Sayfa 36/49 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
483 sonuçtan 351 ile 360 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi
    30 yaşındayım diyorsunuz ailemde genetik dökülme yok diyorsunuz proscar kullanmanız yazık yani. Reseptörleri DHT'ye duyarlı biri olsanız 30 yaşınızda tedavi uygulamadan kabak gibi parlayan bir kafaya sahip olurdunuz. Reseptörler duyarsızsa dht bloklamanız sizin saçınıza olumlu etki yapmaz. Kaldıki sorun dht değil scalpın kireçlenmesi. Başka bir konuda mesajınızı görmüştüm anadilim kadar iyi ingilzice biliyorum 1 seendir proscarı araştırdım yazmıştınız ''mature hairline'' ne demek araştırırken o kavramıda öğrenmişsinizdir. Bence hormonlarınızla oynamanız çok saçma tabi vücut sizin karar sizin. 30 yaşınızda bu saçı kafaya takıyoranız obsesif - kompulsif bozukluğunuz olabilir bence. (yanlış anlamayın)

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CPR-DT ile düzene sokabilirseniz scalpı gerek kalmaz oral proscara falan ırsi değil diyorsanız.
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

Yeni Üye
    Bende yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum finasterid. 5yıldır beli aralıklarla sivilce çıkıyor. Sivilcelere bir türlü çare bulamıyorum. Sivilce haricinde ara ara unutkanlık yaptığı oluyor. Tam anlamıyla dökülmeyi kesmedi yüzde 80-85 azaltı diyebilirim. İlk kullandığım yıl saç çizgim daha öne geldi ilerleyen yıllarda ön bölgeden sinsi şekilde gerileme oldu ancak ilaç bende tatmin edici etki yaptı.Sivilce konusunda yardıma açığım. Spor yaptıgım zamanlarda dahada artıyor bunu yükselen testoya bağlıyorum. Aynı orandada dökülmenin arttığınıda düşünüyorum.

bu ilacı kullandıktan sonra ya birdaha kuş ötmesse nolacak?

ben korkarım bu yüzden kullanmam

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oral degilde uygun dozda topikal olarak kullanmak daha güvenilir diye düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Bushido, olur da finas'ı bırakırsan elindeki saçların çoğunu kaybedebilirsin. Hiç ihtiyacın yoktu bunu kullanmaya...

Alıntı Mocker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtigimiz haftalarda basit bir ameliyat oldum,kasık fıtığı ameliyatı.Bu fıtık bende 6 yıldır aktif duruyordu.İnternetten risklerini okuma zahmetini 6 yıl sonra gösterebildim.Bir de ne göreyim,bağırsak kanserine kadar yolu varmış.(!!!)Şansılıyım dedim böyle birşeyle karşılaşmadığım için.Zamanımda vardı ameliyat olup aradan çıkartayım dedim.Lokal anestezi zamanı geldiğinde bana bir form imzalattılar,akıllara zarar.Sağ kolumu-sağ bacağımı yitirebilir,kısmi felç kalabilir hatta masada kalabilirmişim.(!!!)Ama çırılçıplaksın herşey hazır ve doktor seni bekliyor,attım imzayı.10 gün geçti ameliyatın üzerinden şuanda Allahıma bin şükür sapasağlamım.

Bu da yanetki tartışmalarına benden naçizane bir "kıssadan hisse" olsun.
    Girdiğiniz meliyatın bir alternatifi yok ama günümüzde bu kadar güvenli yanetkisiz etken tedavi mevcutken oral antiandrojen kullanımı akıl karı değil. İnternete yazın kaç insanın hayatını mahvetmiş o kullandığınız ilaç.

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz açıklar mısınız ?
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi
    5 tane sayarmısınız?

Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bushido, olur da finas'ı bırakırsan elindeki saçların çoğunu kaybedebilirsin. Hiç ihtiyacın yoktu bunu kullanmaya...
    Bunu neye dayanarak söylüyorsun abi açıklayabilir misin ? Benim gözlemlediğim finasteride de bırakma durumunda var olan saçlara birşey olmuyor. Ha 10 yıl kullanır ve 10 yıl sonra bırakırsan tabiki 10 yılda dökülecek saçlar dökülür bıraktıktan sonra.
    Ayrıca benim finasteride kullanma sebebim tek başına saç değil prostat sorunu var bende. Ve çok şükür kullanmaya başladıktan sonra o da net bir şekilde düzeldi. Ayrıca doktor reçeteside var bunu Miracle a zamanında özelden sormuştum o da tavsiye etmemişti aslında ama yapacak birşey yok en aşşa proscar ı benim 6 ay boyunca kullanmam gerekiyor.

Ayrıca fin bana göre saça topikallerden çok daha az zarar verir. Minoxidil in kafa derisinde ne etkiler yaptığı herkesin malumu asıl minox gibi ürünleri uzun yıllar kullanmak imkansız
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Sayfa 36/49 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon

Members who have read this thread: 8