Sayfa 40/42 İlkİlk ... 303839404142 SonSon
412 sonuçtan 391 ile 400 arası

Konu: Pgd2 İnhibitörlü Krem/Losyon Yapmak

Moderatör
    Alıntı Leo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu çok güncel değil üzümdeki resveratrol pgd2 inhibitörüdür o da pge2yi de götürür üzüm çekirdiği aromatastır östrojeni azaltır saç uzamasını hızlandırır direkt olarak pgd2yle bi ilişkisi oldugunu hatırlamıyorum
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Merhabalar Miracle

Elimdeki ürünler

3 adet minoxidil 60 ml losyon
    Androcur tablet
    Allerset damla 20 ml
    Azelderm krem
    Acneleyse krem
    bunlarla yapabileceğim bir karışım yada tedavi şekli önerebilir misin ?

Benim tamamen saçı dökülmüş arkadaşlarım,kuzenim ve tanıdıklarım var, benim bu kişilerde gözlemlediğim şey inanılmaz bir kas güçleri oluyor ve vücutları ayı postu gibi kılla kaplı ve elleri bir bayanın ellerinden daha yumuşak.Benim düşüncem bunun bağışıklık sistemiyle bir alakası yok,bilindiği üzere erkeklik hormonunun etkisi bunlar kas gücü aşırı kıllı vücut.ellerin yumuşak olması olayını çözemedim östrojendemi salgılanıyor nedir.
    Defne sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı marauder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tamamen saçı dökülmüş arkadaşlarım,kuzenim ve tanıdıklarım var, benim bu kişilerde gözlemlediğim şey inanılmaz bir kas güçleri oluyor ve vücutları ayı postu gibi kılla kaplı ve elleri bir bayanın ellerinden daha yumuşak.Benim düşüncem bunun bağışıklık sistemiyle bir alakası yok,bilindiği üzere erkeklik hormonunun etkisi bunlar kas gücü aşırı kıllı vücut.ellerin yumuşak olması olayını çözemedim östrojendemi salgılanıyor nedir.
    Erkeklerde de ostrojen salgilaniyor tabi az miktarda aynı şekilde kadınlarda da testo salgilaniyor.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkeklerde de ostrojen salgilaniyor tabi az miktarda aynı şekilde kadınlarda da testo salgilaniyor.
    Erkeklerde de östrojen salgılanıyor ama saçları dökülen yani baya saçları açılmış olanların elleri bayan elinden daha yumuşak yani daha fazla salgılanıyor olabilirmi saçları dökülmeyenlere göre yada östrojeninde saç dökülmesine bir etkisi olabilirmi gibi sorular geliyor aklıma,tabi bu eldeki yumuşaklığa östrojende sebep olmayabilir başka bir mekanizma hormon yada direk testesteronun etkiside olabilir.
    Defne sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Cetirizine alkol ile etkileşime girip cetirizini bozuyormuş diye bir şey okudum yeni. O yüzden sadece distile su ile yapılması önerilmiş. Ama doğru mu yanlış mı topikal kullanım ile ilgili bir şey bulamadım hep oral kullanımda etkileri yazılmış.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zer0 link verebilir misin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zer0 link verebilir misin
    Valla hocam burda ilk mesajın sonunda bahsetmiş ama kaynak vermemiş. Ben de aradım ama topikal kullanım ve alkol ile karışımı ile ilgili bulamadım. Sadece oral cetrizine alındıktan sonra alkol içilince yan etkilerinin arttığı ile ilgili makalaler bulabildim. Ben de o yüzden şimdi sadece distile su ile hazırlayacam losyonumu.

https://www.hairlosstalk.com/interac...e-water.68953/

Burda da araştırmayı buldum sanırım.

https://www.hairlosstalk.com/interac...ehicles.66061/
    Konu Zer0 tarafından (18.07.2016 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zixte endol kapsül çözüp üstüne ketoral ve voltaren 1:1 oranında pomad yapmayı düşünüyorum. kremi sadece şakaklara zixli losyonu da genele uygulayacağım da umarım böbrekler elimde kalmaz
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özellikle voltaren ile alakalı bir yan etki konusu vardı o korkuttu açıkçası ne kadarda yarılanıyor bilmiyorum da uzun vade problem yapmasın?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 40/42 İlkİlk ... 303839404142 SonSon