Sayfa 5/42 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
412 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Pgd2 İnhibitörlü Krem/Losyon Yapmak

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garnier ile yapmıştım bende sadece spiro ve allerset vardı şimsi bu ve spiro olacak.
    Diane 35 ve dekort ampuli neden cikarttiniz losyondan ?

Alıntı fhm001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diane 35 ve dekort ampuli neden cikarttiniz losyondan ?
    diane35 olamadanda saçları korumak ve mümkünse dahada ileri götürüp götüremeyeceğimi anlamak için denedim. Nitekim diane35 kullanmak istemeyenler ve çok nadir olsa da yanetki görenler için alternatif üretebilmek içindi. Sanırım buda gerçekleşiyor.

Moderatör
    Garnier ile yapmıştım bende sadece spiro ve allerset vardı şimsi bu ve spiro olacak.
    http://www.pharma-agora.com/upload/u...4-img_3860.jpg bu mudur buysa kutuda 625 mg var 60 ml çözeltide %1 oran ne kadar yapmalı

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladim hocam ben allerseti cikarip indometazini ekliyorum o zaman 200 ml bir kutu yeterlidir herhalde.

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.pharma-agora.com/upload/u...4-img_3860.jpg bu mudur buysa kutuda 625 mg var 60 ml çözeltide %1 oran ne kadar yapmalı
    ben 20 ml ye 7 kapsül attım günde 4 ml kullandığımdan kafaya 1.5 kapsül sürmüş oluyorum. % 5 lik için 60 ml ye 4 kutu yeterli

Moderatör
    ben 20 ml ye 7 kapsül attım günde 4 ml kullandığımdan kafaya 1.5 kapsül sürmüş oluyorum. % 5 lik için 60 ml ye 4 kutu yeterli
    tamam teşekkürler

Moderatör
    %2'lik solüsyon hazırladım 30ml elseve içine bir kutu çözünmeye bıraktım fakat araştırmalarda tüm pg'leri inhibite ettiğinden bahsediliyor cox 1-2 inhibitesi yoluyla yani pge2'de arada kaynıyor birisi sadece dökülmeyi değil saç döngüsünü de durdurabileceginden bahsetmiş o zaman uzun süreli tedavide kötü olmaz mı pge2 takviyesi olarak ne yapabiliriz ?

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %2'lik solüsyon hazırladım 30ml elseve içine bir kutu çözünmeye bıraktım fakat araştırmalarda tüm pg'leri inhibite ettiğinden bahsediliyor cox 1-2 inhibitesi yoluyla yani pge2'de arada kaynıyor birisi sadece dökülmeyi değil saç döngüsünü de durdurabileceginden bahsetmiş o zaman uzun süreli tedavide kötü olmaz mı pge2 takviyesi olarak ne yapabiliriz ?
    Kaynak linki atabilirmisin piranha bir inceleyeyim.

Moderatör
    tabi bakayım bir saniye

Moderatör
    Idomethacin as a Hair Loss Treatment? 2.yorumda

"Indomethacin, a NSAIA, with analgesic and antipyretic properties exerts its pharmacological effects by inhibiting the synthesis of prostaglandins involved in pain, fever, and inflammation. Indomethacin inhibits the catalytic activity of the COX enzymes, the enzymes responsible for catalyzing the rate-limiting step in prostaglandin synthesis via the arachidonic acid pathway. Indomethacin is known to inhibit two well-characterized isoforms of COX, COX-1 and COX-2, with greater selectivity for COX-1. COX-1 is a constitutively expressed enzyme that is involved in gastric mucosal protection, platelet and kidney function. It catalyzes the conversion of arachidonic acid to prostaglandin (PG) G2 and PGG2 to PGH2. COX-1 is involved in the synthesis pathways of PGE2, PGD2, PDF2a, PGI2 (also known as prostacyclin) and thromboxane A2 (TXA2). COX-2 is constitutively expressed and highly inducible by inflammatory stimuli. It is found in the central nervous system, kidneys, uterus and other organs. It also catalyzes the conversion of arachidonic acid to PGG2 and PGG2 to PGH2. In the COX-2-mediated pathway, PGH2 is subsequently converted to PGE2 and PGI2 (also known as prostacyclin). PGE2 is involved in mediating inflammation, pain and fever. Decreasing levels of PGE2 leads to decreased inflammation."

"Let me warn you from my experience with Indomethacin. I have neck issues and took that crap for about a year. Indomethacin is a rather obscure, and rarely prescribed NSAID due to the high risk associated with it. It is an Immune system suppressant and has been shown to damage bone marrow irreparably. In fact, I got the worst case of Bronchitis of my life while on that junk. Stay away from it. The fact we risk growing man boobs to keep our hair is bad enough but do not screw with your bone marrow. That is the kind of mistake that wrecks your health permanently."

Sayfa 5/42 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon