Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yağlı saçı olanlar hangi şampuandan kullanıyor (öneri)

SaçımınDoktoru Üyesi

Yağlı saçı olanlar hangi şampuandan kullanıyor (öneri)

Merhaba arkadaşlar saçlarım çabuk yağlanıyor clear kullanıyorum 2 günde bir yıkamak zorundayım yoksa kafam köpürmüyor saçları 2 günde bir yıkamak normal fakat yağlı saçla gezmek birde parlaması sinir ediyor beni ve yağlı olunca saçım daha çok dökülüyor 6 ay kadar sebamed kullandım saçlarımda kepekte yaptı birde sivilce vs çıktı bitkisel şampuanlar pek yaramıyor sanki kafama genelde hep sivilce çıkartıyor bende market şampuanlarına geçtim sizlerin özellikle benimle aynı sorunu olan arkadaşlar hangi şampuanı kullanıyor önerileri nelerdir.

Bu arada haftada bir konazol şampuan kullanıyorum.
    -Dermaroller ( Haftada 2 kez 192 iğneli 1mm)
    -Ketoral-Azalderm krem günde 2 kere
    -Çörek otu yağı ( saçlarımı yıkayacağım günler )
    -Yakı otu-nane çayı günde 1 bardak içiyorum.

Şu anlık hiçbirini kullanmıyorum.

2 güne yağlanması normal bence.Benimde öyle sebamed bana iyi geliyo diğer şampuanlardansa ama istiyosan sebamed yanında bıttım defne zeytinyagli sabunda deneyebilirsin.

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

ben 3-4 gün de bir nizoral onun dışında da zigavus kullanıyorum. hemen yağlanıyordu ama şimdi normal.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçınızın yapısına göre sebamed, beraberinde ardıç katranı sabunu,eğer yine de düzelmezse karanfil kürü denemenizi öneririm.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

arkadaşlar yağlı saç problemi için yeni bir urun buldum. akdeniz bölgesinde bulunuyor genelde. katran damlası diye birşey. suleyman demirel universitesi uretmiş. kafam acayip rahatladı. kaşıntı gitti. açıkcası gunluk onla yıkıyorum. haftada 2 gun de prosinc plus ile yıkıyorum. çok rahatladım. yağlanma ve kaşıntı şu an yok.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kelimsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yağlı saç problemi için yeni bir urun buldum. akdeniz bölgesinde bulunuyor genelde. katran damlası diye birşey. suleyman demirel universitesi uretmiş. kafam acayip rahatladı. kaşıntı gitti. açıkcası gunluk onla yıkıyorum. haftada 2 gun de prosinc plus ile yıkıyorum. çok rahatladım. yağlanma ve kaşıntı şu an yok.
    Bu bahsettiğiniz SDÜ'nün ürettiği "katran damlası" adıyla ardıç katranı sabunu değil mi?doğru anladım,damla değil.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiğiniz SDÜ'nün ürettiği "katran damlası" adıyla ardıç katranı sabunu değil mi?doğru anladım,damla değil.
    Evet evet o doğru. kutusu yanımda değil de hatırlayamadım tam

Banned
    Neutrogene T gel şampuan.üretimi durmasaydı gayet iiydi.şimdi satılıyo ama pahalı

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben günlük yıkıyorum saçımı cok yaglanıyor prozinc mor kutu kullanmama ragmen eczanede kullanmadıgım urun kalmadı bunun çözümü yok ardıç katranı çözüm olabılır ama denemedım .
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Alıntı rahman1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben günlük yıkıyorum saçımı cok yaglanıyor prozinc mor kutu kullanmama ragmen eczanede kullanmadıgım urun kalmadı bunun çözümü yok ardıç katranı çözüm olabılır ama denemedım .
    Hocam dayanamadım bugun tekrar belirteyim katran damlası sabunu hakikaten super. kukurtlu sabunlarda, diğer şampuanlarda saçımın dibinde yağ birikiyordu. bunda yağlanma ve kaşıntı kalmadı. deneyen diğer arkadaşların da yorumu onemli. belki bana iyi gelmiş de olabilir.

Sayfa 1/3 123 SonSon