Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
156 sonuçtan 121 ile 130 arası

Konu: Diyetle Tedavi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu diyetle tedavi daha cok ilgimi cekmeye basladi cunku bugun sabah bi simit yedim oglen bilerek yemedim cinsel durtulerim oglenden sonra baya azaldi aksam banyo yaptim havluda bir tek tel bile sac yoktu mirwcle surdum uc tel gordum elimde yarin duzeli yiycem bakalim nasil olcak. Gercekten diyetle tedavi yan etkisiz mukemml bi tedavi olabilir takipteyim yarin ki durumu yazcam
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Banned
    Alıntı Keltoşş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu diyetle tedavi daha cok ilgimi cekmeye basladi cunku bugun sabah bi simit yedim oglen bilerek yemedim cinsel durtulerim oglenden sonra baya azaldi aksam banyo yaptim havluda bir tek tel bile sac yoktu mirwcle surdum uc tel gordum elimde yarin duzeli yiycem bakalim nasil olcak. Gercekten diyetle tedavi yan etkisiz mukemml bi tedavi olabilir takipteyim yarin ki durumu yazcam
    Bir simitle sabahtan akşama durmak diyet değil vücuda işkence etmek olur, lütfen diyetten kastımız az yemek ve hatta hiç yememek gibi birşey olmasın, sağlıklı ve çeşitli beslenmek olsun

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar yiyeceğimiz ekmeği buldum. Ekşi mayalı organik tam buğday ekmeği. Halk ekmeklerinde 1.75 tlye satılıyor. Abartmamak kaydıyla yenilebilir aslında. Her öğünde 1 dilim felan. Sence nasıl olur forumcu yiyek mi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ako360 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir simitle sabahtan akşama durmak diyet değil vücuda işkence etmek olur, lütfen diyetten kastımız az yemek ve hatta hiç yememek gibi birşey olmasın, sağlıklı ve çeşitli beslenmek olsun
    Ben örnek olarak verdim sonuçta diyette bi nevi aç kalmak
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Ben örnek olarak verdim sonuçta diyette bi nevi aç kalmak
    Diyet diyince evdekiler de yanlış anladı zaten inceciksin ne diyeti diyolar. Yani burdaki olay doğru ve saglikli beslenme. Eğer yemezseniz buna paralel vitamin eksikliğinden dolayı daha çok dökülme olur aman diyim.

Moderatör
    Aslında güzel bir konuya odaklandın.tıka basa yedigimde ve ya günde 4-5 öğün yedigimde cinsel isteğim artıyor.buda hergün libidonun artımı,cinsel arzunun artımı,dht nin artımı demek.peki günde nasıl 2 öğün yicez diceksin.bu olay cok ama cok zor 1-2 haftada değil aylar icerisinde oturuyor.Sonucta yılların bağımlılığı var sigaradan alkol den beter,her yerdeler.ne bunlar şeker tatlı basit karbonhidrat vs vs. e peki enerji nerden gelecek yağ dan.Bildiğin makine gibi yağ icmeliyiz.kuruyemiş te olabilir.kaliteli karbonhidrat da olabilir.aralarda bol bol su icilmeli.Yalancı aclık hissine kanmamalı su icip test etmeli.kan şekeriniz düşerse ara öğün olarak kuruyemiş ile destek alınmalı.lakin hamur işi ekmek arası ekmek simit poğaca açma vs vs. yediğiniz anda pertsiniz 3 saat sonra yemek yemezseniz saldıracak yer ararsınız.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Bunu ikinci kez okuyorum hala ne sebze yiyeceğimizi anlamadım

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diyet konusuyla ilgili bir kaç ekleme yapmam gerekiyor. Biliyorsunuz bu tip antienflamatuar diyetlerin bir çok çeşidi var. Temelde hepsi aynı işi yamaya çalışıyor. Ancak bu diyetlerin bir kısmı tedavi etmek için bir kısmı da bir ömür sağlıklı yaşamak için kullanılıyor.

Bir kaç örnek vermem gerekirse gaps, anticandida gibi diyetler eğer çok özel bir durum yoksa bir ömür uygulanamayacak kadar ağır ve tedavi maksatlı diyetlerdir. Aslında bu tedavi amaçlı diyetleri aç kalmadan aç kalma ve bu yolla sindirim sistemini resetlemek gibi düşünebiliriz. Oruç tutarken aç kalarak yaptığımız işi aç kalmadan ama aynı zamanda yine sindirim sisteminin kendini iyileştirmesine fırsat tanıyarak yapıyoruz. Bu diyetin uzun süre yapılması sistemde daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu noktada dikkatli olmak gerekiyor. Hatta genelde bu tip tedavi diyetlerinde ek vitamin mineral kullanılması da tavsiye ediliyor.

