Sayfa 12/54 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
540 sonuçtan 111 ile 120 arası

Konu: Miracle Losyon İle İlgili Tüm Sorularınız Buraya

SaçımınDoktoru Üyesi
    Miracle Bey sorumu cevaplarmısınız lütfen @miracle

Umut var değil mi

Merhabalar;
    iki haftaya yaklaşık siteyi takip ediyorum ve burayı bulduğuma çok mutlu oldum keşke önceden denk gelseymişim diye de üzüldüm açıkcası...Yaşım 30; yaklaşık 5-6 senedir saçlarım dökülmeye devam ediyor erkek tipi dökülme tepeden ve alın bölgesinden seyrekleşmeye başladı...Öncelerde çeşit çeşit şampuanlar...yağ karışımları...Son olarakta ara ara minoksil sprey kullandım...bazen toparlar gibi oldu bazen döküldü...minoksilin faydasını görmem için ömür boyu kullanılması gerektiğini öğrendim ara verince de saçları döktüğünü bende bırakma kararı aldım...

Kız arkadaşımda da dökülme vardı dermatoloğa gitti ve dr. ona Asit salisique,M-furo Loston,Bepanthene ampul yazdı dökülme engelledi...Banada Faydası olur diye kullandım iyi geldi fakat ben de Başka dermatoloğa gittiğimde M-furo losyonun saç derisini incelteceği için zararı olabileceğini söyledi.

Bu hafta sonu burada ki konuları da 2 haftadır araştırarak büyük bir hevesle alış verişe başladım losyon için gereken şeyler,buradan okuyup övgüyle bahsedilen Revox (at kuyruğu şampuanı),Biyotinler falan yaklaşık 200 Tl'lik alış veriş yaptım Miracle losyon hazırlamaya başladım;((Elseve Arginin 200Ml içine; 1 kutu diana35, 2 kutu Aldactone,1 dekort ampul,1 tüp bepanthene ampul,1 tüpde bemix ampul) hapları ezip öyle karışım yaptım ve 1 gün beklettim aklıma geldıkçede çalkaladım...Saçlarıda 3 numara yapıp pazar günü sabah saçıma 5 fıs falan sıktım...pazartesi sabah aynı şekilde sıktığımda son zamanlarda geşmediği kadar saç geldi 10-15 tel falan...

Sizlere sormak istediğim amacım hatta amaçlarımız, seyrek saçlı tipler olarak mücadelemiz mevcut saçı korumak ve kökleri zayıflamış ince telli saçları kalınlaştırmak...Bu aşamada 1 tel saç dökülmesi bile can sıkıcı...

Bu süreç uzun zaman böyle gider mi yani her gün 10-15 sac teli alime gelir mi...
    mevcut saçımı da kaybeder miyim...

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_7257.JPG
Görüntüleme: 209
Büyüklüğü:  114.8 KB (Kilobyte)
ID:	2981Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_7258.JPG
Görüntüleme: 201
Büyüklüğü:  146.5 KB (Kilobyte)
ID:	2982Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_7259.JPG
Görüntüleme: 199
Büyüklüğü:  109.4 KB (Kilobyte)
ID:	2983Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_7260.JPG
Görüntüleme: 196
Büyüklüğü:  118.6 KB (Kilobyte)
ID:	2984Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_7261.JPG
Görüntüleme: 198
Büyüklüğü:  109.8 KB (Kilobyte)
ID:	2985
    Akşam Miracle losyon (Elseve Arginin 200Ml 1 kutu diana35, 2 kutu Aldactone,1 dekort ampul,1 tüp bepanthene ampul,1 tüpde bemix ampul)

Akşam 5Mg Biotin

2 günde 1 Revox şampuan

3 ay önce miracle losyona başladım. 1 hafta gibi kısa zamanda dökülme neredeyse bıçak gibi kesildi.Yani çok detaylı bir şekilde incelememe rağmen dökülmenin azaldığı çok bariz bir şekilde ortada. Propecia' nın yan etkilerini gören biri olarak şuan çok rahatım, miracle' buradan tekrar teşekkürler.

Yeni Üye
    Yaklaşık 2 ay önce miracle losyona başladım (Standart 1'er kutu ). Çok düzenli kullandım. Ama hala losyonu sürerken 20-25 tel saç dökülmesi yaşıyorum. Bunun yanında minoxil ve biotin kullanıyorum. Sizce neyi yanlış yapıyorum veya tedaviye daha neyi eklemem lazım ? Bu arada losyonu buzdolabında tutuyorum bunun losyonun içeriğine bir etkisi olabilir mi acaba ? Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada hikayeni anlat bölümünde konum var.

Miracle bünyeye göre değişiklik gösteriyor saci canli gösteriyor ama bendede ilk iki hafta dökülme cok azaldi sonra yine artti ama nedeni dht eski haline gelmesi olabilir

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Yeni Üye
    merhabalar,
    miracle losyonu kullananları okudum, çoğunlukla herkes çok olumlu sonuçlar almış ancak benim çekincem Diana35 in(Uzun vadede seksüel hayatta isteksizlik yada sperm sayısında azalma vb.) etkilerinden çekiniyorum. Bu konuda olumsuz bir duurm yaşayan var mıdır. acaba Diana35 kullanmadan sadece Elseve Arginin 100Ml içine 1 kutu Aldactone,1 dekort ampul kullanmam etkili olur mu?
    ekte Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  DSC_0212.JPG
Görüntüleme: 148
Büyüklüğü:  170.0 KB (Kilobyte)
ID:	3045Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  DSC_0214.JPG
Görüntüleme: 146
Büyüklüğü:  415.8 KB (Kilobyte)
ID:	3046

Dianeyi kullanan herkeste böyle bi çekince olur ilk başlarda ama şahsen topikal kullanımda kana çok fazla karışacağını düşünmüyorum. Oral olarak bi ilaç kullanmadım ama forumda bir çok arkadaşın bildiği ya da inandığı diyim nane,yeşilçay gibi dht baskılayan doğal besinleri tükettiğimiz halde ben böyle bir şeye rastlamadım içiniz rahat olsun ilk başlarda psikolojik olarak belki görülebilir ama sonra bırakabilirsiniz size kalmış...

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

Yeni Üye
    arkadaşlar merhaba sormak istediğim ve çok merak ettiğim şey şu miracle losyon kullanımıda karaciğire bi zararı dokunur mu ben finas kullandım 3 4 ay kadar karaciğeri yordu topikal tedevide karaciğere etki eder mi en çok merak ettiğim bu?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba sormak istediğim ve çok merak ettiğim şey şu miracle losyon kullanımıda karaciğire bi zararı dokunur mu ben finas kullandım 3 4 ay kadar karaciğeri yordu topikal tedevide karaciğere etki eder mi en çok merak ettiğim bu?
    Karacigere etkisi olmaz topikalin. Bence 3-4 aylik finasterid te karacigeri yormaz
    Nasil kanaat getirdiniz karacigerinizin yorulduguna

Yeni Üye
    tıbbıyeli kardeşim cevabın için çok teşekür ederim.deneyiml biri olduguna inanarak sana şöyle anlatayım komik gelmesin ama... 23 lü yaşlarda saç dökülmem iyice belirginleşti artık acil müdahele etmem gerektiğini düşündüğüm için finasteride yani propecia kullanmaya karar verdim ilacı 10 gün kullandım kaburgamın sağ alt bölgesinde ağrı hissetmeye başladım sonra aynanın karşısında bı baktım göbek bölgesi şişmiş karnım davul gibi olmuş sonra bıraktım bu ilacı ama baktım saçlar gidio tekrar başladım karaciğeri temizlesin diye ara ara maydonoz suyu içtim ağrı kesildi karaciğer yağlanmasına iyi geldiğini öğrenmiştim 3 ay devam ettim tedaviye sadece finasla saçlarım yeniden çıktı tepe bölgesi resmen kapandı müthiş bir sonuç aldım.3. ayın sonlarına doğru iştah kaybı mide bulantısı kusma gibi şeyler olunca doktora gittim midedebağırsakta aşırı gaz çıktı mide fazla asit salgıladığından ülsere gastirid rahatsızlığına falan neden olmuş kara ciğerde bişey çıkmadı sonra bidaha başladım finasteride aynı ağrılar yine başladı karaciğerde...sonra bidaha bıraktım ağrı geçti dedim son kez bidaha deniyeyim geçtiğimiz on gün boyunca bidaha denedim dozu azaltarak 10 gün geçmeden kaburganın sağ alt böygesinde yine ağrılar başladı şimdi bıraktım yine düzeldi karaciğerde yağlanma yapıo bu finas bende kardeşim bi önerin varmı? ne yapmalıyım finasın acayıp bi şekilde faydasını göruyorum dökülmeyi anında kesiyo bende saç fışkırıyo adeta şakaklarda bile

Sayfa 12/54 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon