:	2933Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20160211_014230.jpg
Görüntüleme: 138
Büyüklüğü:  60.0 KB (Kilobyte)
ID:	2934
    günışığı

Resmin ismi:  20160207_145207.jpg
Görüntüleme: 142
Büyüklüğü:  138.9 KB (Kilobyte)
ID:	2935Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20160207_145210.jpg
Görüntüleme: 145
Büyüklüğü:  176.1 KB (Kilobyte)
ID:	2936
    saç dökülmesini durdaracağım gibi saçlarımı da güçlendirmem lazım. sabahları çok fazla losyon kullanamıyorum. bana bir tedavi şekli gösterir misiniz?

edit1: tedaviye başladım. sürekli forumdayım ve araştırıyorum. problemimimin çok da vitamin kaynaklı olmadığını tamamen erkek tipi dökülme olduğunu idrak ettim. sebore dermatit illeti de peşime takıldı. tedavime derstamp ilave ettim. body yapıyorum haliyle testo da tavan yapıyor ama yapacak bir şey yok hayat devam ediyor, saç dökülmesinin bizi çok fazla kısıtlamasına izin vermememiz gerekir burayı günlük olarak kullanacağım kayda değer bir şey olunca editlerim. tedavi detayım imzamda mevcuttur.
    Konu problem99 tarafından (27.02.2016 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.

Fikirlerinize ihtiyacim var

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    D vitamin eksikliğini kesinlikle dikkate almalısın tabii ki. Eczaneden Devit-3 ampulü alıp kullanabilirsin. Yine de sağlık ocağı aile hekiminle konuşarak kaç gün aralıkla kaç tane kullanman gerekeceğine karar verin istersen. Saç dökülmesinde önemli bir etkendir ama D vitamin eksikliği

Bugun doktora gittim dediginiz ilaci verdi. D vitamini degeri en az 30 olmasi gerekirkeb benim 12.5. Bir de b12 alt sinirdaymis onun icin de bir vitamin aldim ama suphelerim var.forumda erkek tipi dokulmeleri daha cogaltiyo diye birkac mesaj okudum nekadar dogru bilemem

SaçımınDoktoru Üyesi
    saç dökülmemiz aynı hacı d vitamini bu kadar belli etmez kendini saç dökülmesi olarak. canın bir şey çeker vitamin eksikliğinde ondan az çok hissedersin her şeyi.saçlar da genetik dökülme var %90 tedaviye başla en kısa zamanda.

Alıntı lactobacillus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saç dökülmemiz aynı hacı d vitamini bu kadar belli etmez kendini saç dökülmesi olarak. canın bir şey çeker vitamin eksikliğinde ondan az çok hissedersin her şeyi.saçlar da genetik dökülme var %90 tedaviye başla en kısa zamanda.
    Hocam nasil bir tedavi onerirsin miracle,min(icine dutta ekleyecegim) ve 50 mg biotin aliyorum.proscara baslamali miyim? Baslarsam hangi oranda

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı problem99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam nasil bir tedavi onerirsin miracle,min(icine dutta ekleyecegim) ve 50 mg biotin aliyorum.proscara baslamali miyim? Baslarsam hangi oranda
    losyonlardan başla miracle den falan cevap alamzsan 0,25 mg ile başla finastreid.cvp alamdığından 0,5 çıkar. direk 5mg olsun, 2 mg olsun kesinlikle alma. bunlar dost tavsiyesi yine sen bilirsin.

Anladim tesekkur ederim

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla o şok dökülmeyi göze alıp tedaviye başlaman lazım. Bu dökülme vitamin eksiklikliğinden dolayı değil bilesin.2 ay sabret ardından güzel sonuçlar alacaksın.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

tedaviye başlayalı 20 gün civarı oldu umarım iyi sonuçlar alırım. miracle losyondan memnunum, min+dutun döngüden korkuyorum, biotinin sakalları,kaşları kalınlaştırmasından başka bir faydasını gözlemelemedim, b12 kullanıyorum umarım bi faydası vardır ama b12 kullanmamda asıl amaç saçlarım değil. son 3-4 gündür dökülmem yeniden başladı ve banyoda çok fazla dökülüyor bir çözümünü bulamadım. losyonlardan dolayı günde 2 kere banyo yapmak durumundayım. oral tedaviye başlamadan önce 3 ay sabredeceğim. Allah sonumuzu hayır etsin. umarım geri gidiş durur.
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.