Diğer diyet yöntemleri ise ömür boyu sürdürülebilir olarak ele alınan diyetler ki karatay diyeti, taş devri diyeti örnek olabilir. Bunlar uzun vadede sağlıklı bir yaşam ve sürdürülebilir beslenme şekli vadeden diyetler.

Şimdi bu iki diyet ayrımını iyi yaptıktan sonra ekmek yenecek mi yenmeyecek mi, karbonhidratlar dahil edilmeli mi yoksa tamamen ketojenik mi beslenilmeli kısmını risk/fayda oranını iyi yapıp karar vermek gerekiyor.

Ben bu işi şöyle yapıyorum ve yapacağım. Bir aylık hafif ağırlıkta bir diyet uygulayıp kendimi tedavi diyetine hazırladım. Bu süreçte unlu gıdalar ve şeker tüketmedim ancak süt ürünleri, itüzümü sebzelerini bol bol tükettim. Normal beslenmeye nazaran karbonhidrat alımım düştü. Bu bir hazırlık süreciydi diyebiliriz. Mesleğim dolayısıyla önümüzdeki hafta 15 günlük boşlukta bir üst aşamaya geçip tedavi diyetine başlayacağım. Bu kısımda gaps diyetinin aşamalarını uygulayacağım. Suplamentlerle tedaviyi destekleyeceğim. Tedavi diyetini 2 hafta gibi kısa bir süre uygulanıp yeniden sürdürülebilir glutensiz ve kazeinsiz ancak bol sebze ve meyve tüketebileceğim bir diyete geçiş yapacağım. Yani 2 haftalık tedavi protokolünde aç kalmadan sindirim sistemi ve bağırsakları dinlendirmeye, iyileştirmeye bir nevi resetlemeye çalışacağım. Sonrasında amaç sadece sağlıklı beslenmek. Artık glutensiz ekmek mi olur, nişastalı sebzeler mi olur bunları tüketmekten geri durmayacağım.

Uyarı kısmıyla bitireyim uzun yazdım umarım karışmamıştır ortalık. Tıp geçmişim olmadığı için yukarıda yazdıklarımı tamamen araştırma sonuçları elde ettiğim bilgilerden yola çıkarak size aktarıyorum. Bu işin referansı ben değilim ve sağlık anlamında olumlu ya da olumsuz geribildirimleri olabilir. Kendimce bir çok çareyi deneyip bu aşamaya geldim ve şimdi de bu beslenme işini deneyerek sonucu görmek istiyorum. Tahminim 5-6 aylık bir süreç olumlu ya da olumsuz bir sonuç ortaya koyacaktır ve 1 aylık geçmişimle daha yolun başında olduğumu söylemeliyim. Lütfen riskleri göz önünde bulundurun ve kendi araştırmalarınızı da mutlaka yapın hatta imkanınız varsa doktor kontrolünde ve tahlillerinizi de düzenli olarak kontrol ettirin.
    Konu forumcu tarafından (16.01.2016 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası şayet alınan enerji harcanabiliyorsa gün içerisinde meyve şeker vb sorun olacağını düşünmüyorum tarih boyunca hep vardı meyve şeker bal.. bu nedenle düşük karbonhidrat diyeti düşünmüyorum günümüzde herkesin bri şeylere bağışıklık yanıtı ürettiği ancak ruhunun bile duymadığı onlarca gıda ve katkı olduğunu düşünüyorum gluten istisnasız ama değişken sinsi etkisi ile en büyük düşman önce onu eledim biz gıda türlerine değilde immun bozucu protein ve katkıları irdelemeliyiz diye düşünüyorum zira bunlar hücrelerimize çok benziyor ve antikorlar onlarla savaşırken sessizce bizi yokediyorlar.
    Hareketli bir yaşamda alınan ve harcanan karbonhidratın denge içinde olması çok mantıklı hocam. Sürdürülebilir ve yoksunluk hissettirmeyen ama aynı zamanda mantarları ve patojenleri beslemeyen bir denge sağlandığında güzel sonuçlar ortaya çıkar.

Sizin de söylediğiniz gibi bir çok gıdaya duyarlılığımız olabilir. Bunun testleri var ama hem çok pahalı hem de bana pek güvenilir gelmedi. Sizin şüphelendiğiniz intolerans yaratan proteinler nelerdir. Yumurta örneğin sindirimi çok kolay ama aynı zamanda da kişiye göre ciddi alerjen olabilen bir gıda diye biliyorum. Bu konuyu biraz açabilir miyiz?

Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon