Sayfa 1/3 123 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçımın Diğer Rahatsızlığı Kesinlikle Seboreik Dermatit Yardım

Saçımın Diğer Rahatsızlığı Kesinlikle Seboreik Dermatit Yardım

Arkadaşlar daha önce konu açmıştım şakaklarım dökülüyor diye ama diğer büyük sıkıntım kesinlikle kaç aydır farketmedim Seboreik Dermatit bu hastalığın belirtileri bende var kesinlikle saçta aşırı derece kaşıntı,saçta kabuklanma,saçta büyük büyük kepekler,kaşta küçük kepeklenmeler,faalde kepeklenme kabuklanma burunda kızarıklık evet arkadaşlar kesinlikle Seboreik Dermatit yakalandım ben.Nedeni 3 aydır zigavus şampuan kullanmamdır.

Evet arkadaşlar şakaklar dökülüyor ama orayı çok kaşıdım.Yüzümde kaşınıyor.Bu şampuanı kesinlikle bırakmalıyım.Ketoral kullanıcam ve bıraktığım şampuan yerine ne kullanıyım.

Alıntı zuha61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha önce konu açmıştım şakaklarım dökülüyor diye ama diğer büyük sıkıntım kesinlikle kaç aydır farketmedim Seboreik Dermatit bu hastalığın belirtileri bende var kesinlikle saçta aşırı derece kaşıntı,saçta kabuklanma,saçta büyük büyük kepekler,kaşta küçük kepeklenmeler,faalde kepeklenme kabuklanma burunda kızarıklık evet arkadaşlar kesinlikle Seboreik Dermatit yakalandım ben.Nedeni 3 aydır zigavus şampuan kullanmamdır.

Evet arkadaşlar şakaklar dökülüyor ama orayı çok kaşıdım.Yüzümde kaşınıyor.Bu şampuanı kesinlikle bırakmalıyım.Ketoral kullanıcam ve bıraktığım şampuan yerine ne kullanıyım.
    zigavus şampuan kullandıktan sonramı oldu bu hastalık ?
    ben selyum şampuan öneriyorum Kepeğe Karşı Saç Bakım Şampuanı Selyum
    Defne sabunu

Alıntı marauder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zigavus şampuan kullandıktan sonramı oldu bu hastalık ?
    ben selyum şampuan öneriyorum Kepeğe Karşı Saç Bakım Şampuanı Selyum
    Hocam saçımda kepek olurdu ama böle büyük büyük kepekler,şakak diplerinde saç diplerinde kepekler,kaşta bile kepek,faalde,sakalda,burunda kızarıklık,saçımda acayip kaşıntı zigavus yüzünden oldu hocam.

Arkadaşlar ben zigavus 3 ayıda hatta geçti kullanmaya başlıyalı.Saçımdaki şikayetleri sizde olabilir uzun süre sonra.Hocam şuanda ketoral kullandam.1 kere saçımda kepek tamamen gitmedi,kaşınmada yüzde yüz gitmedi ama saçımdaki kaşınma azaldı,kepek sanki biraz azaldı.

Dediğiniz şampuan yerine ketoral devam edicem sadece sıkıntı olursa bakarım hocam sizin şampuana

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bitkisel dye kullandgm sampuanlar aynısını bendede yapmştı 2 yıl önce bitkisel şampuan herkese yaramyor 2 yıl önce seberoite bende yakanldım sacımı döktü bıraktım market şampuanı kullanıyorum 2 buck yıldır bence o şampunlardan iyidr.

Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitkisel dye kullandgm sampuanlar aynısını bendede yapmştı 2 yıl önce bitkisel şampuan herkese yaramyor 2 yıl önce seberoite bende yakanldım sacımı döktü bıraktım market şampuanı kullanıyorum 2 buck yıldır bence o şampunlardan iyidr.
    Hocam bende çok yaradığını görmedim.Saçıma açtığı sorunlar belli.Clear men kullanıyorum.Saçımda çok yağlanma olmuyordu kepek hiç hiç olmuyordu.Kimyasal diye kullanmak istemiyorum aslında.Zaten saçıma açtığı şu aşama clear yerine ben ketoral kullanıcam.Anca o saçımı temizler.Zigavus bana hiç yaramadı bir daha kullanmıycam.3 kutu zigavus var bende.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bu seborit dermatit nasıl oluyor bende bu kepekten kafamı kaşımaktan saçlarımın hemen yağlanmasından muzdaribim ama sizinki gibi yüzümde kızarıklık kafamda kabuklanma vs yok bitkisel şampuanlar banada yaramıyor ve dökülmem şakaklarda sadece acaba bende de bu hastalıktan olabilirmi birde bu seboreden dökülen saçlar ilaç tedavisi vs yapsak geri çıkarmı ?
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

Banned
    benim saçtada gecmeyen kepek ve pullanma var.arkadaşın dediği gibi kaş dipleri bıyık sakal dipleride kepekli gibi.tam seboreik diemem ama bendede bi egzama türü oldugu kesin.ve saçları dökende bu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı zuha61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam saçımda kepek olurdu ama böle büyük büyük kepekler,şakak diplerinde saç diplerinde kepekler,kaşta bile kepek,faalde,sakalda,burunda kızarıklık,saçımda acayip kaşıntı zigavus yüzünden oldu hocam.

Arkadaşlar ben zigavus 3 ayıda hatta geçti kullanmaya başlıyalı.Saçımdaki şikayetleri sizde olabilir uzun süre sonra.Hocam şuanda ketoral kullandam.1 kere saçımda kepek tamamen gitmedi,kaşınmada yüzde yüz gitmedi ama saçımdaki kaşınma azaldı,kepek sanki biraz azaldı.

Dediğiniz şampuan yerine ketoral devam edicem sadece sıkıntı olursa bakarım hocam sizin şampuana
    Kardesim zigavus aynisi yapmisti 3 kullanimda cope attim. Sac diplerinde aci kasinti yapti resmen zarar veriyor hacim versin diye bol sles basmislar.

Banned
    corbinal tablet ve momecon losyonla kesin geciyor deniliyor.corbinal kullanan oldumu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim ilk once bendede seboreık dermatıt var 5sene boyunca sacımın yağlı oldugunu sanıyordum eczanecıler oyle soluyordu sonunda bır eczanecı sacımda seboreık dermatıt oldugunu soyledı suanda prozinc mor kutu sampuan kullanıyorum ayriyetten seboreık dermatittin cok şiddetliyse Salicade şampuan var ardıç katranlı faydasını gorursun bunun dışında seboreik hastalarında dokulme daha fazla olur kafa derısı kabuk tuttugundan sac derisi nefes alamaz
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Sayfa 1/3 123 SonSon