Sayfa 12/16 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
156 sonuçtan 111 ile 120 arası

Konu: Diyetle Tedavi

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıcak odun fırınından çıkmış beyaz ekmek tulum tereyağı ya da döner, hayatta ki en güzel saadetlerden biliyorum ama haydi benide kattınız kervana ekmek yok artık bugün itibari ile pirinç patates vb üzerinden karbonhidrat temin edeceğim şeker tatlı pek yok zaten hayatımda bakalım ilk etaple ekmekle başladım ki ne zamandır düşünüyordum. Bunu daha çok genel sağlığım açısından yaptığımı belirteyim.
    Ooy ooy üstadım nasıl da tasvir etmişsin,sıcak ekmekle tereyağının buluşmasını,özellikle böyle hafta sonu geniş vakitte rahat rahat aile efradıyla beraber,bir de yürüyüşünü yapmış duşunu almış olarak sofraya oturuyorsun...neyse bunları çok özlemeyelim aksi takdirde diyet başlamadan biter,forumcu üstad tereyağına izin veriyor ama ekmek yok ne işe yarar
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şu spor konusuna da el atmam gerektiğini düşünüyorum.yaşım genç, zamanım var.Tek gereken istikrar.Ben de bu başlığa diyetle beraber spor geçmişimi de güncelleme yapma kararı aldım.Sizleri otorite kabul edip istikrar sağlama niyetindeyim
    Diyet konusunda sayımızın artmasına çok sevindim

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zavkvavk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekmek gercekten kotu arkadaslar ekmegi keserek 1 ay yasayin anlarsiniz daha dinc ve zinde hissediyorsunuz birde kendine guvenen varsa(ben yapmiyorum) gunluk sabahlari 1 saat kadar kosabilir deney acisindan cunku bu futbolcularin yuzde 95 inde kazik gibi sac var yaptiklari spor ve beslenmenin etkisi oldugunu dusunuyorum
    Aklıma direk umut bulut geldi. Adam eşek gibi koşuyor maç boyunca ama kafada saç yok olcan adın da aynı mesela meşhur suat kaya vardı bu tezleri curuten bence para var ve bi şekilde belli etmeden onariyorlar.

Canan Karatay'dan korkutan ekmek iddiası;

Canan Karatay'dan korkutan ekmek iddiası - CNN TÜRK
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canan Karatay'dan korkutan ekmek iddiası;

Canan Karatay'dan korkutan ekmek iddiası - CNN TÜRK
    üstad çalışıyoruz malum sabahta çorba içmeyi severim çaresiz kalıp yarım dilim doğradım ama böyle olmaz sabah için ekmeksiz ne yenir ne tutar midemizi bir taktik verir misin ? sen ne yapıyorsun sabahları ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad çalışıyoruz malum sabahta çorba içmeyi severim çaresiz kalıp yarım dilim doğradım ama böyle olmaz sabah için ekmeksiz ne yenir ne tutar midemizi bir taktik verir misin ? sen ne yapıyorsun sabahları ?
    Eveet üstad soru geldiğine göre diyete başladın.Benim sabahları kahvaltı olayım şu şekilde,mutlaka yumurta var ya haşlama şeklinde ya da mutlaka omlet tarzında(omlet şimdilik lor ile,ileride sebzeli omlet türlerine de eğilmeyi düşünüyorum),bol miktarda peynir,kaşar,çeçil,hellim,ayrıca çiğ olarak badem,fındık,ceviz içi vs.
    Şimdi benim bünye bu tarz beslenmeye alışık sizi zorlayacaksa yavaş yavaş alıştırmanız iyi olur diye düşünüyorum.
    Bu arada Canan Karatay'dan da fetvayı aldık siyez konusunda artık siyezi de menümüze sokabiliriz bence.
    Bu arada doyurucu bir çorba mutlaka oluyor,az önce kasaptan işkembe,kemik vs. aldım depoluyoruz yani.
    Konu Kazakcemil tarafından (15.01.2016 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cidden bu ekmek olayı garip ya. Şimdi tamam beyaz ekmek yemiyelim ama hiç mi zararsız bi ekmek türü vs yoktur ne biliyim kepek,buğday, çavdar vs. Her yemek de ekmeksiz yenmiyor ki ya misal ortaya karnıyarık geldi yada menemen abi şöyle ekmekle birlikte avuclayasi geliyor insanın bu arada şunu söyleyebilirim ekmeksiz yemek yediğim zaman öyle hoş bir doyum oluyor ki anlatamam ekmeğin verdiği o şişkinlik yok hafif bir şekilde doyup kalkiyorsunuz. Ve ben ekmeği şekeri biraktigimdan beri saç dokulmem nerdeyse sıfıra indi. Şu ekmek olayına bi çözüm bulalım toplanın beyler
    Bu arada cemil abi lor peynir aldım sabahları omlet yaparım diye evdeki hanımlar sağolsun hepsini yemişler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cidden bu ekmek olayı garip ya. Şimdi tamam beyaz ekmek yemiyelim ama hiç mi zararsız bi ekmek türü vs yoktur ne biliyim kepek,buğday, çavdar vs. Her yemek de ekmeksiz yenmiyor ki ya misal ortaya karnıyarık geldi yada menemen abi şöyle ekmekle birlikte avuclayasi geliyor insanın bu arada şunu söyleyebilirim ekmeksiz yemek yediğim zaman öyle hoş bir doyum oluyor ki anlatamam ekmeğin verdiği o şişkinlik yok hafif bir şekilde doyup kalkiyorsunuz. Ve ben ekmeği şekeri biraktigimdan beri saç dokulmem nerdeyse sıfıra indi. Şu ekmek olayına bi çözüm bulalım toplanın beyler
    Bu arada cemil abi lor peynir aldım sabahları omlet yaparım diye evdeki hanımlar sağolsun hepsini yemişler
    Aslinda halk ekmeginin normal bakkal firin ekmeginden cok daha iyi ildugu soyleniyor hem tam bugday cavdar falan baya cesitleride var ama onlari da fazla kacirmamak gerek

