Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu da Benim Hikayem.. 'Keloğlan35'

SaçımınDoktoru Üyesi

Bu da Benim Hikayem.. 'Keloğlan35'

Merhabalar.

Epeydir Mart ayından beri bu forumdayım. Mart sonunda Miracle Losyona başladım 2 kutu aldactone 1 kutu Diane ile.

23 yaşındayım. Ergenlikten beri saçlarım dökülmekte. 16 yaşından beri felan. 3 senedir de bir takım tedavi yöntemleri denedim. Bir kısmı işe yaramadığından ötürü, bir kısımından da yan etki gördüğümden ötürü, 2015 ocak ayında bütün tedavileri bırakmıştım. Mart ayında burayı gördüm ve Miracle losyonu keşfettim. Mart sonu Nisan başından beri Miracle losyon kullanıyorum.

Tedavim şöyle.

Sabah-Akşam Miracle(Şakaklar ağırlıklı ve Damlalıkla toplam 1'er ml kullanıyorum sabah akşam. Losyonu da süzmüyorum)

Miracle'yi sürdükten 1 saat sonra Şakaklara sabah ketoral, Akşam Azalderm krem.( Hem nemlendirmek için hemde süzmeden miracle losyon sürünce tortu bırakıyor o tortu krem sürünce gidiyor onun için )

10 gündür de Dermaroller uyguluyorum şakaklara 0.75 mm 200 iğneli

Tedavim bu şekilde. Başka hiçbir şey yok. Oral olarak hiçbir şey almıyorum. (Bi ara finansteridten yan etki gördüğüm için tövbeliyim )

Yoğunluktan ötürü pek giremiyordum nete ama her ay fotoğraf çektim. Şimdi onları paylaşıyorum

Diğer kullanıcılara fikir vermek açısından ve ek önerilere açık olduğumdan fotoğrafları koyuyorum. Herkesten yorum beklerim Sizce gelişmeler nasıl? İlave ne önerirsiniz?

Sırasıyla yazayım. Fotoğraflar Miracle'ye başladığım 27 Mart, 28 Nisan, 31 Mayıs, 28 Haziranda çekilen 'flaşlı' resimler. Sonuncusu da bugün 29 haziranda çekindiğim saç çizgisini gösterme amaçlı fotodur

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150327_011644.jpg
Görüntüleme: 362
Büyüklüğü:  250.8 KB (Kilobyte)
ID:	2213Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150428_200114.jpg
Görüntüleme: 291
Büyüklüğü:  326.6 KB (Kilobyte)
ID:	2214Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150531_192831.jpg
Görüntüleme: 285
Büyüklüğü:  238.8 KB (Kilobyte)
ID:	2215Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150628_000413.jpg
Görüntüleme: 358
Büyüklüğü:  275.1 KB (Kilobyte)
ID:	2216Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150629_153938.jpg
Görüntüleme: 293
Büyüklüğü:  60.7 KB (Kilobyte)
ID:	2217

Düzenleme 6 ağustos:
    4.aya girdim. Tedavilerimde ufak değişiklikler yaptım. Tedavim sabahları Miracle losyon 1.5ml.. içeriği(100 ml elseve, 2 kutu Aldactone, 1 kutu Diane 35, 20 ml allerset damla, 1 ampul dekort, 5 adet avodartı sıkıp karıştırıyorum)

akşamları Min-Dut losyon. 7-8 fıs.. içerik(1 kutu Minoxil forte'un içine 10 adet avodart sıkıyorum.)

4 yada 5 günde bir banyodan sonra kere dermaroller.

Üstten ve cepheden fotoğrafları ekledim.

Görüş, Öneri ve değerlendirmelere her zaman açığım. İyi günler bol saçlar

Resmin ismi:  4.ay üst.jpg
Görüntüleme: 168
Büyüklüğü:  369.6 KB (Kilobyte)
ID:	2303

Resmin ismi:  4.ay cephe.jpg
Görüntüleme: 163
Büyüklüğü:  66.0 KB (Kilobyte)
ID:	2304

Düzenleme 4 Eylül:

Resmin ismi:  20150831_213000.jpg
Görüntüleme: 101
Büyüklüğü:  452.2 KB (Kilobyte)
ID:	2365

1 ay daha bitti tedavide. Min-Dut ve Miracle ile devam ettim bu ay da..

ve Özellikle bu fotoğrafa bakmanızı istiyorum

Resmin ismi:  20150827_141743.jpg
Görüntüleme: 106
Büyüklüğü:  208.6 KB (Kilobyte)
ID:	2366

Bu da Şakaklardaki ve Ön taraftaki gelişim. Sizce umut var mı? Bu tüycükler saça dönüşür mü? Yoksa boşuna mı kürek çekiyorum sizce???
    Konu Keloğlan35 tarafından (04.09.2015 Saat 19:02 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Fotoğraflardan kaynaklanan sorunu hallettim

Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce durumum nasıl ?

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önden iyi duruyor, şakaklar çok içeride değil. Tepeyi biraz doldursanız tamam zaten.

Kıyas yapmak için ilk koyduğunuz ve son koyduğunuz fotoğrafları alt alta koyuyorum. Düzenleyip fikrimi yazacağım sonra

Varolanı muhafa etmişsiniz. Yeni çıkışlar şu an göremiyorum belki siz farkedebiliyorsunuzdur fakat önümüzdeki aylarda çıkışlarda başlayacaktır. Yine de bizim gibi sürekli saçı dökülen insanlar için olanı muhafaza edebilmek de bence çok önemli bir başarıdır. Çünkü kimse burada fırça gibi saç istemiyordur, boşluklar kapansın, deri gözükmesin ve sonra muhafaza edelim bize yeter.

