Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: doğal saç yıkama

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad sirkedeki bakteriler sirke asidi bakrterileri tabir edileb saprofitler (zararsız) yoğurtta ise tamamen farklı bakteri kültürü var ve onlarda tamamen zararsız laktobasilus bulgaricus bakterisi vardır. İlginçtirki tamamen türk yiyeceği olarak bilinen yoğurt bazı kaynaklarda bulgar orjinli bit yiyecek olduğunu belirtmişlerdir. Zaten bakterinin adı bulgaricus konulmuş olsa da onlarında orta asya milleti olması acımızı biraz hafifletebilir
    insan vücudunda zaten hali hazirda 2-3 kilo bakteri tasiyormus tabii ki yogurttaki bakteriler zararsiz ama devamli kafaya yogurt sürmek ?

neyse denemekte yarar var arada bir kafaya neler sürmedik ki yogurt ne yazar.

biz ne yapsak ya yunan ya da bulgarlar cöküyor üstüne zaten aliskiniz.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insan vücudunda zaten hali hazirda 2-3 kilo bakteri tasiyormus tabii ki yogurttaki bakteriler zararsiz ama devamli kafaya yogurt sürmek ?

neyse denemekte yarar var arada bir kafaya neler sürmedik ki yogurt ne yazar.

biz ne yapsak ya yunan ya da bulgarlar cöküyor üstüne zaten aliskiniz.
    üstad bu benim uzmanlık alanım işte bilmeyenler olabilir 11 yıl veterinerlik yaptım deriden geçebilen tek bakteri bucella bakterisidir. Rahatça kafaya sürebilirsin

arkadaşlar deneyen oldu mu ? ben 4 gündür sampuan kullanmıyorum ve şu an gayet iyi durumda saçlarım.

Alıntı akrepkral06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar deneyen oldu mu ? ben 4 gündür sampuan kullanmıyorum ve şu an gayet iyi durumda saçlarım.
    Dostum pek komforlu ve uygulaması kolay bir çözüm gibi durmuyor. Faydalıdır ve temizliyordur buna bir lafım yok lakin yoğurt suyu vs kolay değil bunlarla uğraşmak ayırmak vs...

arkadaşlar yanlış anlaşılma olmuş sanırım. yoğurt suyu derken, yoğurdun kendi içinde olan kadar biraz ondan sonra yoğurt kendisi ve yumurta sarısı. yani suyu felan ayırmayla uğraşmaya gerek yok....

Sayfa 2/2 İlkİlk 12