Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sizce Hangi Tedavi Yöntemi Uygun Olur? :/

Yeni Üye

Sizce Hangi Tedavi Yöntemi Uygun Olur? :/

Merhabalar. Ben 22 yaşındayım. Maalesef ailemin tümünde saç dökülmesi genetiği var ve ailecek ince telli saça sahibiz. Haliyle benimde saçlarım seyrelmeye ve yanlarım açılmaya başladı. Bunun için dermatoloğa gittiğim zaman bana prp ve mezoterapi ile saçlarımın korunacağını ve güçleneceğini söylediler. Ayrıca açılan yanlarım içinde saç ekimiyle düzelebileceğini söylediler.

Kuaföre gittiğim zaman ise Kerastase Dimenque isimli özel 30lu serum serisinin saçlarıma çok iyi geleceğini söyledi. Açıkçası ben saçlarımı koruma altına alıp, saç tellerimin kalınlaşmasını ve alın çizgimin düz olmasını istiyorum. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Forumda miracle losyon gibi birşey gördüm ama oda pek doktor onaylı legal birşeye benzemiyor. Bir çok ilacın karışımından oluşan birşey. Açıkçası ben kalıcı birşey istiyorum kalıcıdan kastım ömrümün sonuna kadar saçlarımı korumak istiyorum. Sizce hangi tedavi yöntemi uygun olur?

Yeni Üye
    İlgilenen yok mu?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Omur boyu korumanın garantisini sana kim verebilir ki Bismillah de başla bi tedaviye ve evet omur boyu korumak istiyorsan omur boyu tedavi lazım.

Yeni Üye
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Omur boyu korumanın garantisini sana kim verebilir ki Bismillah de başla bi tedaviye ve evet omur boyu korumak istiyorsan omur boyu tedavi lazım.
    Bende hangi tedavi uygun olur diye sormuştum.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Swoldern Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende hangi tedavi uygun olur diye sormuştum.
    Saclarim ince telli diyosun günde 10 mg biotin kullanabilirsin öncelikle. Antiandrojen kaynaklı bir tedavi de uygula Miracle losyon min-dut. Keto-azel-acnelyse karışımı da olabilir. Kabak çekirdeği yağı kapsülü de kullan günde 2 kere. Dermaroller kullan haftada 2 kere nizoral kullan yine haftada 2 kere.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saclarim ince telli diyosun günde 10 mg biotin kullanabilirsin öncelikle. Antiandrojen kaynaklı bir tedavi de uygula Miracle losyon min-dut. Keto-azel-acnelyse karışımı da olabilir. Kabak çekirdeği yağı kapsülü de kullan günde 2 kere. Dermaroller kullan haftada 2 kere nizoral kullan yine haftada 2 kere.

hocam bu nizoral tam olarak işlevi nedir ne işe yarar

Yeni Üye
    Resimde ekledim resimden bakabilirsiniz saçlarıma. Kerastase serum serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Resimde sorun var galiba gözükmüyor

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Banned
    Isırgan otu kullan kardeşim.Saçını içtende besle beslenmene dikkat et,saç için gerekli bütün vitaminleri almaya bak.Kafaya bişey kullancaksan ısırgan otu,karanfil gibi kürler var onları kullan.Minoxilmiş bilmem neymiş sakın ola girme böyle şeylere benden sana tavsiye.

Yeni Üye
    Minoxili bende araştırdım pek iyi şeyler duymadım onun hakkında. Resim yüklediğim siteye heryerden erişilmiyor. Zenmate gibi programlarla görüntülenebiliyor

Sayfa 1/3 123 SonSon