Sayfa 3/16 İlkİlk 1234513 ... SonSon
156 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Diyetle Tedavi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende şuraya konumu park edeyim ;
    4 tane resim paylaşacagım 2-3 aydır herhangi bir topikal tedavi uygulamıyorum dermaroller dahil.Dökülmem minimum olduğundan dolayı kendimi test etmek istedim.Ne kadar saclarımı seyrelebiliyor diye baktım.Genel seyrelme oldu ama ilk dökülme kadar değil.uyguladıgım tedavileri özet gececegim.Gercekten cok sabır gerektiren bir durum.Bakalım zaman ne gösterecek.Tedavime 2-3 ay daha devam edecegim cok aşırı gerileme söz konusu olursa ağır topıkal tedaviler ile destekleyecegim.

Resimlerde sac kalitesi artmış oldugu belli ve genel seyreklik oldugu belli oluyor.4.fotoda kırmızı bölgede son zamanlarda sac cıkısı var diger tarafları takıp etmıyorm ama oralardada var.

yorumlarım ;
    -Seker,Gluten,yüksek glisemik indeks li yiyecekleri beslenme hayatımdan tamamen cıkarttım(3aydır).
    -Vitamin değerlerim cok iyi seviyede (b12,demir,cinko)
    -şeker ve ygi li yiyecekleri cıkartınca cabuk acıkmıyorum.olumsuz olarak şeker ve basit karbonhıdrat sonucu vucutta bel cevresinde biriken yağlar 1-2 ay da sıfıra indi.Haliyle zayıf gözüktüm.Simdi protein yağ ağırlıklı beslenmeye basladım.(günde 7-8 yumurta peynir,et,nohut,fasulye vb.
    -Olumsuz olarak haftanın 3 günü hipoglisemi ye düşüyorum ve tatlı krizi tutuyor enerjim düşüyor.zamanla kaybolacagına eminim.
    -şeker gluten ygi bırakma sonucu zihnim berraklaştı,cabuk acıkmıyorum.
    -omega3 balık yağı tüketiyorum memnunum gayet.ocean marka 1200mg kullanıyorum.
    -zeytin yağı arada iciyorum,Bolca köy tereyağı tüketıyorum.
    -yemeklerde zeytinyağı harici yağ kullanmamaya basladım.tuz olarak rafine edilmiş market tuzlarını cöpe attim.Aktardan aldığım kristal kaya tuzunu öğüterek kullanmaya basladım.
    -Mide ve yemek yeme konusunda bazı sonuclara vardım en azından kendimde.Tıka basa yiyince carpıntı basıyor aksiniyeti artıyor.şeker li ve ygi li yiyecekler yiyince aynı şekılde resmen komaya giriyorum ilk 1 saat süper sonrasında depresyon halsizlik hali.Bugün kendimi test ettim 2 tane cikolata yedim üstüne dürüm ciger yedim.Resmen iflas ettim.Bence hiç şeker ygi ye bulasmamak gerek en az 3-4 ay sabırla bununla baş edilmesi gerek.Artık vucudumun ygi yi ve şekeri kaldırmadıgını farkettim.Arada bir sigara icen kişi sigarayı bırakmış olmuyor bunun gibi birşey olsa gerek tamamen kurtulmak gerek.

Tedavim;
    -Doğru beslenme
    -Altun kilo form bitkisel karısım.(bal ile)
    -Sedir ağacı yapragı ile arada bir saç yıkama
    -Wc ye bası kapalı girme(fiziki telkin)
    -Su ya bazı zikirleri okuyup iciyorum.(buda fiziki telkin olabilir)
    -Banyo ederken ve masaj yaparken bazı zikirleri okuyorum(buda telkin yöntemi)
    -Telkin olumlamaları(forumcu beyin eskiden oluşturdugu mp3ü arada dinliyorum ve arada kendi kendime konusuyorum aynaya bakarak 'saclarım cok gür,hiç dökülmez,Cok kaliteli gözüküyor' olumlamaları kullanıyorum.
    -Sabah aksam cörek otu birer cay kaşığı ağzımda bolca cigneyerek tüketiyorum.
    -yemek yeme tarzım sadece protein yağ ve ygi si düşük kaliteli karbonhidratlardan oluşmakta
    -Yemek yerken cok ciğnemeye ve tam doymadan sofradan kalmaya özen gösteriyorum.Ne zaman tıka basa yersem kesinlikle işler bende ters gidiyor carpıntı halsizlik maxımum düzeye ulaşıyor.
    -Yemek yedikten en az 4-5 saat sonra tekrar birşey yiyorum.yemekle beraber su tüketmiyorum en az 1 saat sonra cömelelerek yudum yudum tüketiyorum.Saat başı 200-300 ml civari su tüketiyorum onun üstünde tükettiğim zaman işlenmeden direkt dışarı atılıyor.
    -şeker ve gluten bırakınca haliyle uyuşma gecici mutluluk olayı kalktı serotonin seviyesi azaldı.Bunu bastırmak icin probiyotik tedavisi ve spora ağırlık göstermeye yarından itibaren baslıyorum.
    -yaptığım bazı hatalar var ona rahmen saclarım cok şükür iyi durumda örnegin her gün 20 dk fön cekıyorum şoklayıcı sprey ile donduruyorum.
    -resimleri atınca senin dökülme genetik diyenler olacak.kesinlikle genetik dayı abi baba anne tarafı full kel oğlu kel. tekrar söylüyorum losyon daha hızlı ve basit sonuc verir benim dökülmem cok pasif oldugu ıcın bu olaya kalkıştım.Günlük lavaboda 2-3 tel görüyorum.Bazıları 50-100 tel görüyor bu durumda bende olsaydım topikal tedaviden kafamı kaldırmazdım.Resimlere geceyim.önümüzdeki aylar olumlu olumsuz yorum yaparım.

1.resim

2.resim

3.resim

4.resim

Yahu ne seyrelmesi böyle saça ben tedavi dahi uygulamam abi sizi görünce benim moralim bozuluyor ya masallahi var hocam saçların.

Moderatör
    Teşekkür ettim ilkten.Bu yorumu alacagıma şaşırmadım .Levent abimin sayesinde saçları kafada tutmayı başardık.emin ol minox finas kullansaydım sımdıye kadar kafada deriyi kapatacak sac kalmazdı.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ettim ilkten.Bu yorumu alacagıma şaşırmadım .Levent abimin sayesinde saçları kafada tutmayı başardık.emin ol minox finas kullansaydım sımdıye kadar kafada deriyi kapatacak sac kalmazdı.
    Konuya katkın için teşekkürler. Saçların için maaşallah ve darısı başıma diyorum Yarın listem tamamlanacak gibi aksilik olmazsa serüven yarın başlıyor. Gerilemeyi durdursam bile Mutlu olurum ki topikal tedavilerle çok iyi sinerji oluşturur.

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek bir tecrübe veriyim;

Şekeri 2 senedir, ekmeği 6 aydır kullanmıyorum ve hamur işini tüketmemeye çalışıyorum. Saçlarda ki kalite artışı bariz belli, beslenmeyi yabana atmamalıyız.
    Çok sevindim yorumunuza. Peki dökülme durumunda bir değişiklik oldu mu? Diyete yaklaşık 1 ay civarı minox ve antiandrojen uyguladıktan sonra başlamıştım. Topikal tedavi uygularken dökülmem resmen azmıştı. Diyete başladıktan 1 hafta sonra sakinleşti 3. Hafta neredeyse tamamen durdu. Minox-dutas-miracle kullanımının gecikmiş etkisi olabilir mi yoksa gerçekten diyet etkisi mi merak ediyorum.

1. Gün Rapor

Bugün hemen hemen tüm malzemelerim geldi ben de hiç beklemeden diyete başladım. İlk işim resim çekmek oldu. Elimde iyi bir makina yok elimden geldiğince gelişmeleri takip edebileceğim bir şekilde çekmeye çalıştım. İlk beklediğim etki dökülmenin yavaşlaması ve normal seyrine dönmesi.

Yaptıklarımı kısaca özetlemek gerekirse kemik suyumu hazırladım ara ara içiyorum. Yarın ev yapımı probiyotik bir şeyler hazırlayacağım. Suplamentlere henüz başlamadım yarın ilk kahvaltıyla kullanmaya başlayacağım. Şimdilik durum bu birkaç günde bir rapor vereceğim. 2 ay sürecek ve olumlu bir dönüt olmazsa devam etmeyeceğim.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu başlığın takipçisiyim hocam,yabancı forumlarda diyetle tedavi yöntemleri oturmaya başladı ama zannediyorum ülkemizde sizlerin tecrübeleri ilk olacak,belki bizler de sizlerin tecrübelerine göre kendimize bir çeki düzen verebileceğiz ilerleyen zamanlarda.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Hadi be forumcu patlat bombayı da bütün ilaçları çöpe atak

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin gibi saçım olsun 50 bin tl borcum olsun �� maşallah forumcu bey

Merakla bekliyoruz inşallah bu işi çözeceksin forumcu. Kemik suyu neden bu kadar önemli acaba daha önce çok duymamıştım? Bir de takviyeleri nasıl kombine ediyorsun ve hangi öğünlerde kullanıyorsun yani eğer belirlediysen günlük programın nasıl acaba?

Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi saçım olsun 50 bin tl borcum olsun �� maşallah forumcu bey
    Arkadaş hatları karıştırdı heralde o Bnyaminin saçı

Sayfa 3/16 İlkİlk 1234513 ... SonSon