Sayfa 1/4 123 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Miracle V2 Losyonunu Bırakıyorum

Banned

Miracle V2 Losyonunu Bırakıyorum

Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce miracle losyonunu ve kendi deneyimlerimle geliştirmeye çalıştığım miracle v2 losyonunu tamamen bırakıp, başka bir tedaviye geçme kararı aldım. Ortalama 1 yıl gibi bir süre tanıdım kendime ve beklediğim sonucu maalesef, özellikle de tepe bölgesinde alamadım. Beni uzun zamandır görmeyen hemen hemen herkes saçların seyrelmiş vs. gibi şeyler söylediler ki bu da bu tedavinin bende istediğim olumlu bir etki oluşturmadığının sanırım en büyük göstergesidir.

Tedaviye bundan yaklaşık 1 yıl önce başladım ve içeriği şu şekilde oluşturdum. 1 adet diane 35 + 2 kutu aldactone + 1 dekort ampül. Tedaviyi tabi ki ısırgan, yakı otu gibi desteklerle sağlamlaştırmaya çalıştım. Ayrıca büyük bir süre procapil ile birlikte denedim. Ama sanırım procapil bile tek başına en azından yeterli geliyordu. Bu anti androjen tedavisi bende geri mi tepti onu da anlayamadım...Günde sadece 1 kez akşamları çoğu zaman da akşamdan kalan losyon kuruluğunu sabahları öğlene kadar nemlendirmekle geçirdim.

Ama sanırım daha fazla denemeye çalışmanın bir anlamı kalmadı ve farklı bir tedavi yöntemini denemeye geçmek en isabetlisi olacak. Şimdi ise Avodart + Dmso + Azelazik asit'li solüsyon hazırlayarak yoluma devam etmek istiyorum.

Tavsiyeleriniz, sorularınız olursa yazın arkadaşlar etkileşimde olalım.

Saygılar.

1 Yıllık tedavi sonunda geldiğim durum budur...
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 1.jpg‎   2.jpg‎   3.jpg‎   4.jpg‎   5.jpg‎   6.jpg‎  
    Konu DoktorCan tarafından (29.10.2015 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Ancak anlamadığım bir şekilde; saçların başlangıç kısmında bazı saç folikülleri 2 şer tane saç üretmeye başlamıştı. Dedim ki tamam bunları yapan diğer saçları da getirir; ancak tepede en ufak bir gelişme bile yapmadı. Çok karmaşık bir durum.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben miracle ve minoxa ilk basladigimda cok iyi sonuc almiştım ama onu muhafaza edemedim.Losyonları disiplinsiz kullanmamın bunda etkisi var mı bilmiyorum ama bidaha da geri o canliligi yakalayamadım.
    Sene icinde finasteride basladim tam 1 yıl olacak.Bu surecte hep duzensiz de olsa miracle minox kullandım.Yaz boyunca düzenli miracle kullandım ama sonuc alamadim.son 2 aydır falan düzenli günde 1 minox,finasterid ve haftada 2 nizorale devam ediyorum ama istedigim sonuca hala cok uzağım.Hatta bu yaz sonunda aynı sendeki durum bende de oldu,abim geldi bana senin bu kullandıkların saçını daha mı cok dokuyor dedi
    Ben de yakında finasteridi bırakıp 2 güne 1 avodarta baslayacagim ama sadece bu yetmeyeck eminim.Miracle tekrar eklesem mi cok kararsızım.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce miracle losyonunu ve kendi deneyimlerimle geliştirmeye çalıştığım miracle v2 losyonunu tamamen bırakıp, başka bir tedaviye geçme kararı aldım. Ortalama 1 yıl gibi bir süre tanıdım kendime ve beklediğim sonucu maalesef, özellikle de tepe bölgesinde alamadım. Beni uzun zamandır görmeyen hemen hemen herkes saçların seyrelmiş vs. gibi şeyler söylediler ki bu da bu tedavinin bende istediğim olumlu bir etki oluşturmadığının sanırım en büyük göstergesidir.

Tedaviye bundan yaklaşık 1 yıl önce başladım ve içeriği şu şekilde oluşturdum. 1 adet diane 35 + 2 kutu aldactone + 1 dekort ampül. Tedaviyi tabi ki ısırgan, yakı otu gibi desteklerle sağlamlaştırmaya çalıştım. Ayrıca büyük bir süre procapil ile birlikte denedim. Ama sanırım procapil bile tek başına en azından yeterli geliyordu. Bu anti androjen tedavisi bende geri mi tepti onu da anlayamadım...Günde sadece 1 kez akşamları çoğu zaman da akşamdan kalan losyon kuruluğunu sabahları öğlene kadar nemlendirmekle geçirdim.

Ama sanırım daha fazla denemeye çalışmanın bir anlamı kalmadı ve farklı bir tedavi yöntemini denemeye geçmek en isabetlisi olacak. Şimdi ise Avodart + Dmso + Azelazik asit'li solüsyon hazırlayarak yoluma devam etmek istiyorum.

Tavsiyeleriniz, sorularınız olursa yazın arkadaşlar etkileşimde olalım.

Saygılar.
    triamcinolone ve minox kombini ile alınan sonuçları arastirmanı isterim.triamcinolone alopesi aretada kullanılıyor ama aga da kullanlar sonuç alınmış. Triamcinolone % 0.2 kullanılmış. Turkiyede mevcut.ucuz bir etkende hatta. Yan etkilerinden biriside hursutizm(kıllanma,tuylenme) yapması. En çok ilgimi cekende bu yanı oldu zaten. İşimden dolayı fazla imkanim yok.araştırıp deneyebilirsin.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle losyonun orijinal konusunda 365 sayfayı tek tek okudum bitirdim. Gözlemlediğim kadarıyla iyi sonuç almak bi yana bazılarında kötüye gidişler bile olmuştu. Acaba bunun sebebi nedir çok merak ediyorum. Sadece minoxla bile saçları geri getiren varken biz miracleydi ketoraldi derken acaba çok karmaşık bir tedavi mi uyguluyoruz ?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyonun orijinal konusunda 365 sayfayı tek tek okudum bitirdim. Gözlemlediğim kadarıyla iyi sonuç almak bi yana bazılarında kötüye gidişler bile olmuştu. Acaba bunun sebebi nedir çok merak ediyorum. Sadece minoxla bile saçları geri getiren varken biz miracleydi ketoraldi derken acaba çok karmaşık bir tedavi mi uyguluyoruz ?
    Tıpda iki kere iki her zaman 4 etmiyor. Yani bizler bile amatör halimizle bile bunu görüyoruz. Miracle losyondan fayda gorenler çok. Aylardir minox kullanıp fayda goremeyenler.fin kullanıp yine fayda göremeyende çok.bu durumda tedavileri değiştirmek en iyisi. Zorlamanin anlamı yok.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

konu dışı ama birşey sormak istiyorum 1-1,5 aydır miracle losyondan kullanıyorum kullandıktan sonra biraz ağrı hissediyorum bi halsizlik falan 5-10 dakka sonra halsizlik , biraz ağrı bu yanetkiler geçiyor sizce devam mı etmeliyim ? forumdaki bazı arkadaşlar vücudun ilaca alışması olarak tanımlıyorlar

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    ha şimdi bütün kuşları becerdik bi leylek kaldı herkesde aynı etki olmuyor denersin sonuç vermiyorsa geçersin başka tedaviye her bünye farklı tepki veriyor böyle bir oyunu var andro geneteğin anahtarları çok fazla o sebeple beklentinizi buna göre ayarlayın
    Konu tosun.t tarafından (25.10.2015 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.

Tedavinin işe yaradığının göstergesi kafandaki ideal şekle ulaşıp ulaşmadığı değildir doktorcan çıkan saçları bana telden kendin atmıştın ve saçlarının geriye gitmesini önleyen bir çıkış dökülüş dengesi kurabilmek bile başlı başına çok büyük başarıdır tıbbiyeli 1 sene fda nın medari iftiharı finasını kullandı etkisiz dedi yıllarca minoxtan harika sonuç alanlar şimdi olmuyor diyor yani biraz iyi analiz yapmalıyız diye düşünüyorum birde şu var tedavileri uygulamasaydın bu şekilde kalacakmıydı saçların ? Anladığım kadarı ile kendi karışımında dekort kullanmamışsın ve şayet tedavinin etkisini ölçmek istiyorsan bütün tedavileri kes ve başka tedaviye başlama 30 gün sonra bu gün ve 30 gün sonraki resimlerini ekle o zaman göreceksin etkisi varmıymış yokmuymuş. Yaşınız ilerliyor deriniz yaşlanıyor genetik kodlar her geçen gün dahada aktif hale geliyor teseptörleriniz azıyor daha iyi tedavi arayışın da başarılı olmanı diliyorum ama dediğim gibi bir süre hiç bir ley kullanma ki etkisini anlamana yardımcı olsun...
    Konu Miracle tarafından (25.10.2015 Saat 11:10 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Banned
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedavinin işe yaradığının göstergesi kafandaki ideal şekle ulaşıp ulaşmadığı değildir doktorcan çıkan saçları bana telden kendin atmıştın ve saçlarının geriye gitmesini önleyen bir çıkış dökülüş dengesi kurabilmek bile başlı başına çok büyük başarıdır tıbbiyeli 1 sene fda nın medari iftiharı finasını kullandı etkisiz dedi yıllarca minoxtan harika sonuç alanlar şimdi olmuyor diyor yani biraz iyi analiz yapmalıyız diye düşünüyorum birde şu var tedavileri uygulamasaydın bu şekilde kalacakmıydı saçların ? Anladığım kadarı ile kendi karışımında dekort kullanmamışsın ve şayet tedavinin etkisini ölçmek istiyorsan bütün tedavileri kes ve başka tedaviye başlama 30 gün sonra bu gün ve 30 gün sonraki resimlerini ekle o zaman göreceksin etkisi varmıymış yokmuymuş. Yaşınız ilerliyor deriniz yaşlanıyor genetik kodlar her geçen gün dahada aktif hale geliyor teseptörleriniz azıyor daha iyi tedavi arayışın da başarılı olmanı diliyorum ama dediğim gibi bir süre hiç bir ley kullanma ki etkisini anlamana yardımcı olsun...
    evet hocam konuda da belirttiğim gibi ön kısımlarda etkisi fena değildi; ancak ortada 1 yıllık bir kullanım var. Tepe bölgesi de daha kötüye gitmiş olacak ki beni 1 yıl görmeyen herkesten bahsettiğim geri dönüşü aldım. Şimdi yurt dışı öncesi son resimleri paylaşayım ki o zaman kimse bana senin saç problemin var bile demiyordu..Aklımda şöyle bir fikir var; ya yurt dışındayken yaşamış olduğum hayat düzeni (yeme,içme,alışkanlıklar,stres) ya da kullanmış olduğum tedavi yöntemi olumsuz etki oluşturdu. Benim üzerinde durduğum nokta da tedavi uygulamama rağmen neden son 1 yılda bu kadar kötü bir sonuçla yüz yüze geldim. Sanki hiç tedavi uygulamamışım gibi.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi fransaöncesi.jpg‎  

Sayfa 1/4 123 ... SonSon