Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fut> Fue> HST

SaçımınDoktoru Üyesi

Fut> Fue> HST

Merhaba arkadaşlar dün saç ekimi konusunda yazmıştım bu tekniği kapsamlı bir konu açıcam diye söz vermiştim öncelikle bu konuyu da eski forumdan görmüştüm alacağım bilgiler oradaki arkadaşın yazdıkları ve verdikleri çoğunlukla o yuzden "kaandereli" arkadaşın emeğine ayıp olmasın diye en baştan yazayim okuyorsa bu forumu teşekkürlerimi iletiyorum.

HST;Hair Stemcell Transplantation yani türkçesi saç kökhücresinin ekimi.HST ekim tekniğini Hollanda merkezli HASCİ kliniği yapmaya başladı, mucidi Dr.Gho. 2012 yılında bu işleme başlandı ve sınırsız donör elde etmeyi başardı. Fue tekniginden farklı olarak donör bölgesinde minimum hasar hedefleniyor ve donörler %80 olarak geri dönüyor; ancak fue'da oldugu gibi 3000-5000 bin kök ekilemiyor.700-1500-2000 değişiyor benim maksimum gördügüm 2200-2300 civarı.Donör bölgesinin dinlendirilip geri dönüşler olduktan sonra tekrar tekrar ekim yapılıyor.Hasci kliniginin internet sitesi (Home | Hair Science Institute - The inventors of Hair Stem Cell Transplantation)

Konuyu okumadan önce şöyle bir not bırakıyım ben yaklaşık bu olayı 2-3 sene önce araştırdıgımda donör bölgesindeki geri çıkışlı birçok resmi görmüştüm ancak zaman geçtigi için birçok resim silinmiş veya açılmıyor.Bu yuzden biraz konuları deşmenizi öneririm.

Öncelikler bu linkteki bütün konular neredeyse HST-HSİ tekniğiyle ekim yapılmış biraz incelerseniz fue'nun bahsi geçmedigini görürsünüz (Techniques in Possible Donor Regeneration and Multiplication - BaldTruthTalk.com)

I've just had my procedure with Dr. Gho and want to share the results - BaldTruthTalk.com
    Bu arkadaş 2012 yılında Dr.Gho'ya saç ektirmiş HST tekniği ile ve deneyimlerini resimleyerek bu konuda paylaşmış. Konu çok uzun oldugu için tek tek resim seçemedim linkini vereyim siz incelersiniz

https://www.baldtruthtalk.com/thread...edure-with-Gho

Bu linkteki arkadaş ise 3.defa HSİ yaptırmış paylaşıyordu ancak pek resim göremedim konu eski diye silinmiş sanırım. Ancak üyelerin ve yaptıran arkadaşın ortak dediği şeyler fue gibi ameliyattan sonra o yara izlerinin olmadigi donör bölgesinin gayet sağlıklı gözüktüğü, ameliyat olmuş gibi gözükmedigi.

http://www.hairsite.com/hair-loss/bo...tegory-17.html

Vin Diesel zamanında Dr.Gho'ya 1700 kök saç ektirmiş, 9 ay donör bölgesini dinlendirip devam etmiş resimleri yok sanırım ama Dr.Gho röportajlarında açıklamış Vin Diesel'e saç ektigini. Bu linkte Vin Diesel'in saçı kapanır mı kapanmaz mı onu konusuyorlar.

http://www.baldtruthtalk.com/threads...oughts?p=94321

Bu sayfada ise isveçli bir arkadaşın öncesi sonrası resimleri var.

http://www.baldtruthtalk.com/threads...ith-Gho/page17

Bu linkte "534623" nickli üyenin mesajında donör bölgesindeki geri çıkışlar fotoğraflarla kanıtlanmış.
    Konu Zer0 tarafından (05.09.2015 Saat 12:43 ) değiştirilmiştir.

Hocam turkiyeye en yakin hangi ulkede kac euroya ekim yapiliyor haberiniz var mi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    organik saç ekimi adı altında da bir şey çıkmış bakalım gelişmeleri takip ediyoruz kalıcı çözümler ne olucak

Alıntı MrScae Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    organik saç ekimi adı altında da bir şey çıkmış bakalım gelişmeleri takip ediyoruz kalıcı çözümler ne olucak
    organik saç ekimi fosmuş arkadaşlar istanbulda iyi bir yerle görüştüm organikteki yağ transferi olayını kendilerininde yaptırdıklarını ve hiçbir faydası olmadığını söyledi bende organikten umutlanmıştım yani en azından o ekim yaptırmadan yağ transferi yaptırmak istiyodum kafaya ki böyle oldu faydası olsa adam kendilerininde yaptığı bir şeyi öyle kötülemez yapalım der ki birkaç ekimciyle konuştum hepside aynı şeyi söyledi ki sadece o yağ transferi olayının fiyatı istanbulda bülent hocadan olacaksan 7-8 milyar ankarada ise 4 milyar bu tarz şeylerde epey beklemek lazım direk yaptırmak pişmanlık verebilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı CİVİL MÜHENDİZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    organik saç ekimi fosmuş arkadaşlar istanbulda iyi bir yerle görüştüm organikteki yağ transferi olayını kendilerininde yaptırdıklarını ve hiçbir faydası olmadığını söyledi bende organikten umutlanmıştım yani en azından o ekim yaptırmadan yağ transferi yaptırmak istiyodum kafaya ki böyle oldu faydası olsa adam kendilerininde yaptığı bir şeyi öyle kötülemez yapalım der ki birkaç ekimciyle konuştum hepside aynı şeyi söyledi ki sadece o yağ transferi olayının fiyatı istanbulda bülent hocadan olacaksan 7-8 milyar ankarada ise 4 milyar bu tarz şeylerde epey beklemek lazım direk yaptırmak pişmanlık verebilir
    aynen hocam bekliyoruz gelecekte nasıl çözümler çıkıcak

SaçımınDoktoru Üyesi
    I've just had my procedure with Dr. Gho and want to share the results - BaldTruthTalk.com
    Bu arkadaş 2012 yılında Dr.Gho'ya saç ektirmiş HST tekniği ile ve deneyimlerini resimleyerek bu konuda paylaşmış. Konu çok uzun oldugu için tek tek resim seçemedim linkini vereyim siz incelersiniz

https://www.baldtruthtalk.com/thread...edure-with-Gho

Bu linkteki arkadaş ise 3.defa HSİ yaptırmış paylaşıyordu ancak pek resim göremedim konu eski diye silinmiş sanırım. Ancak üyelerin ve yaptıran arkadaşın ortak dediği şeyler fue gibi ameliyattan sonra o yara izlerinin olmadigi donör bölgesinin gayet sağlıklı gözüktüğü, ameliyat olmuş gibi gözükmedigi.

http://www.hairsite.com/hair-loss/bo...tegory-17.html

Vin Diesel zamanında Dr.Gho'ya 1700 kök saç ektirmiş, 9 ay donör bölgesini dinlendirip devam etmiş resimleri yok sanırım ama Dr.Gho röportajlarında açıklamış Vin Diesel'e saç ektigini. Bu linkte Vin Diesel'in saçı kapanır mı kapanmaz mı onu konusuyorlar.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    siz varya cidden buradaki onca dokumanı red ederek hala ekimcilere soruyorsunuz helal olsun size bu kadar OLUR YANİ
    KERASTEM teknoloji adamlar fat yani yağ karın yağından saç çıkartmaya F D A onayı aldı hangi saç eken geri zekalı saç ekimci yağ hücrelerinin işe yaramadığını söyluyor burada TURKIYEDEKI EKIMCILERE HOCA DIYEREK HITAP ETMEYI BIRAKIN HOCA DEYIL KAPIYA .... OLAMAZLAR SIZDE DEVAM EDIN BURDAKI EKIMCILERE TAKILMAYA

DR GHO YA GELINCE FOLIKUL 2 YE BOLME OLAYI HALA TEKNIK SORUNLARI VAR UGRASAN 2 YADA3 DOKTOR DAHA VAR DAHA BU YONTEM IÇIN COK ERKEN TEKLI GREFTIMI BOLUYOR YOKSA COKLU GREFTIMI BOLUYOR O DA BELLI DEYIL FOLIKUL ONARIMI GERCEKMI GOZLEM SONUCLARI YOK SU AN MACERADAN BASKA BIRSEY DEGIL WİN DİZEL E GELİNCE GUZEL DENEK İZLEMEK GEREKLİ

SIZLERE DE BASARILAR DILERIM BU KAFAYLA DIPLOMA NOTUNUZ BAYA YUKSEK OLUR TURKIYEDEKI KAZMALARA HOCA DEMEYE DEVAM EDIN ADAMLARIN YAG HUCRESININ NE ISE YARADAGINDAN HABERLERI YOK BIRDE ADAMLAR KENDI YAPTIGI ISI KOTULERMI DIYORSUNUZ ADAM YAPTIGI ISTEN HABERSIZ NEYI KOTULEYECEK NEYI TAFSIYE EDECEK 30 YIL GERIDEN GELIYOR ADAM VE KOTULER CUNKU SENI KANDIRIP KAFANA EKIM YAPACAK O HARIKA YETENEGIYLE TURKIS MASTER TRANS CILAR
    Konu tosun.t tarafından (05.09.2015 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

Alıntı tosun.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz varya cidden buradaki onca dokumanı red ederek hala ekimcilere soruyorsunuz helal olsun size bu kadar OLUR YANİ
    KERASTEM teknoloji adamlar fat yani yağ karın yağından saç çıkartmaya F D A onayı aldı hangi saç eken geri zekalı saç ekimci yağ hücrelerinin işe yaramadığını söyluyor burada TURKIYEDEKI EKIMCILERE HOCA DIYEREK HITAP ETMEYI BIRAKIN HOCA DEYIL KAPIYA .... OLAMAZLAR SIZDE DEVAM EDIN BURDAKI EKIMCILERE TAKILMAYA

DR GHO YA GELINCE FOLIKUL 2 YE BOLME OLAYI HALA TEKNIK SORUNLARI VAR UGRASAN 2 YADA3 DOKTOR DAHA VAR DAHA BU YONTEM IÇIN COK ERKEN TEKLI GREFTIMI BOLUYOR YOKSA COKLU GREFTIMI BOLUYOR O DA BELLI DEYIL FOLIKUL ONARIMI GERCEKMI GOZLEM SONUCLARI YOK SU AN MACERADAN BASKA BIRSEY DEGIL WİN DİZEL E GELİNCE GUZEL DENEK İZLEMEK GEREKLİ

SIZLERE DE BASARILAR DILERIM BU KAFAYLA DIPLOMA NOTUNUZ BAYA YUKSEK OLUR TURKIYEDEKI KAZMALARA HOCA DEMEYE DEVAM EDIN ADAMLARIN YAG HUCRESININ NE ISE YARADAGINDAN HABERLERI YOK BIRDE ADAMLAR KENDI YAPTIGI ISI KOTULERMI DIYORSUNUZ ADAM YAPTIGI ISTEN HABERSIZ NEYI KOTULEYECEK NEYI TAFSIYE EDECEK 30 YIL GERIDEN GELIYOR ADAM VE KOTULER CUNKU SENI KANDIRIP KAFANA EKIM YAPACAK O HARIKA YETENEGIYLE TURKIS MASTER TRANS CILAR
    diplomayı aldım zatende orayı geçelim ama niye bu kadar agresifsiniz?

SaçımınDoktoru Üyesi
    abiler hepiniz değerli bireylersiniz ve derdimiz ortak.
    ne olur tartışmayın değmiyor gerçekten.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar buldugum linkleri mesaj olarak yazıp ilk mesaja da koyup editliyorum görmeyenler olur konu yukarda dursun diye.

NEW Dr Gho-Spencer interview*your thoughts? - Page 9 - BaldTruthTalk.com

Bu sayfada ise isveçli bir arkadaşın öncesi sonrası resimleri var ancak 1 hafta sonrasını çekmiş.

3rd Procedure with Gho - Page 17 - BaldTruthTalk.com

Bu linkte "534623" nickli üyenin mesajında donör bölgesindeki geri çıkışlar fotoğraflarla kanıtlanmış.

Sayfa 1/3 123 SonSon