Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bıttım Sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bıttım Sabunu

Arkadaşlar, son iki haftadır Siirt'ten bir akrabamın getirdiği Bıttım Sabunu'nu kullanıyorum. Saçımın kesinlikle çok iyi bir şekilde temizlendiğini gözlemliyorum. Bununla birlikte yumuşak hale getirmesi de alkolden mahvolmuş saçımı biraz canlı gösteriyor diyebilirim. Şimdilik çok memnunum ve sizlere de önermek istedim. Yalnız tavsiyem kesinlikle "doğal" olanını bulup almanız. Mümkünse bir akrabanızdan rica edin, tanıdık bildik bir yerden satın alsınlar. Şimdilik sebamed, ketoral, sawpoo ile dönüşümlü gün aşırı kullanmaktayım ancak diğer şampuanlarım bitince sadece bıttım kullanarak devam etmeyi planlıyorum. Zaten ketorali krem olarak birçoğumuz kullanıyoruz.

İşittiğime göre uzun vadeli kullanımlarda saça olumlu etkisi pek fazlaymış. Bunu da 8 aydır bıttımla saçını yıkayan ve benimde bıttım kullanmama sebep olan ahbabım söyledi.

Bıttımla ilgili tecrübeleri olan arkadaşlar da yazsın lütfen.

Herkese bol saçlı günler dilerim.

Bıttım sabunu kelliği ve kepeği önlüyor - Milliyet Haber

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bittim sabununu çok uzun bir süre kullandim. iyi temizledigi dogru. ama en kral sabun bile saçları kece gibi yapıyor, Uzun vadede süpürge teline çeviriyor. tabi saçı çok çok çok yağlı ise onu bilemem. zeytinyagli defne daha iyi gibi sanki
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bittim sabununu çok uzun bir süre kullandim. iyi temizledigi dogru. ama en kral sabun bile saçları kece gibi yapıyor, Uzun vadede süpürge teline çeviriyor. tabi saçı çok çok çok yağlı ise onu bilemem. zeytinyagli defne daha iyi gibi sanki
    sağ ol anl, deneyeceğim onu da.

Banned
    bittim sabunu iyidirde hakiki olanını bulamıyoruzki.nerden bulacagımız hakkında bilgisi olan varmı

bahsettiğiniz sabun kostik kullanılarak mı yapılıyor?

bende hala kullanıyorum saçınıza ayrı sekillendirici kullanmaya gerek kalmıyo kaskatı yapıyor ama güzel temizliyor oldukça yinede arkadaşın dediği gibi keçe gibi oluyor ancak alışınca biraz düzeliyor ama o saçınızı gürleştirire pek inanmıyorum evet yağını alıyor ve kabarık duruyo belki ondandır baya bir hacim kazanıyor. Migrosta 4lü paketi var 9 lira ordan bakabilirsiniz.

Banned
    migrostaki gerçek bittim sabunu değildir

Gerçek gibi duruyor isterseniz bi içine açıp bakın tabi her şeyin gerçeğini bulmaya çalışıyoruz ama ne kadar gerçek olduğu meçhul. İnandığımız kadar gerçek zannediyoruz

Yeni Üye
    migrostaki mehmet aydın bittim sabunu 4 adet var kutuda .. bende aldım 9 tl civarı,ilk başlarda iyi geldi sanki daha dolgun gösterdi memnundum daha sonra 4. 5. kullanımdan sonra kepek yaptı kaşındırdı,bende bırakmak zorunda kaldım..
    banyonun köşesinde duruyor dahada kullanmadım.ama her bünye farklıdır kullanmak isteyenler deneyebilir 4. 5. kullanımdan sonra kepek kaşıntı yapmazsa devam edilebilir.
    almadan önce internette kullanıcı yorumlarına bakmıştım,benim gibi bi kaç kişide ilk başlarda iyi geldiğini ama zamanla kaşındırdığını yazmışlardı,bendede öyle oldu..

9 liraya bıttım sabunu olmaz içine daha ucuz yağlar koyuyorlardır,yağı zaten kilosu 100 liranın üstünde, gerçek bıttım sabunu 20-30 tl arası bir fiyat o da bir kalıp fiyatı.
    Birde arkadaşların söylediğinin aksine defne sabunuda dahil saçları yumuşacık yapıyor,ama saf defne veya bıttım olacak.zeytinyağı sabunu biraz sertleştiriyor o doğru
    Defne sabunu

Sayfa 1/2 12 SonSon