Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kandirildik..

Kandirildik..

Arkadaşlar herkese merhaba , Forumu yeni tanıdım , saç problemi baslayınca haliyle son bulduğum yer burası oldu ve bir haftadır takip etmekteyim ..

Aranıza yeni katılan biri olarak öncelikle herkese tedavisinde başarılar ve acil şifalar dilerim bununla ilgili bir kaç şeyde ben söylemek istiyorum ..

Öncelikle bu siteyi ve sizleri bulup kendi hazırladığınız losyonları görünce inanılmaz derecede sevindim neden mi ? .. Çünkü okuduğum bir makalede , aslında saç dökülmesi ve buna benzer problemlerin çözümünün olduğu lakin bu çözümlerin ilaç sektörü tarafından engellendiğini okudum . Ki bu hepinizin malumu haliyle saç sektörü milyar dolarlık bir sektör, Ama siz değerli arkadasların kendi losyonlarını bulması az çok demeden bunun bir kişide bile faydalı olması hepimizi bu karışımları hazırlamaya itiyor umarım yaygınlaşır ve ilaç sektörleri de defolup gider .! ( Saç konusunda )

Bir parantezde türk doktorlarına açmak istiyorum , muhakkak ki kaliteli doktorlarımız vardır ama sayı çok az geri kalan doktorlar malesefek ki bir halt değil . Ben bir mühendis olarak işimde daha fazla nasıl başarılı olurum diye düşünürken , hastaneye gittiğinizde doktor direk kaleme sarılıyor ezberlenmiş ilaçlar vs .. vs. .. Arkadaşım bir incele bi geliştir kendini lanet olası şu aptal ilaç zihniyetinize son verip avrupalı meslektaşlarınızı örnek alın .. Çözüme gidin çözüme .!

O yüzden arkadaşlar bu losyonları kullanın çekinmeyin .. Çünkü size doktor tarafından yazılan ilaçlar bunlardan farksız olmamakla beraber daha tehlikeli.. neden mi? Çünkü adam sizi kontrol etmiyor bile .!! Örneğin dht artması ve saçın bu yüzden dökülmesi aynı zamanda bu hormonun yüzde sivilce - akne yaptığı kesinleşmesede saptanmıştır .. ama bizimkilerin bundan haberi yok . !

Çok uzadı biliyorum , hakkınızı helal edin son olarak size tekrar teşekkür etmekle beraber miracle losyonu bende bugün kullanmaya basladım ..

Son 1 aydır hair-forte ( bi halta yaradığını sanmıyorum ) .. ve finasterid kullanmaktayım ..

Miracle losyondan umutluyum umarım dökülmelerim azalacaktır , olaki azalmadı .. ben yine sevincem çünkü kaç lira olursa olsun bunu siz buldunuz .! kahrolsun ilaç sektörü

Evet arkadaşlar yukarıdaki ufak serzenişten sonra saç dökülmemin nasıl başladığını anlatayım ..

Nasıl oldu bende anlamadım sadece 2 ayda saçlar nasıl kaybedilir ? genetik desem neden son 2 ayda ? stres tetikledi desem 2 ay gibi kısa bir sürede nasıl bu hale gelir saçlar. , 2 ay önce şakaklarımdada saçlarımdada herhangi bir problem yoktu . Ne olduysa bu son 2 ay içinde oldu şakaklar aniden açıldı , saçlarda dökülme haliyle seyrelme basladı hemde her bölgeden .. Saçların artık uzamadığınıda farkediyorum .. Elimi saçıma her atışımda 10 -15 tel geliyor , saçı çekmeden hafif dokunsam bile geliyor .. Resimleri atıyorum arkadaşlar resimler şuan ki halim , ıslak ve kuru olmak üzere karma resimler .. Yorumlarsanız sevinirim .. şok olmuş durumdayım ve ne olduğunu anlayamadım Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_1257.jpg
Görüntüleme: 247
Büyüklüğü:  214.1 KB (Kilobyte)
ID:	2580Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_1259.jpg
Görüntüleme: 254
Büyüklüğü:  209.4 KB (Kilobyte)
ID:	2581Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_1271 - Kopya.jpg
Görüntüleme: 254
Büyüklüğü:  168.6 KB (Kilobyte)
ID:	2582Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_1277.jpg
Görüntüleme: 242
Büyüklüğü:  129.8 KB (Kilobyte)
ID:	2583Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_1280.JPG
Görüntüleme: 251
Büyüklüğü:  86.6 KB (Kilobyte)
ID:	2584Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_1281.JPG
Görüntüleme: 247
Büyüklüğü:  88.4 KB (Kilobyte)
ID:	2585

Bu arada yaş 28
    Tedavim

1: Miracle Losyon ( Günde 2 defa Sabah akşam - 2 ml )

2: Dutasterid günde 1

3: Biotin 10mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçlar kötü durumda gözükmüyor hocam gayet iyi şuan. Sen korumaya yönelik tedavi uygula pek agresif yüklenme. Tedavine yağ karışımı da kesinlikle ekle. Hint yağı, hindistan cevizi yağı, nane yağı vs.

Banned
    hocam 28 yaşındasın ve bu saçların var bence milletin burada ilaçlarla ulaşmak istediği noktanın çok ilerisindesin. İlaç tedavisine başlamadan önce keşke genel bir tahlil yaptırsaydınız. Belki genetik değildir ya da herhangi bir problem saçları dökmüş olabilir.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar , ..

Doktora gittim zaten saçma sapan losyonlar yazıyor kan tahlili için bir sonraki ay müsait olucam ..

Aslında dişlerden şüpheleniyorum , Dişlerim kötü durumda , ailesel bişey diş sorunu bizde ne yapsakta çürüyor diş etlerinde problem çıkıyor acaba ondan mı bilemedim ..

Ama 2 ayda şakaklar gitti bir anda.. ve tepe bölgesi seyrelmeye basladı ... tepeyi koruyacağımı bilsem şakakları ekerim de işte onu kestiremiyorum .

Ayrıca tüm arkadaşlardan özür dilerim tabiki en azından saçlarım var ama benim anlamadığım 2 ayda nasıl böyle olduğu ve her bölgeden dökülüp artık uzamaması , normalde ayda bir kuaföre gider seyreltirdim illaki. ama son 2 aydır hiç gitmedim
    Tedavim

1: Miracle Losyon ( Günde 2 defa Sabah akşam - 2 ml )

2: Dutasterid günde 1

3: Biotin 10mg

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam siz dis deyince , son bir haftadir dis probleminin sac dokulmesine neden olup olmadigini dusunmekteydim , cunku 1 yil once dis agrisi neden I ile doktora gittim, doktor hanim film cektirdi sag ust azi disime kanal tedavisi onerdi bende dis cektirme vs den tirstigim icin Ilac ver dedim, antibiyotikle yetintdik. Ancak agustos 14 te dise bir agri girdi agzimin tadi herseyi etkiledi.Sonra gecti Fakat ara sira tekrar oluyor VE tatli yeyince sizlama oluyor. Sanirim enfeksiyon giderek artti , VE bu zaman diliminde sac dokulmeside giderek artti, yabanci bazi forum vs de dis enfeksiyonun sac dokulmesine neden olabilecegi yaziyor, bir yandan da 20 lik dis agrisi da var suanda. 2 aydir Androcur ve diane hairici icmedigim hap, kullmadigim losyon vs kalmadi Saclar gerilemeye devam ediyor.Kan testi sonucu b12 demir, troid vs referans araliginda , bir tek insulin direnci (homa ir) en fazla 2,5 olmasi gerekirken benim 4,35 cikti. Ekmek ve seker 3 aydir kullanmiyorum.ancak benim dokulme 19-20 li yaslarda basladi.O zamanlar insulin direnci problemim yoktu zayiftim yani genetik dokulme kesin,dr da dedi, insulin direnci antideprasan Ilac kullanmi ile artti VE bu hap libidoyu da sifirlayan bir hap. Dht harici ne sebep oluyor hala cozemedim. Dise kanal tedavisi yaptircam dur bakalim ne olacak. Umarim Tedavinizde en kisa zamanda istediginiz sonucu alirsiniz.

