Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Devlet hastanelerinde PRP ve mezoterapi

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben pek katilmiyorum buna, mantiken cok ise yarayacagini dusunuyorum. ayrica bununla ilgili makalelerde gormustum. mucize yaratir demiyorum, ama ise yarar bence cok cok iyi bir destek olur. bununla ilgili sikinti sacma sapan fiyatiydi, devlet hastanesinde makul fiyata yapiliyosa mantikli... bir diger sorunda bunun icin hastaneye gitmek, bircogumuz cok yogun calisiyoruz ve istanbul trafiginde hastaneye gidip gelmek cok buyuk kulfet olabiliyor ama sac icin deger
    dökülmenin sebebi tahribat veya salt saç derisi rahatsızlıkları olsaydı prp %100 işe yarardı. Ancak işin içine dediğim gibi hormonal ve kimyasal olgular girince tamamen farklı bir boyut alıyor. Deneyin görün. Ha ben dener miyim, denemem. Çünkü tecrübelerim prp'ye verilecek tonla paranın çöpe gideceğini öğretti. Siz de tecribe ettikten sonra burada paylaşırsanız çok yararlı olur.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi Adana85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dökülmenin sebebi tahribat veya salt saç derisi rahatsızlıkları olsaydı prp %100 işe yarardı. Ancak işin içine dediğim gibi hormonal ve kimyasal olgular girince tamamen farklı bir boyut alıyor. Deneyin görün. Ha ben dener miyim, denemem. Çünkü tecrübelerim prp'ye verilecek tonla paranın çöpe gideceğini öğretti. Siz de tecribe ettikten sonra burada paylaşırsanız çok yararlı olur.
    abi-kardes olup birinin kel digerinin sacli oldugu durumlar var. sac dokulmesi olayinda genetik, hormonal sebepler en etkili olsa da baska sebeplerde var. o yuzden cozum de sadece hormonal seyler olmayabilir, belkide PRP deki buyume faktorleri saci o kadar guclendiriyorki hormonal olaylar o saci dokemiyor artik.. bunlar malesef ispatlanabilecek seyler degil. PRP nin ise yaramadigini ispatlayamayiz, yaradigini da ispatlayamayiz. fiyatlar kisinin butcesine gore makul ise denenebilir diye dusunuyorum hala.

bu arada hala fiyat ogrenemedim ogrenince yazacam burayada butun gun kosturuyorum eve geldigimde de hastanenin faturalandirma birimi kapanmis oluyor malesef..
    1- Miracle losyon - ogleden sonra ve aksam
    2- Min-dut (1 kutu minoxil icine 15 tane avodart) - sabah aksam
    3- Karisik bitki suyu - sadece aksam
    4- Karisik bitkisel yaglar - haftada 2 kere
    5- Azalderm ketoral acnelse - haftada birkac kere
    6- Topikal A/C/B/E vitamin karisimi - haftada 1 kere
    7- 0.5 mm dermaroller - gun asiri
    8- 1 mm dermaroller - haftada 1 kere
    9- Xpecia/GNC HSN Formula - sadece sabah birer tane

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adana85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi-kardes olup birinin kel digerinin sacli oldugu durumlar var. sac dokulmesi olayinda genetik, hormonal sebepler en etkili olsa da baska sebeplerde var. o yuzden cozum de sadece hormonal seyler olmayabilir, belkide PRP deki buyume faktorleri saci o kadar guclendiriyorki hormonal olaylar o saci dokemiyor artik.. bunlar malesef ispatlanabilecek seyler degil. PRP nin ise yaramadigini ispatlayamayiz, yaradigini da ispatlayamayiz. fiyatlar kisinin butcesine gore makul ise denenebilir diye dusunuyorum hala.

bu arada hala fiyat ogrenemedim ogrenince yazacam burayada butun gun kosturuyorum eve geldigimde de hastanenin faturalandirma birimi kapanmis oluyor malesef..

