Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: AntiEnflamatuar saç dökülmesine son verebilir mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inflamasyon bir sebep değil sonuçtur,bişey gelir ve hücrede mediatör salınımına sebep olur,mediatörler de lökositleri olay yerine çeker.Durduk yere inflamasyon olacağını sanmıyorum

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu konuda uzmanın görüşünü destekliyorum arkadaşlar,tek başına DHT saç dökseydi o zaman oral ya da topikal DHT önleyici sentetik ya da doğal etkenler her saçı dökülende işe yarardı ama maalesef bunun böyle olmadığını bir çoğuyla iki yıllık beraberliğimiz olan arkadaşlar ve kendi tedavilerimizden yaşayarak öğrenmiş olduk,DHT elbette bir sebep ama acaba bu sebebi enflamasyon mu azdırıyor,ya da tetikliyor,ya da gençliğinde hiç saçı dökülmeyen insanların yaşlılıkla beraber neden saçı dökülür,bunun nedeni bana göre enflamasyon.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Evet söyledikleriniz gayet mantıklı. Peki enflamasyonu nasıl önleyeceğiz? Doğal yolların dışında tıbbi yöntemler var mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ayıp olacak ama enflamatuar ve enflamasyon nedemek?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben inflamasyon için şimdilik solgarın omega 3 950 EPA VE DHA olanına başladım. Kaliteli fakat pahalı. 89 TL.50 adet jelatinli kapsül var.günde 1 adet ve öğlen yemeğinden sonra alıyorum.6 ay kesintisiz kullanmayı planlıyorum.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atilla123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayıp olacak ama enflamatuar ve enflamasyon nedemek?
    İnflamasyon nedir?

İnflamasyon; Enfeksiyonlar, travma, sıcak gibi faktörlere bağlı olarak çeşitli mikrobik ajanlar,toksinler ve*doku*harabiyetine karşı, hararet artması, kızarıklık ile karakterize iltihabi reaksiyon'a verilen isimdir.

Halk arasında yangı veya iltihaplanma olarak bilinir.

İnflamasyon*belirtileri

1. Kızarıklık

2. Isı artışı

3. Şişkinlik

4. Ağrı

5. Kapsanan organlarda disfonksiyon yani*işlev*bozukluğu

İnflamasyon'un amaçları nelerdir?

1. Vücuda yabancı olan ve patojen nitelikte olan tüm etkenleri yok etmek.

2. Yok edilemeyen etkenleri sınırlandırarak vücuttan ayrı tutmaya çalışmak.

3. Yara iyileşmesinin sağlanması için gerekli uyarım ve biyoaktivite.

4. Nekroz ve gangrenin sınırlandırılması.

İnflamasyon'un sebepleri

1. Bakteri, virus, riketsiya, mantar, protozoon, ve helmintler gibicanlı*etkenler.

2. Mekanik travmalar (kesici ve delici cisimler, vurma, çarpma gibi darbeler vs.) sıcak ve soğuk etkiler, elektrik, ultraviyole ışınlar, iyonizasyon yapan ışınlar, çeşitli yabancı cisimler gibi fiziksel etkenler.

3. Asitler, alkaliler, dezenfektanlar, ağır*metal*bileşikleri kimyasal nedenler.

4. İmmunolojik reaksiyona neden olan maddeler,

5. Anoksemi ve nekroz,

6. İdiopatik (sebebi bilinmeyen) yangılar,

7. Doku hasarı ve iyileşme,

8. Kontakt yangı.

İnflamasyon'a karşı olan besinler

1. Omega 3*yağ*asitlerinden zengin besinler; Somon , tuna balığı , sardalya , fındık ve diğer yağlı tohumlar , keten tohumu , chia,haşhaş*tohumu gibi...

2. Antienflamatuar ve ibuprofeni doğal olarak içeren besinler Sarımsak , zeytinyağ , soğan, zerdeçal* ve zencefil gibi...

3. Üzümsü meyveler çilek, nar,böğürtlen, ahududu, yaban mersini gibi...

4. Yüksek fitonütrientl içeren brokoli, kuşkonmaz, havuç gibi koyu turuncu ve koyu yeşil renge sahip sebzeler.

5. Anti-enflamatuar etkiye sahip yeşil çay.

İnflamasyon türleri

1. Akut İnflamasyon

2. Kronik İnflamasyon

3. Eksudatif İnflamasyon

4. Alteratif (nekrotik) İnflamasyon

5. Proliferatif İnflamasyon

alıntıdır.

Ayrıca sarimsak ve yeşil çayın antiinflamatuar oluşu ve aynı zamanda bunların saç dökülmesinde etkili oldugu göz önüne alınırsa, antiiflamatuar bi tedavi uygulamanın gereklikiği de görülmüş oluyor.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Anti inflamatuar olarak "kelp" diye bi su yosunununda yüksek etkili olduğunu okudum bi yerde. Ayrıca yeşil çaya anti dht deniliyordu sonradan da anti inflamatuar olduğunu öğrendik. Aynı anda ikisini birden yapabilir mi? Ben yeşil çayı içince alnım yağlanıyor Bunu farkettim o yüzden ara verdim. Ek olarak pancar,bitter çikolata(yüksek kakaolu) ve makarna ingilizcesi pasta diye geçiyordu yabancı bir sitede.

Gerçekten iyi bir bilgi verdiniz canan karatayında dediğine göre insülin yüksekliğinden saç dökülüyor pirinç normal ekmek ve unlu , şekerli yiceklerden uzak durmalıyız tamamen ekmeği kesmiyecez tam çavdarlı ekmek veya tam buğdaylı ekmek yemeliyiz bunun yanında bol bol salata balık tüketmeliyiz omega 3 içeren besinler tüketmeliyiz zeyinyağı yemeli zencefil zerdeçal sarımsak nar yaban mersini gibi yazdığınız besinleri tüketmeliyiz ve yemek olarakta glisemik endeksi düşük besinler tüketmeliyiz. yumurta yememliyiz çünkü yumurta inflamasyon azdırır araştırabilirsiniz inflamasyon azdıran besinler vardır.

Banned
    Abi biri çıkıyor diyor ki yumurta yeme biri de diyor ki her gün yumurta ye :S hangisi doğru ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konudaki görüşümü daha önce de paylaştım hocam,katılmıyorum yumurta enflamasyon azdırır konusuna,aynı karatay meyve de yemeyin diyor gene katılmıyorum,meselelere biraz külli nazarla bakmakta fayda var yoksa ayrıntıda boğuluruz,insana sormazlar mı niye yaratılmış o zaman yumurta ve meyve insana zararlı ise,ekmek konusuna kısmen katılıyorum genetiği değiştirilmiş olduğu için,onun da çözümü tüketmeyelim o zaman demek olamaz,biraz araştırınca genetiği değiştirilmeyen buğday var ülkemizde onu alıp tüketeceğiz,yumurtanın genetiğini de değiştirdiler bizim haberimizi mi yok,bunlar sığ düşünceler bana göre.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon