Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
51 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç Dökülmesi Tedavisinde İzlenecek Yol

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demekki benim minox dandik
    Nereden temin etmiştiniz minox u,çamaşır suyu testine tabi tutun.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    pak darau benim surekli ayni adamdan aldim bugun farkettim birinin kutu ustundeki muhur.farkli bide ayni kutunun tarih belirtmesi farkli siseyle kutu uyuyor ama deniyim bi napim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    suan o kutuyu kullaniyorum icine avodart atarak basladim.ama bu nedense gozumde yanma ve sulanma yapti dun simdide ufak ufak olmaya basladi avodart mi yapiyo acaba yoksa minoxtami bi sorun var allah bilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ins su.avodart su dht nin.gozune.gozune vuruyodur.adi lanet dht defol ordan

Arkadaşlar, Evin Ampul saçları gürleştirir ve dökülmeyi engeller, şampuana ekleyerek kullanabilirsiniz. Eski adı Evigen Ampul, artık Eczanelerde Evin Ampul olarak satılmaya başlanmış.

Yeni Üye
    Erkeklerde saç dökülmesi ile ilgili tedavi yöntemleri teknoloji ilerledikçe gittikçe yaygınlaşmaktadır. Yaygınlaşan saç ekimi teknolojisi insanlarında ilgi alanına girmektedir. Bu konuda en iyilerden olan Dr. Sibel Ulusan saç ekimini kendisi yapmaktadır. Sitesinden (izmir saç ekimi, istanbul saç ekimi, manisa saç ekimi, Medical Hair Saç Ekimi) bir çok bilgiye ulaşılabilmektedir.
    Oradaki tedavi ile ilgili bir makaleyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Erkeklerde Saç Dökülmesi Tedavisi

Erkeklerde saç dökülmesi yaşamı zorlaştıran, görüntüyü olumsuz etkilediği için moral bozukluğuna yol açan bir sorundur. Ailesel yatkınlık yani genetik nedenler çoğunluktadır. Tiroid hastalıkları, kansızlık, sinirsel rahatsızlıklar, vitamin eksiklikleri saç dökülmesine yol açabilir. Aslında bayanlarda da saç dökülmesi oldukça sıktır ancak şimdi erkeklerinkini ele alacağız. Ailesel, yani genetik nedenler birinci sıradadır. Yani babamızda, dayımız da, amcamız da saç dökülüyorsa bizde de dökülme olma ihtimali yüksektir. Peki saçlar birden mi dökülür? Hayır genetik tipte önce saç kılları incelir; bu aşamada saçların seyrekleştiği hissedilmeye başlar. Bu aşamada PRP, Minoxidil, mezoterapi uygulanabilir. Bu tedavilerden sadece PRP insanın kendi kanın alınarak yapıldığı için son yılların tedavisidir. Başarı şansı yüksek olabilir. İncelen kılların köklerindeki hücreler ölünce kıllar da dökülür. Bundan sonra yapılacak şey bu bölgeyi ya kendine ait olmayan kıllarla kapatmak (peruk takmak) yada saç ekimi ile en doğal yolla eski günlere geri dönmektir.

(Bazı kişilerde, buradaki sınıflamaya uymayan saç kayıpları olabilir)

Hafif derece kayıp, ön saç çizgisinden başlar (tip 1 ve tip 2).
    Orta derece kayıp, üstlerden tepeye doğru ilerler (tip 3, tip 4, ve tip 5).
    İleri derece kayıp, tepeden arkaya doğru iner (tip 6 ve tip 7).
    Saç kayıpları, her tip için seyrekleşme veya tam kayıp şeklinde olabilir.

Erkeklerde tüm saç dökülmesi tiplerinde saç ekimi yapılabilir.

Hafif ve orta derecede saç dökülmelerinde 1 seans saç ekimi yeterli sıklık ve kapama sağlar. İleri derecede olan saç kayıplarında 1 seans saç ekimi kişiyi saçsız görünümden kurtarır. Kişi tüm sahaların kapatılmasını ve sıklığın artmasını isterse 2-3 seans saç ekimi yapılabilir.

Erkeklerdeki saç kayıplarında saç ekimi tedavisinin genel prensipleri:

Hafif derece dökülmeler (tip 1, 2):

Bir seans saç ekimi ile tam kapama ve sıklık mümkündür.

Ekilen saçlar hayat boyu kalıcı olacaktır. Üstlerdeki ve tepelerdeki saçlarda zamanla dökülme olursa, yeni saç ekimi seansları yapılması gerekebilir.

Orta derece dökülmeler (tip 3, 4, 5):

Saç ekimi en iyi ve ideal tedavi yöntemidir. Dökülme genellikle sonlanmış ve başın arkasındaki saçlar sıktır.

Dökülmenin derecesine göre bir veya daha fazla sayıda seans ile çok başarılı ve kalıcı sonuçlar alınır.

İleri derece dökülmeler (tip 6, 7):

Kişi bir seans saç ekimi ile tüm sahaların kapanamayacağını bilmeli ve kabul etmelidir.

Bir seans ön ve üstlerde iyi bir kapama sağlar.

Kişi saç sıklığının daha da fazla olmasını isterse, 2-3 seans ile memnuniyet verici bir sıklık ve tüm bölgelerde kapama sağlanabilir. Seanslar 8-9 ay arayla yapılır.

Bu minoxun sahte olup olmadığı nasıl anlaşılır üzerinde bandrol mü var veya çaasir suyuna nasıl test ediliyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar perşembe günü cildiyeye gideceğim saç dökülmem için test istiycem.hangi testler önemli.devlet hastanesine gideceğim için çok ilgilenmezler özellikle söylemek istiyorum bu testleri yapın diye.endokrine gidecektim ama randevu alamadım.takip gerektiren hasta olarak sisteme kayıt edilmem gerekiyomuş.alamadım.cildiyede bütün testleri yaparmı?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kan testi lazım vücudunuzda herhangi bir vitamin eksikliği var mi diye. Cildiyeyi bilmiyorum ama eğer diane androcur vs kullancaksaniz doktorunuza çocuk emzirdiginizi vs söyleyin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kan testi lazım vücudunuzda herhangi bir vitamin eksikliği var mi diye. Cildiyeyi bilmiyorum ama eğer diane androcur vs kullancaksaniz doktorunuza çocuk emzirdiginizi vs söyleyin.
    Zaten çocuğu sütten kesmeden bşy kullanmıycam ne verirse.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon