Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şampuan konusunda yardım.

SaçımınDoktoru Üyesi

Şampuan konusunda yardım.

Merhaba arkadaşlar şampuanımdan memnun değilim ondan ona geçiyorum normal head and shoulders gibi şampuanlar kullanınca kafam rahat oluyor herangi kaşıntı gibi birşey olmuyor.Bitkisel şampuana geçtim neo cure zeytinyağlı çamterebentli bende ek olarak içine sarımsak rendeleyip koydum kafamı hergün yıkarsam sıkıntı olmuyor ama 2. günden sonra kafam özellikle tepe kısmı biraz kaşınıyor yoksa benim saç tipimmi böyle 2 günde 1 kesin yıkamalıyımıyım kesin 2 günde 1 yıkıyorum ama biraz kaşıntıyı anlamıyorum tatlı kaşınıyor b hatta tırnaklarımın arası beyaz birşey doluyor saçımda kepek filan gözükmüyor ama kafam karıştı bu aralar biraz stresliyim ondanda olabilir saç konusunda sivilce tarzı şeylerde çıkmış olabilir ense kısmında elime birşey takılıyor çünkü bu durumu yaşayanlarınız illaki vardır yardımlarını ve önerilerinizi bekliyorum .
    Bu arada kullandığım şampuanda saç döküyor dökmüyor değil ama saçım biraz uzun ya ondandır diyorum hem her dökülen saç çıkmıcak diye birşey yok.Bu arada saç analizi yaptıracağım bakalım neymiş saçım nasılmış diplerindeki sorun neymiş.

Tekrar arkadaşlar yardım ve önerilerini bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    önerisi olan yokmu

Moderatör
    Sebamed anti hair loss
    Dermoday anti hair loss
    Zigavus

Sampuan sık kullanma genelde su ile durula
    Konazol sampuan haftada max iki kere
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer saç yapına uyum sağlarsa kesinlikle sebamedin antihairloss şampuanı,bir de olmazsa olmazımız haftada 2 konazol içeren bir şampuan,ben bunda da ketorali öneririm.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Konazol haftada 1-2 sanırım saçını hergün yıkamadığın için haftada 1 kaşıntına iyi gelecektir.

filozof
    Guest
    sebamed gunluk kullnim icin cok iyi bir sampuan kafein ginko bloba zi nc vs iceriyor
    ketorali yalniz krem olarak sorunlu bolge varsa oneriyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arada kafamı ilk defne sabunuyla sonra zeytinyağlı çamterebentli + içine sarımsak koydugum şampuanla yıkıyorum ve kafamın arkası tepe yerinde bazı yerlerde diplerinde kepek oluyor daha yıkayalı 1 gün olmasına rağmen ama her tarafında olmuyor anlamadım gitti şampuanı değiştireceğim.
    Peki arkadaşlar sebamedin antihairloss şampuan da sls filan varmı hangi saç türleri için ben saçımın tipinide bilmiyorum ne yalan söyliyeyim kalın telli olduğu belli kuru-yağlı bilmiyorum yani cuma gününe randevu verdi saç analizi için baksınlar bakalım.
    Ayrıca konazol dediğiniz şampuan sadece kafa kaşıntısı içinmi alacağım onun haricinde bi faydası yokmu ?

Bu arada önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Konu Aykut tarafından (13.02.2015 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sık kullanım için istiyorsan Dermoday'i tek geçerim. Sebamed biraz yıprattı sık kullanınca, hele hele konazolu kesinlikle haftada 2'den fazla kullanma.

Bir tane yumuşak şampuanın olsun bir tane de konazol. Haftada 1-2 konazol kullanıp geri kalan günlerde diğerini kullanırsın.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sık kullanım için istiyorsan Dermoday'i tek geçerim. Sebamed biraz yıprattı sık kullanınca, hele hele konazolu kesinlikle haftada 2'den fazla kullanma.

Bir tane yumuşak şampuanın olsun bir tane de konazol. Haftada 1-2 konazol kullanıp geri kalan günlerde diğerini kullanırsın.
    Hocam sık sık yıkamak istemiyorum saçım biraz uzun kurula filan derken üşeniyorum 2 gün arayla pazartesi çarşamba gibi.saçlarım normal olsa gerek 2 günden sonra yağlanıyor konazol alayım.Sebamed anti hair loss ve dermoday anti hair loss arasında kaldım.Bu arada hocam kepek sorunu çekmem heralde bu şampuanlarda.
    Konu Aykut tarafından (13.02.2015 Saat 15:29 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Aykut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sık sık yıkamak istemiyorum saçım biraz uzun kurula filan derken üşeniyorum 2 gün arayla pazartesi çarşamba gibi.saçlarım normal olsa gerek 2 günden sonra yağlanıyor konazol alayım.Sebamed anti hair loss ve dermoday anti hair loss arasında kaldım.Bu arada hocam kepek sorunu çekmem heralde bu şampuanlarda.
    Kepek sorunun yoksa kepeklenme yapmazlar. Sebamedi'de kullandım, Dermoday'i de kullandım, dermoday çok yumuşak bir şampuan, sebamedse saçı yıkarken saç derisini yakıyor bir güzel kıpkırmızı oluyorsun eğer fazla tutarsan kellede.

İkisi de çok iyi şampuanlar fakat dermoday'de sls, sles, paraben olmaması ve ek olarak bakır peptitleri olması sebebiyle 1 adım önde görüyorum.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 1/2 12 SonSon