Sayfa 3/49 İlkİlk 1234513 ... SonSon
483 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Finasterid Kullananlar

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muchos ilk 3 ay gözle görünür etki bekleme derken saçlara olumlu etkisini mi kastettin ?
    Yan etki konusunda haklisin zaten 3 ayda cikivermez uzun sureli kullanimda kendini gösterecektir ama yine de cok ciddi yan etki görmeyeceğimi umuyorum ve kendi metabolizmamı tanıdığım için biraz da güveniyorum kendime. ve finasterid de dahil en azından bi 3.5 yıl falan butun tedavilere devam etmeyi dusunuyorum cunku sac konusu benim icin cok onemli su anki halinden bile hic memnun degilim biraz daha kaybedersem sosyal hayatim bitme noktasina gelir sanirim.

Yeni Üye
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muchos ilk 3 ay gözle görünür etki bekleme derken saçlara olumlu etkisini mi kastettin ?
    Yan etki konusunda haklisin zaten 3 ayda cikivermez uzun sureli kullanimda kendini gösterecektir ama yine de cok ciddi yan etki görmeyeceğimi umuyorum ve kendi metabolizmamı tanıdığım için biraz da güveniyorum kendime. ve finasterid de dahil en azından bi 3.5 yıl falan butun tedavilere devam etmeyi dusunuyorum cunku sac konusu benim icin cok onemli su anki halinden bile hic memnun degilim biraz daha kaybedersem sosyal hayatim bitme noktasina gelir sanirim.
    Tıbbiyeli kusura bakma şehir dışındaydım biraz geç oldu cevabım.

Evet ilk 3 ay gözle görünür saçlara olumlu fazla bir etki bekleme demek istemiştim. Ben proscarı 5 parçaya bölüyordum. Bu şekilde 3 yıla yakın kullandım. Gayette saç için faydasını gördüm zamanında.

Yağlanma konusuna çok dikkat etmelisin. O yağlanma seninle kalacak ama ilacı bıraktığında saça olumlu etkisi bikaç ayda tamamen kaybolacak.

Sağolasın hocam geç olsun güç olmasın.Şu an saçlara olumlu etki ihtimali her şeyden tatlı geliyor bu yuzden de bu riski aliyorum umarim boyle devam eder su ana dek bi problem yok ama cok taze sonucta 4 ay olmadi şöyle nisan mayıs aylarını hedefliyorum o aylarda saça sekil verebilirsem cok mutlu olurum

6 yıla yaklastım sanırım sac dokulmesi hakkında ilk araştırma yaptığımda kullanmaya başlasaydım şuan başka bir ilaç kullanmama ve sacımı kafama takmama gerek kalmazdı gayet iyide saçım olurdu. kullandığımdan beri saçımın gerilememesinin asıl nedeni olduğun düşünüyorum

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kefal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 yıla yaklastım sanırım sac dokulmesi hakkında ilk araştırma yaptığımda kullanmaya başlasaydım şuan başka bir ilaç kullanmama ve sacımı kafama takmama gerek kalmazdı gayet iyide saçım olurdu. kullandığımdan beri saçımın gerilememesinin asıl nedeni olduğun düşünüyorum
    hangi oranda ? ne kadar süredir kullandınız ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Yeni Üye
    Tıbbiyeli, umarım istediğin duruma gelebilirsin. Ozamanlar bende aynı düşünce ve hislerdeydim. Şuan o kadar çok fazla takılmamaya başladım. İnsan zamanla sindiriyor Sana finasteride yolunda başarılar diliyorum. Finasteride konusunda takıldığın bir husus olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Konu muchos tarafından (19.02.2015 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası

SaçımınDoktoru Üyesi cgr159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ayda finasterid asla bu etkiyi yapamaz şampuandaki etkenler iyi çalışmış görünüşe göre zımba gibi bir etki olmuş ama finasteridin katkısı olmuştur tabi.
    hocam finasteridde 1.yılıma gireceğim neredeyse dökülmeyi 0'a yakın yaptı diyebilirim .. Birde fotoğraftan 4 ay önceside var proscarın bende.. Ama dediğiniz gibi şampuana attığım 3 kutu diane35 ve son dönemde extra olarak 10 tane falanda androcur atıyorum baya güzel bir etki gösterdi ..Umarım bu güzellikte devam eder ..
    Konu cgr159 tarafından (19.02.2015 Saat 13:07 ) değiştirilmiştir.

ilk başlarda efendi gibi 5 e bölüyordum proscarı 4. sene bi ars eczanwlerde proscar bulunmadı o ara prosterite geçtim fakat onu 4e bölüyordum ki en iyi verimi ondan aldım aldığım iki kutu prosteeit nitince yaklaşık 7 ay sonra gene proscara dondum 1.5 senedirde ısırarak bölüyorum.

Lightbulb

Bugun 1. ayım bitti finasterid ile deneyimlerimi paylaşmak istedim:
    İlk hafta halsizlik ve sürekli idrara çıkma isteği yaptı daha sonra libidoda artış menide sıvılaşma sonraki haftalarda göbek bölgesinde bir şişkinlik oldu yağlanmamı bilmiyorum ilk ay da zaten bunu yapması zor gözüküyor tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum zaten kilo almaya çalışıyodum ve sanırım çok yemeye başlamıştım bir ara
    libido da düşme oldu gibi hissettim ama bu zaman zaman olan bir şeydi sonuçta sonra düzeldi zaten.

Gelelim saça etkisine ; dökülmeyi durdursun diye başadığım ilaç inanın saçıma tecavüz etti diyebilirim hayatımda böyle bir saç dökülmesi yaşamadım ilk hafta sanki durdu sandım ama son bir kaç haftadır heryer saç moralim bozulduğu için kısa kestirdim zaten sonra yabancı forumları araştırdığımda bunun olağan olduğu söyleniyordu bende bu kadar saç kaybederken tedaviyi kesmeyip üzerine gitme kararı aldım.. Bu arada dökülen saçlarda gerçekten kafamda durmasada olurmuş cinsten dedirten çok ince telli saçlardı umarım bu dökülme tedavinin işe yaradığına işarettir..Bu arada propecia kullanıyodum bugun bir kaç eczaneye sordum hiçbirinin elinde kalmamış bende proscar aldım 4 e bölüp kullanıyorum umarım bir fark yaratmaz

Şimdi sorum şöyle bu kadar erken şok dökülme yaşayan arkadaşlar varmı aramızda
    Konu ToniLuca tarafından (04.03.2015 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

4. Ayı bitirmiş 5.aydan 1 hafta almış bulunuyorum.İlk baştaki dökülmenin bıçak gibi kesilmesi etkisi kısa sürmüştü.Yani kullanmaya başladığımdan itibaren ilk 7-8 günden sonra dokulmeler yine normal oluyordu.Ve son bikac gündür dökülme tekrardan cok azaldı saç yıkarken bi max 20 tel gidiyordur.Moraller tavan herkese benden çay.Tabi neredeyse 3-4*aydır topikal tedaviyi neredeyse bırakma derecesinde disiplinsiz ve az uygulamistim son 1 aydır miracle+mindut tedavisinde de tekrardan disiplini oturtmam da etki etti.

Sayfa 3/49 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Members who have read this thread: 10