Sayfa 1/4 123 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: yoğun saç dökülmesi lütfen yardım

SaçımınDoktoru Üyesi

yoğun saç dökülmesi lütfen yardım

arkadaşlar herkese şifalar diliyorum
    ben mart 2014 te min-dut,miracle,dermaroller,konazol ve kremlerle tedaviime başladım 3 ay sonra saçlarım toparladı

bu başlangıç fotoğrafı http://i.hizliresim.com/WVpvrL.jpg
    3 ay sonrası fotoğrafı http://i.hizliresim.com/XvQzqD.jpg
    http://i.hizliresim.com/5MYmbA.jpg

herşey güzeldi iş dolayısıyla 2-3 ay aksattım tedavimi ve başa döndüm

bu dökülürkenki hali http://i.hizliresim.com/N4QG95.jpg
    22.12.2015 tarihindeki fotoğraf http://i.hizliresim.com/gZXVQb.jpg

sonra 24.09.15 tedaviye tekrar başladım 1 ay cellagance,miracle,dermaroller konazol ve kremlerle başladım 1 ay sonra 24,10.15 tarihinde min-dutu ekledim ve yarın 3. ay dolacak min--duttan sonra ama eskiden ulaştığım 3 aydaki saçlara ulaşamadım ve dökülmem su an günlük 150 civarı vardır tedavi uyguladığımda 20-50 arası saç geliyor elime bu dökülmeyi nasıl durdururum lütfen yardım edin bugün bulabilirsem sığır iliği tedavisinede başlayacağım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dökülmen çok agresif duruyor . madem.tedaviden yanıt alamıyosun 3-4 ay tedavine ek finans oneririm. Yan etkiden korkmuyorsan . tabi tedaviyi devam ettir dokulme hemen kesilmiyor .
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sıgır iligi sülük burnu vsvsvs bunlarin etkisi kanıtlanmamıs bence kendini denek yapma. Denek olcak sacin yok acilen kanitlanmis onlemler almalisn .
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    valla ne yalan söyliyim korkuyorum biraz finastan bu acaba mino döngüsü olabilirmi cünkü önceden 3 ayda etki almıştım böyle yapmamıştı hiç 3 ay kullandım 2-3 ay kullanmadım tekrar basladım ve yine 3. aydayım döngüden şüpheleniyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yokmu yardim edicek inanin psikoloji filan kalmadi

dermovate denen ilacın böbrek üstü bizlerde baskı yapma gibi bir yan etkisi varmış karnımın sol taraflarında ağrı oluşmaya başlayınca bıraktım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı TheLabarna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dermovate denen ilacın böbrek üstü bizlerde baskı yapma gibi bir yan etkisi varmış karnımın sol taraflarında ağrı oluşmaya başlayınca bıraktım
    dermovate bana eczacı vermişti saçımın yağlanması ıcın cok ıyı gelmişti ama ilaç kortizon içeriyor dıye korkup bıraktım
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SCO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ne yalan söyliyim korkuyorum biraz finastan bu acaba mino döngüsü olabilirmi cünkü önceden 3 ayda etki almıştım böyle yapmamıştı hiç 3 ay kullandım 2-3 ay kullanmadım tekrar basladım ve yine 3. aydayım döngüden şüpheleniyorum
    Hocam DHT saçının anasını aglatmis bariz belli. Scalpten de yetmemiş demek ki o saçta 150-200 dökülüyorsa büyük sorun var bence yaşın da tutuyorsa tedavine dht blocker ilaç felan ekle.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim sabır işi bu gerekeni yap acele etme
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam DHT saçının anasını aglatmis bariz belli. Scalpten de yetmemiş demek ki o saçta 150-200 dökülüyorsa büyük sorun var bence yaşın da tutuyorsa tedavine dht blocker ilaç felan ekle.
    Hocam tedavi uygularken 20-40 arasi sacteli geliyo elime 150 civari diye oyle soyledim ne yapabilirim tavsiyen varmi :S

Sayfa 1/4 123 ... SonSon