Banned
    benim Allah'a şükür dişlerim çok sağlamdır ama saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Ağabeyimin dişlerinin çoğu çürüdü gitti onun saç problemi yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam siz dis deyince , son bir haftadir dis probleminin sac dokulmesine neden olup olmadigini dusunmekteydim , cunku 1 yil once dis agrisi neden I ile doktora gittim, doktor hanim film cektirdi sag ust azi disime kanal tedavisi onerdi bende dis cektirme vs den tirstigim icin Ilac ver dedim, antibiyotikle yetintdik. Ancak agustos 14 te dise bir agri girdi agzimin tadi herseyi etkiledi.Sonra gecti Fakat ara sira tekrar oluyor VE tatli yeyince sizlama oluyor. Sanirim enfeksiyon giderek artti , VE bu zaman diliminde sac dokulmeside giderek artti, yabanci bazi forum vs de dis enfeksiyonun sac dokulmesine neden olabilecegi yaziyor, bir yandan da 20 lik dis agrisi da var suanda. 2 aydir Androcur ve diane hairici icmedigim hap, kullmadigim losyon vs kalmadi Saclar gerilemeye devam ediyor.Kan testi sonucu b12 demir, troid vs referans araliginda , bir tek insulin direnci (homa ir) en fazla 2,5 olmasi gerekirken benim 4,35 cikti. Ekmek ve seker 3 aydir kullanmiyorum.ancak benim dokulme 19-20 li yaslarda basladi.O zamanlar insulin direnci problemim yoktu zayiftim yani genetik dokulme kesin,dr da dedi, insulin direnci antideprasan Ilac kullanmi ile artti VE bu hap libidoyu da sifirlayan bir hap. Dht harici ne sebep oluyor hala cozemedim. Dise kanal tedavisi yaptircam dur bakalim ne olacak. Umarim Tedavinizde en kisa zamanda istediginiz sonucu alirsiniz.
    2 ay herhangi bir tedavinin etkisini göstermesi için yeterli bir süre değil zaten.

Yeni Üye
    Ben 18 yasinda dislerime tel taktirdim..18 yasindan beri saclarim dokuluyor...2-3 ay sonra teller cikacak..4 yil i gecti uff bilemedimki
    Dermaroller 192x1mm
    Keto-azal krem
    Nizoral sampuan

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam geçmiş olsun öncelikle. 2 ayda bunlar olur mu ile söze girmissin. Kendimden ornek veriyim 2 ay içinde kel oldum evet 2 ayda kafada saç kalmadı. Zaten genetik bir dökülme vardı saclarim seyrekti ama o dönem hem uykusuz hemde düzensiz beslenip zayifladigim bir dönemdi. Velhasıl ben doktor moktor demeden saçları kazitip çok agresif bir tedaviye başladım. Garip gelecek belki ama nasıl 2 ay içinde kel olduysam 2 ay içinde de süreç beni 2 yıl önceye attı. Temmuz-Eylul arası kel oldum, Eylül-Kasim arası da 2 yıl geriye döndüm. Doktorla ilgili dediginiz cümlelere katılarak size tavsiye de bulunmak istiyorum. Kesinlikle saclariniz şuan için çok çok iyi. Oral tedavilere pek fazla yuklenmeyin. Lokal bir tedavi ile o saçlari koruma yoluna gidin doğal DHT blockerlar var siyah üzüm çekirdeği kabak çekirdeği yağı Yeşilçay soya ürünleri vs. bunlarla doğal yoldan DHT bloklayip scalpte uyguladığıniz tedavilerden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Tekrardan geçmiş olsun hoşgeldiniz aramıza.

Edit: Yazım yanlışı

Sayfa 1/4 123 ... SonSon