Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
66 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç Dökülmesi Sebepleri - Canan KARATAY

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha az önce okudum yumurtada inflamasyon azdirici etkenler içinde goruluyor.. Linki bulamadım bulsaydim ekliycektim.

İnflamasyon bittiğinde saç dökülmesi de bitebilir. Bizlerin baskiladigi DHT de dolaylı olarak inflamasyonu azaltılıyor düşüncesindeyim.
    Evet arkadaşlar ben de bu görüşe katılıyorum,biz şimdiye kadar hep dht ye odaklandık sonra miracle üstad sağolsun bakış açımızı değiştirdi androjenler adını verdiği farklı dökülme etmenlerine dikkatimizi çekti ama ben enflamasyon konusuna hala tam eğilebildiğimizi düşünmüyorum,fakat turpun büyüğü orada gizli.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Banned
    bu enflamasyon engelleme adına yediğimiz temel gıdalardan da olacağız. Yumurta da gitti baksanıza...Ekmek yeme, tatlı türü yeme, fazla süt ürünleri yeme, sucuk yeme...yakında neyi yiyeceğimiz belli.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu enflamasyon engelleme adına yediğimiz temel gıdalardan da olacağız. Yumurta da gitti baksanıza...Ekmek yeme, tatlı türü yeme, fazla süt ürünleri yeme, sucuk yeme...yakında neyi yiyeceğimiz belli.
    Yumurtanın sarısı sadece. Bu önemli, beyazı tüketebilirsiniz. Hatta ben iki yumurta haşlayıp iki beyazı, yarım sarıyı yiyorum sadece.

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha az önce okudum yumurtada inflamasyon azdirici etkenler içinde goruluyor.. Linki bulamadım bulsaydim ekliycektim.

İnflamasyon bittiğinde saç dökülmesi de bitebilir. Bizlerin baskiladigi DHT de dolaylı olarak inflamasyonu azaltılıyor düşüncesindeyim.
    Benim bir önceki mesajda attığım linkte Osman Müftüoğlu'da inflamasyon arttırıcı olduğunu yazmış uzman.

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Günlük içtiğim süt neredeyse 1 lt yi buluyor whey proteini her gün içiyorum süt ürünü, yumurta desen günde en az 6 tane bence bunlar etken değil bence.

Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yumurtanın sarısı sadece. Bu önemli, beyazı tüketebilirsiniz. Hatta ben iki yumurta haşlayıp iki beyazı, yarım sarıyı yiyorum sadece.

Benim bir önceki mesajda attığım linkte Osman Müftüoğlu'da inflamasyon arttırıcı olduğunu yazmış uzman.
    Ben mesafeliyim arkadaşlar yumurtanın enflamasyon artırdığı konusuna,sadece şüphelerimi izhar ediyorum,hatırlarsanız yıllarca bize yumurta yemeyin diyorlardı kolesterol artırıyor diye sonra bir pardon bile demeden bu görüşü savunmaktan vazgeçtiler çünkü anlaşıldı ki kolesterol vücudun temel yapı taşı özellikle beynin,sonuç olarak ben yumurta da tüketiyorum,fazla abartmadan tam buğday ekmeği de.
    Konu Kazakcemil tarafından (21.10.2015 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dökülme ırsidir hayatımda babası kel ne kadar adam tanıdıysam ogulunda kel !! kel olmayan varsa anne tarafna cekmişti hayatmda ne kadar berbat beslenen adam gorduysem hepsi gür saclı nedeni ailden güzel genler almaları sac döklmesi genetik ırsi demeyen doktora gulerim genetktir
    bizde bu kötü kader le o gentik bozuklugu engellemek icin ama dht ama pg2 vs olsun durdrmaya calsyoruz ilacla yada yeme icmeyle bu kötu gen kellik programnı degistirmeye calsıyouz
    ayrca canan karatayn az şeker yeme ekmek yeme lafına katılıyorum ancak diger söyledkleri sacmalak gunde 3 yumurta ye bakiyim ne oluyo 1 ay sonra

Bünyeniz yumurtaya allerji gösteriyorsa inflamasyon artar allerjik değilse hiç bir şey olmaz tabi fazla yendiğinde de allerji oluşabilir yumurta da. Bunu yumurta da yapabilir çilekte bu arada.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hadi şeker tamam da ekmek,hamur yemeden çok zor. Yani sadece 1 öğünde 2-3 dilim kepek ekmeği yiyorum o da kahvaltı ama ekmeksiz kahvaltıda doymamın imkanı yok. Diğer öğünlerde hiç yemiyorum ekmek ama dışarda olunca döner,tantuni vs yiyorum bazen. Arada acıkınca poaça türü şeyler yedigim de oluyor. Şekeri nerdeyse tamamen kestim de hamur işini kesmek imkansız gibi bir şey. Kurtulamicak mıyız şu inflamasyondan ya.

Bir arkadaşım kongre için singapur'a gitmişti geçen sene,bir hafta boyunca hiç bir yemek ortamında ekmek bulamadım demişti şimdi hatırlıyorum,yani singapurlular ekmek tüketmiyorlar bu kesin ama hafızam beni yanıltmıyorsa singapur insanı çok sağlıklı bir saç yapısına sahip değil,bu kesin bir yargıya varmamız için yeterli bir örnek midir bilmiyorum ama en azından bu örnek özelinde ekmek tüketimi saç dökülmesi arasında direkt ya da dolaylı bağlantı kurmak ne derece mümkün ben karar veremedim.

Canan Karatay'ın kitabını okuyanlar, inceleyenler bilir anlattıklarını bilimsel makalelerden referansla anlatır. Bir sayfada 6-7 makale referans verdiğini hatırlıyorum. Bence canan hocanın yorumu dikkate alınmalı. Kitabımda anlattım diyor benim merak ettiğim hangi kitabı. Kitaptaki ilgili pasajı tam olarak bilsek daha doğru ve neticeli bir tartışma olur.

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon