Sayfa 55/56 İlkİlk ... 54553545556 SonSon
559 sonuçtan 541 ile 550 arası

Konu: Dutasterid Avodart Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Anarchy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu cümle aslında herseyi özetliyor.

It is believed that systemic absorption after mesotherapy is equal to after oral dutasteride because the scalp is highly vascular.

Yeni Üye
    Merhaba ;

İlk defa yazıyorum fakat 2016 Ocak ayından beri takip ediyorum forumu. Konu Dutasterid Avodart- olunca yazma gerekliliği duydum. 2016 Ocak ayında sizinle tanıştığımda saçlarım Jason Statham dan farkı yoktu, bildiğiniz Kel dim yani, 18 yaşından beri bu problemle uğraşıyorum şuan 28 yaşındayım, 18 yaşına kadar ise saçlarıma tarak girmiyordu yani Murat Kekilli bile Kel olurdu ama ben olmam demiştim. Tabi bu problemin psikolojisinden falan dem vurmayacağım size zaten burada olan herkes bunun bilincinde.

2016 Ocak ayında çok agresif bir tedaviye başladım

* Günde 2 Dermoroller, Min+Dut
    * Günde 2 Ketoral-Azalderm-Acnelyse
    * Günde 2 Miracle Losyon
    * Günde 1 Andrcor+Dutas ( Androcur kullanınca Dutasa gerek olduğunu bilmiyordum bu sebeple 15 gün sonra Dutas ı bıraktım )

evet evet sizi duyabiliyorum. bendeki cahil cesareti falan değildi Mike Pence in dediği gibi " I had ready to face consequences"

yaklaşık 2 ay sonra saçlarım tam anlamıyla 20 yaşına dönmüştü, abartmıyorum vertex şakak falan ne varsa komple hiç böyle bir problemim olmamış gibiydi. from Jason Statham to Brad Bit falan olmuştum. Fakat bu arada kaşlarım,kirliklerim sakallarım çok fazla siyahlaştı kalınlaştı ve alnım bile komple tüylenmişti

Velhasılı Kelam Haziran ayı ortalarına kadar saçlarımda hiç bir problem yoktu. Vertex ve şakaklarda çıkanlar yeni saçlar diğerlerine göre daha yumuşak ama hala Brad Bit im, tabi yan etkilere gelince , Jinekomasti oldukça sıkıntıya soktu beni, ( kış geldiğinde göğüs uçları çok hassas olduğunda aşırı derecede üşüme ve ağrı oluyordu ) Libido %50 düştü, ama boşalma derseniz yok gibi olanda neredeyse tamamen sıvı . Ben hala mutluyum ama saçlarım var

Derken Haziranda bir şok dökülme başladı. Her gün avuç avuç, pisikolojim alt üst oldu aslında ozaman ben yan etkilerin farkına vardım. Çünkü hem saçım eski haline gelmek üzereydi hem yan etkiler özellikle jineko beni kötü hissettiriyordu.

Temmuz ortaları gibi neredeyse eski halimdeydim. Tabi hemen kazıttım, 2 hafta ilaçlara ara verdim ve yine aynı agresiflikle başladım. 2 ay sonra yine Brad Bit olmuştum. Jineko için Nolvadex e başladım ama çok etkili oldu diyemem.

Bu döngüyü 2018 yılının Mayıs ayına kadar böyle devam ettirdim. Kabaca neredeyse 2 yıl boyunca hergün Androcur kullnadım. İlaç beni depresif vs gibi bir hale sokmadı, merak ediyorsanız hala kadınlardan hoşlanıyordum hiç bir değişiklik olmadı . Fakat 2018 Mayıs ta Bebek yapmaya kara verdik ( 2017 Mayıs ta evlendim, düğün fotolarımda mükemmel saçlıydım, ve bu süperdi ) topikal ilaçlar hariç bıraktım. Saçlar şok bir dönüşle yine Jason Stathom dı,

9 ay boyunca çocuk denemesi yaptık. sonuç yok. Sonra doktor, test vs baktırdık, testo olarak bir sıkıntım yoktu normal, ama sperm sayı kalitesi 7 milyonlara düşmüş ( sağlıklı bir erkekte en az 15 milyon sprem olması gerekli 1 ml de ) bundan Androcur un etkisi varmıdır derseniz bence kesinlikle var. Sonra değişik takviyeler le sporla 4 -5 ayda 21 milyona ulaştı sayı ve sperm kaliteside gayet düzgündü. 2019 Eylül ayında mutlu haberi aldık ve bebeğimiz olacaktı . Uzun zaman geçmesine rağmen Hafif Orta arası bir Jinekomasti sıkıntı devam ediyor.

Ekim in ilk haftasından itibaren tekrar tedaviye başladım fakat bu sefer Androcur kullanmıyorum. Diğer topikal tedaviler ile birlikte günde 1 Avodart alıyorum 1 ay oldu yada olmak üzere şuanda gözle görülür bir değişiklik yok saçlarımda, Muhtemelen Androcur daki gibi bir mutasyona uğramayacağım ama en az 6 ay kullanmak gerekli sonucu görmek için.

Neden bu kadar şeyi anlattım size derseniz. Öyle Androcur ile saç çıkışı sağlayayım sonra topikal devam ederim diyenlerdenseniz boşuna umutlanmayın, eğer bir tedavi uyguladığınızda bir sonuç alıyorsanız başka bir şekilde, aldığınız başarılı sonucu stabil tutamıyorunuz maalesef. Saç eğer Andocur ile çıkıyorsa asla ve asla topikalyolla ve/veya hafif Finans gibi AntiAndojen lerle ayakta durmaz.

Merhaba, Avodart bir şeyler yapa bildimi? 6 ay tamamlandı

Yeni Üye Mavix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Min+dut karışımını erkek tipi dökülmesi olan bayanlar kullanabilir mi sizce? Gebelik planı yoksa.
    Female♀
    Haftada: 2 kere; Minoxil %5 5 sprey
    1 kere; Dermastamp & Miracle losyon

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mavix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Min+dut karışımını erkek tipi dökülmesi olan bayanlar kullanabilir mi sizce? Gebelik planı yoksa.
    Finasterid ve dutasteride(avodart)'ın reçetelerinde kadınların elini dahi sürmemesi gerekir diye yazıyordu. Gebelik planınız yoksa hem önlem hem tedavi amaçlı diane 35'i doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Polikistik over sendromundan mı muzdaripsiniz?
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Erkek çocuk gebeliği olduğu durumda bebek cinsiyetini ve sağlığını tehdit edeceği için kullanılmaz bunun dışında ki durumda bir sorun gözükmese de az miktarda dht hanımla için de çok öenmlidir bence ne minox ne de dutasa bulaşmayın hanımlarda setipiprant prostaglandin kafein genel olarak hormon sistemini etkilemeden çok iyi çalıştı.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye Mavix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finasterid ve dutasteride(avodart)'ın reçetelerinde kadınların elini dahi sürmemesi gerekir diye yazıyordu. Gebelik planınız yoksa hem önlem hem tedavi amaçlı diane 35'i doktorunuzdan isteyebilirsiniz. Polikistik over sendromundan mı muzdaripsiniz?
    Doğum kontrol hapının yan etkileri, karaciğeri etkilemesi vs nedeniyle doktorum bir süre kullandırsa da sonra bıraktırıyor. Bayanlar için bile tamamen masum değiller maalesef. Androjen hormonlarda bir dengesizlik mevcut...

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkek çocuk gebeliği olduğu durumda bebek cinsiyetini ve sağlığını tehdit edeceği için kullanılmaz bunun dışında ki durumda bir sorun gözükmese de az miktarda dht hanımla için de çok öenmlidir bence ne minox ne de dutasa bulaşmayın hanımlarda setipiprant prostaglandin kafein genel olarak hormon sistemini etkilemeden çok iyi çalıştı.
    Minoxa bulaştım ama zamana yayarak tam bırakmasam da kullanımımı seyrekleştirmeyi düşünüyorum. Bunun için yeni tedavi arayışındayım. Söylediğiniz etkenleri araştıracağım.
    Female♀
    Haftada: 2 kere; Minoxil %5 5 sprey
    1 kere; Dermastamp & Miracle losyon

Doğum kontrol hapının yan etkileri, karaciğeri etkilemesi vs nedeniyle doktorum bir süre kullandırsa da sonra bıraktırıyor. Bayanlar için bile tamamen masum değiller maalesef. Androjen hormonlarda bir dengesizlik mevcut...

Minoxa bulaştım ama zamana yayarak tam bırakmasam da kullanımımı seyrekleştirmeyi düşünüyorum. Bunun için yeni tedavi arayışındayım. Söylediğiniz etkenleri araştıracağım.
    Kontrollü olarak azaltın hiç bir olumsuz etkisi olmaycaktır illa kullanılacaksa minoxidil dikkatle ve kontrollü kullanılmalıdır zaten ikame edecek kafein prostaglandin gibi bir çok booster var üstelik olumsuzluk yaratmazlar ilerleyen dönemlerde.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Merhaba ;

6 ayı tamamlayamadım, 3 ay kullandım ve evet gerçekten gözle görülür fark oldu dediğim gibi mutasyona uğrama olmadı ama vertex bölgesinde gözle görülür tüylenmeler oldu ve tam siyahlaşmaya ve kalınlaşmaya başladı ki dutası bıraktım . Sonrasi yine hüsran tabiki , Maalesef kalıcı bir çözüm olamıyor. Ayrıca bu durum bünyeden bünyeye fark ediyor. Benim vücudumda dutas ın yan etkisi yok gibi birşey , ama farklı bir kişide bırakın dutası finans bile çok ters etki yapabiliyor.

Öncelikle topikal olarak tüm yolları tüketin, eğer hiçbir çıkmazınız kalmaz ise hafif dozlarda başlayıp yan etkiyi gördüğün anda bırkamanızı tavsiye ederim. Ben Androcur yüzünden neredeyse bebek sahibi olamıyordum ..

Bende neredeyse norwood 1 olmak üzre yaş 27 , dutas her gun 1 ay kullansam sonra haftada 3 e düşürsem, + vitaminler, etki göre bilirmiyim? medobiocomleks e kullanışım var, onun içeriğinde sawpoo vardı. Cinsel bakımdan beni çok gaza getirmişdi dht blokladığı için, Avodart öyle yaparmı

Sayfa 55/56 İlkİlk ... 54553545556 SonSon