Sayfa 8/16 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
156 sonuçtan 71 ile 80 arası

Konu: Diyetle Tedavi

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antiandrojen içermekte ama yüksek dozda değil amacım bir kaç mekanizma ile birden başa çıkmak. Zaten inflamasyonun azaltılması reseptör varlığınıda dht dönüşümleri iştahınıda azaltıyor. Beslenme desteği vb ile biliyorsun hormon/enzim/reseptör stabilitelerinin çok negatife gitmediği bir kaç aylık periyodda bir çok etken hafif etki yapabiliyor ama entropi benzeri diyebileceğim etki ile bu stabilite hep kötüye gitme eğilimde olduğundan birden etkiler yokolabiliyor. Yani açıkcası diyetle kazanımın çok iyi seviyelerde olacağını hiç düşünmüyorum ama benim beklediğim diyet ya da çevresel faktörlerle durumun daha kötüye gitmediğini uzun vadede görebilirsek bu çok çok çok muhteşem olacak. Yani hem büyük bir şey beklemiyorum ama aslında çok şey bekliyorum o değerli veri bir çok kişide uzun vadede gerçekleşirse farazi söylüyorum 6 ay emu diğer 6 ay minox bir diğer 6 ay hafif miracle ya da prostaglandinle muhteşem ve kalıcı sonuçlar almak olası. Bu çalışmanla bize stabiliteyi belki uzun vadede ileri gidişi hediye edersen geriye kalan tolerans gelişiminide etken değiştirme ile yenebilen birisi olarak belkide kalıcı gen tedavisi çıkana kadar çok güzel saçları birlikte hediye edebiliriz insanlığa
    Tedaviye yaklaşımımı tam olarak açıklamışsınız hocam. Aynen dediğiniz gibi sitemin iyileşme stabilitesi yani tüm rastgelelikleri ortadan kaldırmak için yukarıda "izmitli" arkadaşa da yazdığım gibi besin desteklerini bir süre sonra rafa kaldırıp genel durumu izleyeceğim. O süreçte de dökülme referans aralıkta olup gerileme söz konusu olmazsa gelişimin önünü açmak için sizin tedavilerinizle kombinleyeceğim. Kervan yolda düzülür mantığı gelişen etkilere göre yeni yol haritaları çıkarmaya çalışıyorum. Umduğumuz sonuç ortaya çıkar da hepimiz için iyi bir referans olur inşallah.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok zevkle takip etmeye başladığım bir konu haline gelmeye başladı bu başlık,böyle bir başlığa ihtiyaç vardı,şimdi elimize çok güzel doneler verecek tedavi çeşitliliğimiz oluşmaya başladı;
    1-Min-Dut ya da Min-Ru,
    2-Miracle Losyon,
    3-Emu Yağı Karışımı,
    4-Cellagence Losyon,
    5-Diyetle Tedavi
    El an yukarıdaki ilk üç tedaviyi uyguluyorum iki aydır,gözlemim olumlu yönde devam ediyor,ama sanırım nihai vurucu tedavi üstadın cellagenc'i ve sizin diyetle tedavi olacak gibi gözüküyor,bakalım tecrübe etmeye devam...
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok zevkle takip etmeye başladığım bir konu haline gelmeye başladı bu başlık,böyle bir başlığa ihtiyaç vardı,şimdi elimize çok güzel doneler verecek tedavi çeşitliliğimiz oluşmaya başladı;
    1-Min-Dut ya da Min-Ru,
    2-Miracle Losyon,
    3-Emu Yağı Karışımı,
    4-Cellagence Losyon,
    5-Diyetle Tedavi
    El an yukarıdaki ilk üç tedaviyi uyguluyorum iki aydır,gözlemim olumlu yönde devam ediyor,ama sanırım nihai vurucu tedavi üstadın cellagenc'i ve sizin diyetle tedavi olacak gibi gözüküyor,bakalım tecrübe etmeye devam...
    Üstad inşşallah sonuç bunca zahmete değer. Dökülme normal sınırlarda kalsa bu bile diğer tedavileri ekleyince sonucu coşturur. Bakalım daha çok erken fotoğraf çekmeyi bıraktım bir süre çok inceleyince algımı bozmaya başladı. Gün gün rapor tutmak istemiştim ama sanırım 1-2 hafta arayla kayıt tutmak daha anlamlı sonuç verecek.

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    evet hocam bencede 1-2 hafta daha mantikli, gun gun tutsanda birsey anlamak icin en az 1-f haftalik farklara bakmak gerekir zaten bende heycanla takip ediyorum senin bu denemeni, umarim guzel sonuclar alirsin bizde faydalaniriz.
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben de cod liver oil-zinc-triple fish oil-saw palmetto supplementleriyle birlikte
    Dermoroller, emu ve miracle kullanıyorum ama bunlarda eskisi kadar düzenli gidemiyorum.
    Kendi gözlemlerim çevreden bayağı olumlu tepkiler aldım saçlarım uzun, o yüzden fazla gözlemleme imkanın yok, bir de micro camera ile bakmak beni psikolojik olarak olumsuz etkiler diye düşünüyorum.Fakat 1-1.5 aydır hemen hemen bu beslenme şeklini benimsediğimden beri dökülme kontrol altında.Bunda diyet kadar diğer etkenlerin de etkisi var ama uzun vadede bize kazandıracak cellagance etkeni ve beslenme düzeni olduğunu düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam tavsiye edebileceğiniz bir micro kamera var mı ? Sanırım YouTube daki videoyu m kamera ile cektiniz. Ya da kullanan arkadaslar memnunlarsa kullandıkları kamera hangisi soyleyebilirler mi?

Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tavsiye edebileceğiniz bir micro kamera var mı ? Sanırım YouTube daki videoyu m kamera ile cektiniz. Ya da kullanan arkadaslar memnunlarsa kullandıkları kamera hangisi soyleyebilirler mi?
    Ben tabletten çektim videolari normalde kamerasi rezildir ama lensle birlikte is goruyor. Lensi de bauhouse dan 3 tl lik kapi durbunu aldim onun icinde makro lens var onu kameranin onune koydum is goruyor ucuz yollu bir cozum iste.

Alıntı Deathrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de cod liver oil-zinc-triple fish oil-saw palmetto supplementleriyle birlikte
    Dermoroller, emu ve miracle kullanıyorum ama bunlarda eskisi kadar düzenli gidemiyorum.
    Kendi gözlemlerim çevreden bayağı olumlu tepkiler aldım saçlarım uzun, o yüzden fazla gözlemleme imkanın yok, bir de micro camera ile bakmak beni psikolojik olarak olumsuz etkiler diye düşünüyorum.Fakat 1-1.5 aydır hemen hemen bu beslenme şeklini benimsediğimden beri dökülme kontrol altında.Bunda diyet kadar diğer etkenlerin de etkisi var ama uzun vadede bize kazandıracak cellagance etkeni ve beslenme düzeni olduğunu düşünüyorum.
    Beslenme bende de dokulme konusunda ise yaradi. Senin tedavin harika bana kalirsa cellagance losyonla zirve yaparsin. Deneyimlerini aktarmaya devam et lutfen.

Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hocam bencede 1-2 hafta daha mantikli, gun gun tutsanda birsey anlamak icin en az 1-f haftalik farklara bakmak gerekir zaten bende heycanla takip ediyorum senin bu denemeni, umarim guzel sonuclar alirsin bizde faydalaniriz.
    Tesekkur ederim. Malum heyecan, stres devamli aklini kurcaliyor ama sabredecegim iste.

2. Hafta rapor

Bu hafta diyet açısından harika geçti. Hiçbir yoksunluk belirtisi yok. Gerçekten beslendiğimi düşünüyorum. Bir tek yılbaşı akşamı küçük bir ihlal oldu ancak bu disiplinimi bozmadı devam ediyorum diyete. Ve hoşuma da gitmeye başladı. Yemek yapmak, yeni şeyler denemek hatta son 10 yıldır ilk defa orjinal kaymaklı yoğurt yemek(ben yaptım ) keyifli olmaya başladı. Tek sıkıntım bana asıl lazım olan kemik suyunu yapamamam. Malum kış bulunmuyor kasaplarda, daha bir kere denk getirip alabildim.

Dün şöyle bir genel değerlendirme yaptım ihmal ettiklerimle ilgili öncelikle yukarıda yazdığım gibi kemik suyu. Sonra yediklerime bakarak B vitaminlerini yeterli almadığımı düşündüm. Özellikle B6 çok gerekli bu zamanda. Ağır metal detoks işini çok erteledim ama karar verdim iyot kullanmayacağım onun yerine Chlorella almaya karar verdim. Bir de yoğurt yapsam da asıl lazım olan kefiri bir türlü beceremedim. Bir tane mayayı mahvettim ucuz da değil. Onu da düzene koymalıyım kefir bence çok önemli.

Diyetin etkilerine gelirsek artık şunu kesinlikle söyleyebilirim. Saç dökülmem normal sınırlarda. Bu artık inkar edilemez şekilde kendini gösteriyor. Hattaşu linkte bahsettiğim testi bir sürü farklı koşulda denememe rağmen dökülme hep verilen referans aralıktaydı. Tabi bu saç dökülmem bitti demek değil. Bazı arkadaşlarım saçı dökülmeden kelleştiler. Saç dökülmüyor minyatürize olup kayboluyor. Bende ki durum daha çok dökülme şeklinde kendini gösterdi, günlük 200 - 300 aradı döküldüğü zamanları bilirim. Yani dökülmenin bu kadar azalması mutlaka lehime olacaktır.

Gelecekte yapacaklarımla ilgili şöyle bir projeksiyon çizdim. 1. ay bitiminde eğer dökülmenin azalması yanısıra açık alanlarda bir gelişme olmazsa tedaviye minoksidil eklemeyi düşünüyorum. Saçların uyarılması süreci hızlandırabilir. Tabi bu diyetin objektifliğine zarar verebilir ancak minoksidil ile ilk etkiyi aldıktan sonra tekrar sadece diyetle koruma yoluna gidilecek olduğundan yine diyetin etkileri görülebilecektir. Bu arada diyeti 2 aylık planlamıştım ancak süreyi uzatmayı hatta bir kaç ay sonra biraz daha yumuşatıp sürekli hale getirmeyi düşünüyorum. Başlarken çok zorlanacağımı düşünüyordum ama öyle olmadı ve her geçen gün daha da uygulanabilir oldu.

Bir sonraki rapor 1. ay sonunda olacak. Video ile karşılaştırma yapıp minox ekleyip eklememe kararını vereceğim. Tabi sizin başka önerileriniz varsa kesinlikle paylaşın mutlaka faydası oluyor.

Sayfa 8/16 İlkİlk ... 678910 ... SonSon