5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Tedaviye başladım.

Yeni Üye

Tedaviye başladım.

Merhabalar
    Min-Dut ve Miracle Losyon tedavisine başladım. Sizce bu saçı bir nebze kurtarabilir miyim?
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_0248.jpg‎  

Bence kurtarirsiniz çünkü bu durumda olup cok gürleşmiş saçlara sahip birkaç arkadaş var burada. Ama onlarinki cok daha agir bir tedav bildigim kadariyla

Yeni Üye
    teşekkürler umarım kurtarırım.

Yeni Üye
    Açıkçası dökülmem 19 yaşında tepeden başladı.Zamanla genel bir seyrelme ve şakakların açılmasıyla devam etti.Ancak orta bölümler ve ön çizgi 27 yaşıma (bugüne) kadar korunduğu için saçları uzun tutarak kapalı bir görünüm sağlıyordum. Ancak son 9 aydır aşırı stresli bir dönem geçiriyorum. Bu süreçte yağlı egzama da saçıma musallat oldu. Ciddi bir saç kaybı yaşadım. Ön çizgi korunmakla beraber tepe,ortalar,ön seyreldi inceldi. Kulaküstü, favorilerde de dökülmeler belirgin. Saç ektirmeye kalksam doktor sınırlı sayıda kök alınabileceğini söyledi. Dolayısıyla ilaçla toparlamaktan başka çarem yok. Şakakları kapatmak gibi bir derdim yok,sadece genel seyreklik azalsın,tepe biraz kapansın bana yeter. 22 temmuza kadar hiç ilaç kullanmamıştım. 22 temmuzda miracle losyon yaptım (200 ml ye 3 kutu aldactone,2 kutu diane,dekort ve allerset damla olmak üzere) minoxile başladım. 1 ağustosta da minoxil içine 10 tane avodart atarak kullanmaya başladım. Geçtiğimiz günlerde de azelaik asit ilave ettim. Güncel tedavim: sabah akşam miracle,min-dut,haftada bir gün 1mm dermaroller ve 3 günde bir ketoral şampuan. Şu anda saç derimde soyulma var ve dökülme arttı. Köprüden önceki bu son çıkışı kaçırmamak adına oral ilaçlara da başlayacağım sanırım. 1 Eylül'de yeni fotoğraf ekleyeceğim. Öneriniz var mı acaba?

scalpte baskılıyorsun zaten oraldan baskılamaya gerek yok. zaten finasterid vs tarzı ürünler oraldan alındığında sistemik etkisi daha yüksek scalp'teki dht'nin %40 civarı baskılanıyor.
    Bence şu an ki tedavin yeterli düzeyde saç dökülme tedavisinin her alanını kapsıyor dht ve androjenler baskılanıyor scalpte,regrowth etkisi olan etmen var,infalamsyon gideren ürün var, gereken şey beklemek ve sabretmek saç tedavisinde ilerleme 6-12 ay arası olur benim sana önerim sabretmen