Sayfa 43/56 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon
559 sonuçtan 421 ile 430 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam haklısın saç kaybı asıl önemli olan ancak bir buçuk ayda 2 ayda çıkarttığım saçların yüzde 80 i gitti yani saç kaybı hat saffada..

Yeni Üye
    Alıntı saçsızlığındüşmanı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam haklısın saç kaybı asıl önemli olan ancak bir buçuk ayda 2 ayda çıkarttığım saçların yüzde 80 i gitti yani saç kaybı hat saffada..
    Çok çok geçmiş olsun. Umarım dönemseldir, geri kazanırsınız saçlarınızı.

Ama dut ve fin ile bence hızlı tepki alamazsınız.

Aşağıdaki araştırmaya bakarsanız 1 yıl boyunca gelişme görmeyip, 2. yılın sonunda gören ciddi bir kitle var finden.

Bir de gençlerde (dökülmesi erken başlayanlarda) ve NW değeri düşük olanlarda daha zor gibi etki almak. Hatta 20 - 30 yaş arası kişilerin %43'ü gelişme görmemiş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam benimde dökülme 15 yaşımda başladı 17 de kel kaldım resmen (suan 22 yasındayım ) heralde bende etki etmiyor fin çünkü daha öncede kullandım o zaman da hiç etki alamamışştım...

Yeni Üye
    hocam benimde dökülme 15 yaşımda başladı 17 de kel kaldım resmen (suan 22 yasındayım ) heralde bende etki etmiyor fin çünkü daha öncede kullandım o zaman da hiç etki alamamışştım...
    Çok agresif bir dökülmeniz var sanırım.

Fin kafa derisindeki DHT'nin ortalama %41'ini bloke etmiş bir araştırmada. Yani fin kullanırken %60 DHT'ye maruz kalmaya devam ediyoruz. Dut deneyebilirsiniz belki. Ama vücudumuzdaki tek androjen DHT değil tabiiki, daha az da olsa diğer androjenler de AR'a bağlanıyor olabilir. Belki topikal spiro, ru vb. kullanabilirsiniz AR antagonisti olarak.

Bu kadar agresif ve tedavilere tepki vermeyen saç dökülmeleri bana hadımlaştırılmaya rağmen durmayan prostat kanseri vakalarını hatırlatıyor. Bildiğiniz üzere prostat büyümesi / kanseri ile saç dökülmesinin sebebi DHT ve diğer androjenlerin androjen reseptörlerine bağlanıp spesifik bazı genleri aktive etmesi. Bu açıdan prostat sorunu ve saç dökülmesi benzer, ki kullandığımız ilaçlar da prostat ilaçları. Bazı ileri düzey prostat hastalarında ortamda androjen bulunmasa da non-androjenik moleküllerin (vücudumuzda bulunan diğer sıradan moleküller) AR'a bağlandığı ve prostat kanserini devam ettirdiği gözlenmiş. Yani hadım edildiği halde sonuç alınamamış. Bu tür vakalar için RU'nun çok daha güçlüsü olan AR antagonistleri kullanılıyor, bicalutamide, MDV-3100 vb. Tabi bunları kullanmak hadım olmak demek.

SaçımınDoktoru Üyesi
    öncelikle bu önemli bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim abi.tedavime gelince cell , min+ru ve oral olarak bir gün dut bir gün proscar olarak devam ediyordum,ancak bugün itibari ile oral tedavileri bırakıyorum,cell+min ru olarak devam edicem...dökülmem çok agresif hatta eminim ki bu sitede ki en agresif dökülme yaşayanlardan biriyim...ocak ayında cell losyona başladım ve inanması güç ama 5.gün dökülmem durdu saç çıkısları basladı ilk haftadan itibaren subat bası gibi min dut ekledim nede olsa dökülme durdu saç çıkısı hızlansın istedim ama nisan bası gibi dökülme birden inanılmaz arttı kafamda saç kalmadı...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim spiro loayon dene bide belki iyi gelir bende dokulmeyi baya azaltmisti hatta 0 di dokulmem ne zaman minoxa baslyim dokulme artio senn dokulmnde minoxtandr

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxta artik sabahlari foam aksamlari minox forte kullanyrm bajalm bi fark olucakmi

Yeni Üye
    öncelikle bu önemli bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim abi.tedavime gelince cell , min+ru ve oral olarak bir gün dut bir gün proscar olarak devam ediyordum,ancak bugün itibari ile oral tedavileri bırakıyorum,cell+min ru olarak devam edicem...dökülmem çok agresif hatta eminim ki bu sitede ki en agresif dökülme yaşayanlardan biriyim...ocak ayında cell losyona başladım ve inanması güç ama 5.gün dökülmem durdu saç çıkısları basladı ilk haftadan itibaren subat bası gibi min dut ekledim nede olsa dökülme durdu saç çıkısı hızlansın istedim ama nisan bası gibi dökülme birden inanılmaz arttı kafamda saç kalmadı...
    Dökülmenizin oral tedavilerden kaynaklandığını sanmıyorum. Belki geçici bir duraklama olmuştur saç dökülmenizle ilgili, sonra tekrar kaldığı yerden devam etmiştir. Her zaman lineer ilerlemiyor. Yani duraksama ve tekrar başlama tedavilerinizden bağımsız olabilir.

Oral tedavi ters etki yaptı diye bir durum yok, oral tedavi etki yapmadı diye bir durum var. Bazı konularda oral tedavinin testosteron artışına sebep olduğu, bu yüzden daha fazla döktüğü gibi yorumlar var. Fakat testo artışının sebebi normalde DHT'ye çevirilecek olan testonun, testosteron olarak kalması. Yani aslında vücudunuzda DHT olarak bulunanlar da artık testosteron formunda kalıyorlar, bu nedenle toplam testosteron artıyor. Bir de bir miktar feed-back mekanizmasıyla artış oluyor, DHT azaldığı için az miktar daha fazla salgılanıyor testo. Ama normalde saç foliküllerinde testo yok, oral tedavi ile artıyor vb. mantığı çok çok yanlış. Tam tersi, testo var ve folikül hücrelerinde 5-alfa-redüktaz ile daha etkin form olan DHT'ye çeviriliyor, DHT AR reseptörlerine testodan daha kolay bağlanıyor. Oral tedavi ile siz bunu engelliyorsunuz. Vücudunuzda daha pasif androjenler kalıyor.

Yine uzun laf ettim sanırım, ama kısaca oral tedavine devam et bence. Pozitif bir etkisi olabilir, sen farketmiyor olabilirsin. En azından süreci yavaşlatıyor olabilir. Tabi senin bileceğin iş. Sadece miracle losyon ile birlikte tavsiye etmem oral tedaviyi.

Ocak'tan 1 ay öncesine kadar (yani 3-4 ay) ne kadar dökülüyordu günlük? Şuanda ne kadar dökülüyor? Ocak öncesi ne kadar dökülüyordu?

Bir de Ru'yu nereden temin ettiniz? Ben de almak istiyorum ama, gümrük vb. sorunlardan korkuyorum.

ya bu dutası kullanmaya başladığımdan beri sanki belimde hafif bir ağrı var.hafif eğilip kalkmalarda belimi doğrulturken zor kaldırıyormuşum gibi geliyor.tam kuyruksokumunun üzerindeki bölge.kullanan arkadaşlar sizde de böyle oluyor mu?

SaçımınDoktoru Üyesi
    çok kararsız kaldım şimdi bırakıp bırakmamak konusunda...ocak öncesinde efsane dökülüyordu yine.ama asıl dikkatimi çeken detay saç dökülmemin olduğu dönemde geceleri ne oluyosa artık acayip saçıım dökülüyor.sabah kalktığımda elimi saçıma bir sürüyorum bir sürü saç geliyo özellikle bu ara geceleri çok dökülme oluyo uyurken...

Sayfa 43/56 İlkİlk ... 33414243444553 ... SonSon