Sayfa 45/49 İlkİlk ... 354344454647 ... SonSon
483 sonuçtan 441 ile 450 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanmadan önce hormonlarınızı ölçtürün referans olarak kalır, doktora danışmadan sakın almayın
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    arkadaşlar finastereidi bırakınca çıkan saçlar geri dökülürmü yani bu saçı başka türden etkenlerle koruyabilirmiyiz finastan daha hafif etkenlerle.. ben 5 -6 ay finas kullanıp kaçmak istiyorum. tabi sonuç ne olur o sırada ondan emin değilimde.!

Yeni Üye
    Alıntı Sanberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar finastereidi bırakınca çıkan saçlar geri dökülürmü yani bu saçı başka türden etkenlerle koruyabilirmiyiz finastan daha hafif etkenlerle.. ben 5 -6 ay finas kullanıp kaçmak istiyorum. tabi sonuç ne olur o sırada ondan emin değilimde.!
    Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Ben de kendi tedavimde yaklaşık bir sene finas kullanıp cell miracle gibi topikal tedavilerle korumak istiyorum. Amacım tepede biraz saç çıkışı ve güç kazanmak.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o çıkışı koruyabilecek güçte etken zaten en az finasterid etkisi verir diye düşünüyorum. dutasteridle çıkış yaşayıp finle koruyamayanlar var
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Biraktiginizda birkaç ay içinde tüm finasterid kazanımları kaybolur. En iyimser senaryoda hiç kullanmamış gibi olursunuz. Sonrasındaki tedavilere veya saç durumunuza bir katkı sağlayamaz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraktiginizda birkaç ay içinde tüm finasterid kazanımları kaybolur. En iyimser senaryoda hiç kullanmamış gibi olursunuz. Sonrasındaki tedavilere veya saç durumunuza bir katkı sağlayamaz.
    Her zaman bu geçerli değil. Antiandrojen etkenler kullanıp, sonrasında koruyanlar var. Örneğin miracle admin de kendi losynu yani antiandrojen losyon ile durumu toparlayıp, sonrasında farklı etkenlerle korumuş bildiğm kadarıyla. Son halinde bir gerileme yoksa.

Bir diğer örnek, mrscae nickli bir arkadaş var. Forumda geçen günlerde son durumu hakkında bir güncelleme yapmıştı. Misal oral finas, dutas kullanmış, saçları neredeyse ergenlik seviyesine döndürmüş, şu an seti, cell gibi etkenlerle koruyabilmiş saçları. 3-4 yıl gibi bir süreden bahsediyorum. Forumda konuyu bulup inceleyebilirsiniz.

Bu örnekler tabi herkeste aynı olacağını göstermez, herkesin dökülme şiddeti farklı, farklı etkenlere verdiği cevap farklı. Söylediklerinize çoğunluk açısından bakarsak, genele vurursak katılıyorum.

Burada önemli olan, sabırla tedavi uygulamak, işe yaramıyorsa farklı birşeyler denemek, sabırsızlanıp, topikal bile denemeden, oral antiandrojene başlamamak. Güvenli etkenlerden başlayıp, olmuyorsa risk almak. O da belki.

Çoğunuzun agrasif bir dökülmesi yok, dökülmenin çok bailarındasıoz. Birsüre güvenli dediğimiz etkenleri kullansanız, duumu toparlayacaksınız fakat o kafada olan kişi de pek yok maalesef.

Yeni Üye
    Saçlari korumaktan bahsetmiyorum. Finas biraktiktan sonra faydalari devam etseydi mantiken yeni tedaviye baslamayanlarin da bir nebze olsa koruma saglamasi gerekirdi. Finas biraktiktan sonra pozitif etkileri devam etmis hic kimse yok. Sonrasinda Seti,cell kullanip saclarini koruyan varsa bu finas ile degil seti,cell ile alakalidir. Yoksa spiro-dutas-ostrojene geçen biri koruma degil tam büyümeye kadar gider ama dedigim gibi oncesindeki finasterid ile alakali degil.

Oral anti androjene karsi olabilirsiniz ama verdiginiz yanlis bilgi dogrudan anti androjene teşvik ediyor. Okuyan bir sene kullanir baska tedaviyle finas faydalarini korurum diye dusunecek. Boyle bir sey yok. Biraktiginiz an her sey sadece yeni tedavinin basarisina bagli.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Doku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlari korumaktan bahsetmiyorum. Finas biraktiktan sonra faydalari devam etseydi mantiken yeni tedaviye baslamayanlarin da bir nebze olsa koruma saglamasi gerekirdi. Finas biraktiktan sonra pozitif etkileri devam etmis hic kimse yok. Sonrasinda Seti,cell kullanip saclarini koruyan varsa bu finas ile degil seti,cell ile alakalidir. Yoksa spiro-dutas-ostrojene geçen biri koruma degil tam büyümeye kadar gider ama dedigim gibi oncesindeki finasterid ile alakali degil.

Oral anti androjene karsi olabilirsiniz ama verdiginiz yanlis bilgi dogrudan anti androjene teşvik ediyor. Okuyan bir sene kullanir baska tedaviyle finas faydalarini korurum diye dusunecek. Boyle bir sey yok. Biraktiginiz an her sey sadece yeni tedavinin basarisina bagli.
    Aslında sizin söylediklerinizin zıttı anlam çıkarılmasını istememiştim. Söylediklerinize katılıyorum fakat yanlış bir bilgi verdiğimi de sanmıyorum. Sadece böyle bir durum da olabilir demek istemiştim. Ki zaten, verdiğim örnekler de bir kaç adeti geçemiyor. O örneklerin de hiç birinde, antiandrojeni bıraktıklarında, stabilitenin, gelişmenin sürdüğünü falan söylemedim. Farklı etkenlerle duumu koruyabildiklerini söyledim. Yanlış anlaşılmasın ama Bundan cesaret alıp oral antiandrojen kullanabilecek olan, çok daha basit cümlelerden bile etkilenip kullanabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaslar bende bugün tedavime Mecbur Kaldığım icin Proscar Finasterid Aldım Minoxil ile ne ilerleme oluyor nede gerileme Sizce Maksimum başarıya Proscar Kaç MG ile Ulaşırım...
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Kesinlikle sana katılıyorm 2 hafta kullananlar ahkam kesio bende 6 yıldır kullanıyorum,
    Önemli
    Kardesim merhaba eğer sakıncası yok ise birsey sormak isterim,
    Bende saç dökülmeisnden dolayı 6 yıldır finas kullanıyorumm
    Geçen bir baslıkta yorumunu gördüm ondan danısmak istedim
    Cocuk sahibi olmussunuz sanırm Allah bagıslasın bu süreçte finas ara mı verdiniz, verdi iseniz ne kadar zaman önce bıraktınız ve saç dökülmeniz bıraktıgınız süreçte nasıl devam etti cevaplar iseniz cok memnhb olurm bende cocuk sahibi olmak istuorm ancak bu konuda hiç bir net bilgiye uşadamadadm, finas ve kullanırken gebelik hakk. Şimdiden tesekkürler

Sayfa 45/49 İlkİlk ... 354344454647 ... SonSon

Members who have read this thread: 9