Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Proscar ve Propecia Farkı

miracle
    Guest

Proscar ve Propecia Farkı

Bu iki ilacında etkeni tamamen aynı ama bilindiği üzere bir kaç farklı özelliğe sahipler. Proscar da 5 mg finasterid bulunmaktayken propeciada ise bu 1 mg. Bir farkta 5 mg lık proscarın uzay kapsülü şeklindeki çokgen tasarımı bunun bir anlamı olmasada bunu 5 mg lık uygun fiyatlı dozu günlük 1'er mg lık propecia dozuna bölümmesini önlemek için yapılduğını düşünenler oldukça fazla. Bir diğer farkta daha az fimasterid içeren propeciann daha pahalı fiyatı. Peki sizce 1 mg.lık doza rağmen propecia neden daha pahalı ? Bir farkı olabilri mi ? Etkinlik yanetki taşıyıcı madde vs yada hiç bilmediğimiz bir farkı olabilir mi ? İki ilacıda kullanlar azda olsa herhangi bir fark gözlemleyebildi mi ? Buraya belirtebilirsiniz....

SaçımınDoktoru Üyesi
    ikisini de kullandım hiçbir farkı yok

Her nedense propecianın daha etkili olduğuna dair bir çok yorum okudum bu placebo etkisi mi başka bir sebep mi belli değil.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Proscarı kestıgımız zaman etkısı gıdıyormus, oyle duymustum.çünkü özel bir kaplı cevrılı dıye blıyordum

Ben procarda kullandım propecıda faydası sıfır..hiç faydası olmadı bana

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birisi prostat üzerine üretiliyor diğeri saç dökülmesi üzerine.

Saç dökülmesi hastalık sayılmadığından dolayı fiyat baya baya pahalı.Benim tek yorumum bu
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuyu anlamadım ornegin propecia proscar aynı madde degilmidir ben senelerce propecia kullandım ilk zamanlar 50 tl simdi 110 tl anlamadıgım şu örnegin ayran evde yaptık ne var icinde su yogurt bunu evde yaptık birde dısardan satın aldık diyelim buda pahalı ne var icinde aynı su yogurt propecia prascar boylemi yoksa prascarda baska maddelerde var ama finanstreid de var oda saclaramı iyi geliyor bu konuyu anlamadım propecia iyi bilirim ama proscarı bilmiyorum bilen varmı

Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuyu anlamadım ornegin propecia proscar aynı madde degilmidir ben senelerce propecia kullandım ilk zamanlar 50 tl simdi 110 tl anlamadıgım şu örnegin ayran evde yaptık ne var icinde su yogurt bunu evde yaptık birde dısardan satın aldık diyelim buda pahalı ne var icinde aynı su yogurt propecia prascar boylemi yoksa prascarda baska maddelerde var ama finanstreid de var oda saclaramı iyi geliyor bu konuyu anlamadım propecia iyi bilirim ama proscarı bilmiyorum bilen varmı
    Etken aynı firma aynı doz farklı sadece. Ancak birinde doz fazla bölüp kullanılıyor adı proscar prostat için çıkıyor ama saç içinde kullanılıyor. Başka bir fark var mı diye soruyoruz kullananlara.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani miracle sunumu anlamalıyım propecida ne varsa icinde aynısı proscarda var fazlası yok birebir aynı sadece biri 5 biri 1 mg !! yani cola gibi 1 litre 5 litre aynı cola yani 1 litre cola 5 litre sprite gibi degil abi buda asitli degil birebir aynı maddeler var cunku sundan sordum proscarda prostat icin kullanılıyorya ekstra baska maddeler varmı diye sordum proscar bilmedigim icin ve brinin 110 lira digerinin 15 lira olması enterasan

Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani miracle sunumu anlamalıyım propecida ne varsa icinde aynısı proscarda var fazlası yok birebir aynı sadece biri 5 biri 1 mg !! yani cola gibi 1 litre 5 litre aynı cola yani 1 litre cola 5 litre sprite gibi degil abi buda asitli degil birebir aynı maddeler var cunku sundan sordum proscarda prostat icin kullanılıyorya ekstra baska maddeler varmı diye sordum proscar bilmedigim icin ve brinin 110 lira digerinin 15 lira olması enterasan
    Aynen öyle 1 lt il 5 litrelik cocacola gibi.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    valla ben proscar a gectıkten sonra saclarımı kaybettım bılakıs propecia da ıken saclar muhtesemdı sonra propecia ya gectım saclar 4 ayda duzelmedı 2-3 sene proscar kullndım Şimdi oral almayı tamamen bıraktım

Sayfa 1/2 12 SonSon

Members who have read this thread: 1