Dermarollerla birlikte çıkışların da başlayacağını düşünüyorum.
    Konu pipsqueak tarafından (30.06.2015 Saat 15:17 ) değiştirilmiştir.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olanı korumuşsunuz gelişme yok gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Evet olanı korudum gibi. En azından bu da bi başarıdır.

Ama fotoğraflarda gözükmeyen ama şakaklarda bir sürü yeni tüy belirdi.

Ne yapsam o tüyler bi türlü büyümüyor. Hani derler ya ayva tüyü gibi. Değil. Simsiyah ama çok ufak tüyler. Canlansa en az çizgi 1cm uzayacak ama ne yaptıysam oralar tüyden öteye geçmedi.

Tepe flaşlı çekimde böyle. Saç uzadığında ve flaşsız açıklık yok gibi ama gene de oraya da sürüyorum losyonu.

Ama esas hedefim şakaklardaki küçük büyümeyen tüyler.

Miracle-Kremler-Dermaroller uyguluyorum.

Yetmezse Min-Dut da ekleyeceğim oraya. Ama döngüden dolayı minoxa da bulaşmak da pek istemiyorum

biotin alıp, losyona lumigan ekleyebilirsin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı pipsqueak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biotin alıp, losyona lumigan ekleyebilirsin.
    Biotin alıyordum bi ara ama ne olursa olsun oral bişey kullanma taraftarı değilim.

Cinsel konularda olmasa bile bu vitamin haplarının Karaciğer başta olmak üzere iç organlara zararı var. O yüzden taraftar değilim. En azından eksiklik varsa alınmalı şahsi fikrim.

Sözün özü ne olursa olsun topikal olsun

Şimdi imzanıza baktım da farklı ürünler deniyorsunuz. Bana da lumigan demişssiniz. O lumigan losyonu Miracle içine mi kullanacağım?

Bi de 3 aydır jenerik Miracle kullanıyorum tedaviyi artırma zamanı geldi diye düşünüyorum.

Min-Dut ekleyeceğim yanına. Ama dediğiniz gibi Miracle losyonu nasıl daha da güçlendiririm?

Tşkler şimdiden

Alıntı Keloğlan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biotin alıyordum bi ara ama ne olursa olsun oral bişey kullanma taraftarı değilim.

Cinsel konularda olmasa bile bu vitamin haplarının Karaciğer başta olmak üzere iç organlara zararı var. O yüzden taraftar değilim. En azından eksiklik varsa alınmalı şahsi fikrim.

Sözün özü ne olursa olsun topikal olsun

Şimdi imzanıza baktım da farklı ürünler deniyorsunuz. Bana da lumigan demişssiniz. O lumigan losyonu Miracle içine mi kullanacağım?

Bi de 3 aydır jenerik Miracle kullanıyorum tedaviyi artırma zamanı geldi diye düşünüyorum.

Min-Dut ekleyeceğim yanına. Ama dediğiniz gibi Miracle losyonu nasıl daha da güçlendiririm?

Tşkler şimdiden
    Lumigan'ı 2 kere kullandım. 2ml lumigan 20 küsur lira, pahalı diye bıraktım açıkçası. Etkisini de öyle gözlemleyemedim. Ama bimatoprost maddesinin asıl olayının kılların uzamasını sağlaması olduğunu okuduğum için size onu önerdim. Hani sizde oluşan fakat büyümeyen tüyler var ya, onları büyütebilir diye.

Biotin de atın miracle losyonun içine? Bilmiyorum işe yarar mı ama attım ben. Hem biotin oral olarak kullanılsa da sanmıyorum bir zarar vermez. Karaciğer testlerini yaptırıyorum çünkü arada. Alt - Ast.

Endol, Allerset, Androcur'u ilk kez ekledim. Muhtemelen Endol'le Allerset'i bir sonraki losyona da hazırlar sonra duruma göre bırakabilirim. Androcur'u ise 5'er kullanmaya devam edeceğim. Etkilerini gözlemledikçe bilgilendiririm.

Üye heavy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Biotin isteyenler, Urban Care'in spreyi var, ben nemlendirme amaçlı kullanıyorum, ama o kadar fazla şey kullanıyorum ki faydası var mı bilemiyorum

Urban Care Biotin & Keratin Saç Bakım Toniği 125 ml Sipariş Fiyatı En Ucuz Urban Care Ürünleri
    Tedavim
    1. Saç Ekimi (Eylül 2014'te yaklaşık 3500 greft)
    2. Akşamları Xpecia tablet + coraspin (2 günde bir)
    3. Sabahları HP biotin 10mg+(Krill yağı+Solgar male multiple değişmeli)
    4. Dermaroller (0,5 mm-Mart 2015-1,0 mm Mayıs ortası itibariyle haftada 2 kez)
    5. Konazol şampuan (Haftada 2)
    6. Minoxil + Dut losyon (1 Nisan 2015 itibariyle)
    7. Miracle losyon (Yarım şişe Elseve Arginine içine bir kutu diane 35, bir kutu aldacton, bir dekort - Mart ortası 2015 itibariyle)

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 ml için fiyat son derece uygun heavy alabilirim onu.Aynı şekilde biotin sprey medobiocomplex-e nin de var ama fiyatı geçiriyor gitsin abiler içinde altın da var sanırım biotinle birlikte

Sayfa 1/3 123 SonSon