çok nadir öyle abi kardeş olup da , birinin saçı sırma gibi, diğeri kel olan. Benim 8 tane amcam var, hepsinin çocukları kel(en basit örneği çok kalabalık bir baba tarafım olduğu için kendimden veriyorum. Ve bu şekilde bi dünya örnek var maalesef. Olay tamamen genetik kodla alakalı . Adı üzerinde genetik dökülme.( ki bu küçük ihtimal. Araştırması var, müsait bir zamanımda linkini atarım bulup)
    Ha misal baba kel, kardeşlerden atıyorum 3'ü kel, biri dökülmemiş. Yani kardeşlerden biri prp yaptırmış da mı saçlarını korumuş ve genetik dökülmeden kurtulmuş. Hayır. Hayali olarak verdiğiniz örnekle, prp'nin genetik dökülmeye iyi gelmesinin alakası yok. Demek dökülmeyen kardeşin genetik yatkınlığı yokmuş ki dökülmemiş. E o halde prp'ye de , dermarollera da, hiçbir şeye de ihtiyacı yok, çünkü adamın genetik dökülmesi yok. Yani verdiğiniz örnek beni doğruluyor aslında farkındaysanız, kardeşlerden birisinin genetik dökülmesi yok ki dökülmemiş yani. Meselemiz genetik dökülmeye çare aramak olduğu için söylüyorum bunları yanlış anlamayın, hatalı bir yaklaşım, bilgilendirme amaçlı yazıyorum yani kötü bir niyet yok. Prp derisel dökülmeleri, besin ve platet açlığı sebebiyle gelişen sorunları çözer elbette, prp'nin mantığı bu çünkü.

Saç bakım ya da saç kanlandırma, vitamin desteği , prp adı her ne olursa olsun hiçbiri genetik dökülmeye uzun vadede ''zerre'' etki etmez. Kısa vadede belki canlanma, belki bi nebze (beslenme ve kolajen dolayısıyla) etki eder. Ama bunun minoxil tarzı bi etkiden farkı olmaz. Zaten ana sorun da bu. Emin olun burda başta üstad olmak üzere tecrübeli arkadaşlar prp merkezinde çıkmaz , mesele parası falan değil
    Bu işin çözümü '' genetik kodları saç kökünde tersine çevirebilme''de gizli.
    İyi forumlar
    Konu anl tarafından (21.12.2015 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yer
    Istanbul
    ben bir kardes kel digeri sirma sacli demedim o cok nadir olabilir. ama bir kardes kel iken digerinin saclari biraz syrelmiste olsa kel olmadigi durumlar son derece yaygin. ama iki kardesinde genetigi ayni sonucta... benim teorim su aslinda ozetle: sebep genetik olsada sac kimisinde dokuluyor (bircogumuzda) kimisinde dokulmuyor veya az dokuluyor (daha az kismimizda), burdan da su sonuc cikar: genetik etkenler cok onemli olsada nihayi sonuca goturen tek sebep degil.

PRP'nin iddiasi ordaki dokulari iyilestirmek guclendirmek, bunun sonucunda su olabilir: genetik etkenler ayni kalmaya devam etsede sac bu saldirilara dayanabilir hale gelebilir. Bu bir ihtimaldir, kesin oyle olur demiyorum. Ayni sekilde, kesinlikle ise yaramaz veya hatali bir yaklasimda denemez. Kisiden kisiye degisebilir, fiyat-zaman kisiye uygunsa bence gayet denenilesi bir yontem.

Ayrica, forumda onerilen tedavi yontemleride herkeste sonuc vermeyebilir. Bu da bu tedavi yontemlerini 'kesin' yanlis yapmaz, veya ise yaradi diye 'kesin' dogru yapmaz. Herkes deneyebildigi kadar deneyecek. Ben denersem yorumlarimi paylasirim artik ama bir yigin sey denedigim icin hangisi ne ise yaradi anlamak cok zor olacak

Yeni Üye
    Adana85 hocam bahsettigin ornek aslinda benim. Hem de katmerli cunku ikiz kardesim var erkek saclari firca gibi ben bayanim sac dokulmem cok cok ileri boyutta ve genetik. Ayrica agabeyimiz var hayatta gordugum en gur saclara sahip ama vur vura beni vurmus. Ama en son gittigim dr. Docent ve bolum baskani bana sunu dedi prp ile alakali. Klinik olarak kanitlanmis bir sey yok ama ben ve arkadaslarimin gozlemleri iyi donus oldugu yonunde dedi

İkiz kardeşler dışında ki kardeşlerde genetik çok farklı olabilir yani "kardeşimin saçları iyi benimde iyi olmalı ama dökülüyor öyleyse çevresel şartlarım farklı" yaklaşımı genelleme olarak kesinlikle doğru değildir. Çevresel faktörler hangi faktör olduğuna göre çok değişmekle birlikte (radyasyon ya da ekmek diyelim) etkilidir ancak bu etkileşimde genetik yatkınlıkla ilişki içinde gerçekleşir. Özetle kardeşlerde ki bir hastalığa genetik yatkınlık çok çok farklı şekillerde olabilir ve bu durum düşük oranlarda kesinlikle değildir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yer
    Istanbul
    Istanbulda hangi devlet hastanelerinde yapiliyor fiyati nedir vs. bilgi bulabilen varmi? Ben birkac kere aradim okmeydani devlet hastanesini orda yapiliyor biliyorum haberlerde izledim ama bir turlu gerekli bilgiyi alamadim

Sayfa 2/2 İlkİlk 12