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın Miracle katılımınızın hem benim hem de site için büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. İşin üstadlarıyla aynı yolda olmak daha da güven verdi bana.

Tedavimde yaklaşık 1 ay tamamlandı. Daha önce belirttiğim gibi minoksil ve miracle losyon ile yola devam edeceğim. Şimdilik bir saç çıkışı söz konusu değil. Losyonlarla bir kaç aylık tedavi ne getirecek hep beraber göreceğiz.

Ekmek yoksunluğu ilk bir kaç hafta kendini hissettirse de zamanla pek ihtiyaç kalmıyor, en azından ben yokluğunu aramıyorum. Sadece bazı sürülebilir gıdaları tüketirken olmazsa olmaz oluyor. Onun için de internetten paleo ekmek, glutensiz ekmek gibi tarifleri kullanıyorum. Gerçi daha bir kere yaptım ve tadı da ekmeğe benzemedi ama kaymak vs yemek için idare etti. Herkesin tedavi yaklaşımı farklı olabilir o yüzden ekleyeyim. Eğer sadece glutenden kaçılıyorsa İstanbul Halk Ekmek glutensiz ve uygun fiyata satıyor. Düşük karbonhidrat diyeti yapılıyorsa bu ekmeği de tercih etmeyebilirsiniz.

Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Miracle katılımınızın hem benim hem de site için büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. İşin üstadlarıyla aynı yolda olmak daha da güven verdi bana.

Tedavimde yaklaşık 1 ay tamamlandı. Daha önce belirttiğim gibi minoksil ve miracle losyon ile yola devam edeceğim. Şimdilik bir saç çıkışı söz konusu değil. Losyonlarla bir kaç aylık tedavi ne getirecek hep beraber göreceğiz.

Ekmek yoksunluğu ilk bir kaç hafta kendini hissettirse de zamanla pek ihtiyaç kalmıyor, en azından ben yokluğunu aramıyorum. Sadece bazı sürülebilir gıdaları tüketirken olmazsa olmaz oluyor. Onun için de internetten paleo ekmek, glutensiz ekmek gibi tarifleri kullanıyorum. Gerçi daha bir kere yaptım ve tadı da ekmeğe benzemedi ama kaymak vs yemek için idare etti. Herkesin tedavi yaklaşımı farklı olabilir o yüzden ekleyeyim. Eğer sadece glutenden kaçılıyorsa İstanbul Halk Ekmek glutensiz ve uygun fiyata satıyor. Düşük karbonhidrat diyeti yapılıyorsa bu ekmeği de tercih etmeyebilirsiniz.
    Açıkcası şayet alınan enerji harcanabiliyorsa gün içerisinde meyve şeker vb sorun olacağını düşünmüyorum tarih boyunca hep vardı meyve şeker bal.. bu nedenle düşük karbonhidrat diyeti düşünmüyorum günümüzde herkesin bri şeylere bağışıklık yanıtı ürettiği ancak ruhunun bile duymadığı onlarca gıda ve katkı olduğunu düşünüyorum gluten istisnasız ama değişken sinsi etkisi ile en büyük düşman önce onu eledim biz gıda türlerine değilde immun bozucu protein ve katkıları irdelemeliyiz diye düşünüyorum zira bunlar hücrelerimize çok benziyor ve antikorlar onlarla savaşırken sessizce bizi yokediyorlar.
    Konu Miracle tarafından (15.01.2016 Saat 20:59 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 12/16 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon