Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: invincible losyonda döngü olur mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    azelderm ve ketoral kullandıktan 7-8 gün sonra öyle bir dökülme oldu ki hayatımda şahit olmadım öyle birşeye duşta 150-200 tel dökülüyordu hergün. bir haftada geriledi saçlarım. şimdi tam olarak ben de emin değilim 16 aydır minoxil kullanıyorum zaman zaman etkisini kaybettiğini düşündüm ama hiçbir zaman şiddetli dökülmem olmamıştı. dökülmeden sonra ketoral ve azelderm kullanmayı bıraktım 2-3 gün sonra dökülmem azaldı. ama yaklaşık bir haftadır tekrar başladım azelderm ve ketorale şimdilik bir sıkıntı yok. minoxa dutas da kattım 4 gündür

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eplerenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azelderm ve ketoral kullandıktan 7-8 gün sonra öyle bir dökülme oldu ki hayatımda şahit olmadım öyle birşeye duşta 150-200 tel dökülüyordu hergün. bir haftada geriledi saçlarım. şimdi tam olarak ben de emin değilim 16 aydır minoxil kullanıyorum zaman zaman etkisini kaybettiğini düşündüm ama hiçbir zaman şiddetli dökülmem olmamıştı. dökülmeden sonra ketoral ve azelderm kullanmayı bıraktım 2-3 gün sonra dökülmem azaldı. ama yaklaşık bir haftadır tekrar başladım azelderm ve ketorale şimdilik bir sıkıntı yok. minoxa dutas da kattım 4 gündür
    Bakalım dün kullanmadım, bugün de kullanmayacağım birkaç gün böyle yapalım sonucu anlarız.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalım dün kullanmadım, bugün de kullanmayacağım birkaç gün böyle yapalım sonucu anlarız.
    Hocam ne oldu dökülmenin durumu. Kremden miymis.

Alıntı savasci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ne oldu dökülmenin durumu. Kremden miymis.
    Azalderm dökülme yaptı bende.

Bıraktıktan sonra dökülmem durdu şu an durum gayet iyi gidiyor.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Kullanılan etkenlere göre kendimizi sürekli kontrol etmek önemli. Tabi insan elindeki çözüm yeterliyken risk almak istemiyor o kadar uzun süre beklemek istemeyebilir. Her şey yolundayken yeni etkenler yeni süreçler başlatabilir kıl köklerini tekrar uyarabilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani bu aslında aze keto kremin dökülme yaptığını söyleyenler aslında dökülmeye rağmen kreme devam etseler başarılı sonuçlar alacaklar..Tabi bu süreci yeniden yaaşamak istemedikleri,zaten mevcut durumdan sıkıntı duymak istemedikleri için uğraşmak istemiyorlar ve kremi bırakıyorlar...Bir süreç daha yaşamak ve zaman kaybetmek istemedikleri için..

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minoxil'in sitesinde dht sebebiyle büzülen kıl köklerini yeniden genişleterek etki gösterdiği yazıyor
    bende 3 haftadır minoxil kullanıyorum yanında 6 adet dut ve miracle, ilk gözlemim saç köklerim bariz genişledi
    Şimdi bu döngü denen olayın sebebi minoxil'in zamanla kıl köklerini genişletme özelliğini yitirmesi mi ?
    yoksa dht'nin zaman içinde baskın gelmesi mi ?
    bu konuda gözlemi yada yorumu olan var mı?

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minoxil'in sitesinde dht sebebiyle büzülen kıl köklerini yeniden genişleterek etki gösterdiği yazıyor
    bende 3 haftadır minoxil kullanıyorum yanında 6 adet dut ve miracle, ilk gözlemim saç köklerim bariz genişledi
    Şimdi bu döngü denen olayın sebebi minoxil'in zamanla kıl köklerini genişletme özelliğini yitirmesi mi ?
    yoksa dht'nin zaman içinde baskın gelmesi mi ?
    bu konuda gözlemi yada yorumu olan var mı?
    Minoxidilin nasıl saç çıkardığı hala büyük bir muamma, saç derisinde kılcallaşmayı ve dolaşımı arttırıp saç çıkışı sağladığı düşünülüyor şimdilik.

Döngü hakkında ise benim bildiğim kadarıyla herhangi bir bilimsel çalışma yok. Benim düşünceme gelirsek; bence minoxidil kılcallaşmayı arttırıp, dolaşımı hızlandırıyor ve bununla birlikte saç çıkışı sağlıyor. Fakat saça gelen androjen ve DHT baskısını önlemiyor. Bunun yanı sıra saçın oluşumunda 3 aşama var bunlar telojen, anajen ve katojen. Zamanla androjen baskısıyla dinlenme fazı olduğundnan daha uzun sürüyor ve bunun sonucu saçların büyük kısmı dinlenme fazına geçiyor. Dinlenme fazına geçen saçlar belli bir süre sonunda minoxidilin etkiliğiyle tekrardan çıkmaya başlıyorlar ancak çoğu saçın bu döneme gelmesiyle döngü dediğimiz hadise oluşuyor.

Benim teorim bu yönde ve bununla ilgili herhangi bir bilimsel veri de şimdiye kadar bulamadım.

Öncelikle;

Sonrasında;

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    malum şöyle meşhur bir grafik var
    http://img.medscape.com/fullsize/mig...0297.fig1a.jpg

bu grafikte placebo zaman içinde hep düşen bir yön izlesede ara sıra yukarı yönlü hamleler yada stabil duruşlarda sergilemiş
    aynı şeklide minoxil %5 ve %2 de benzeri bir seyir izlemiş
    ben bu benzerliğin sebebinin dht baskısı olduğunu düşünüyorum ve bu durumda eğer dht bloklanırsa minoxil zaman içinde etkisini yitirmeyebilir diyede bir yorum çıkarıyorum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12