4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: MiracLe Losyon Kullanımı Hakkında Yardım

MiracLe Losyon Kullanımı Hakkında Yardım

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar dilerim
    Ben internette gezinirken miracle losyona rastladım ve gözlemlediğim kadarıyla başarılı sonuçlar alan çok sayıda arkadaşlar var
    Bende bu losyonu yapmaya karar verdim malzemeleri hazırladım ve yapacağım birazdan

Sorum şu
    1- losyonu nasıl kullanmam gerekir

2- Losyonunu yanında günlük veya haftalık şekilde nasıl bakım yapmama lazım
    Şampuan vs neler kullanmalıyım
    3- Marketlerde satılan elseve şampuanının kullanabilirmiyim

NOT: Yogun bir saç dökülmemem yok sadece saçım erkek tipi ve genetik bir şekilde dökülmeye başladı
    şakaklarım biraz açılmış durumda,

Saçlarımın gür ve kalın çıkması için miracle losyonun yanında neler kullanmalıyım
    Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler
    Hayırlı Ramazanlar

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle ben de sana hayırlı ramazanlar dilerim, hoşgeldin foruma.

1) Losyonu sabah ve akşam olmak üzere 12 saatte bir saçının yoğunluğuna göre 5-10 fıs arası(sabah 5-10 akşam 5-10) sıkarak kullanman gerekir. Hafif masaj yapıp, tam kurumadan bırakmak derinin emmesini sağlamak bir yöntemdir. Yine de özellikle açık olan bölgelere muhakkak temas ettirmeye gayret etmelisin. Genel kullanım şudur; sağ sol şakaklara fıs fıslar, vertexe fıs fıslar.

2) Losyonla birlikte ne kullanacağın sorusu çok komplike bir sorudur, çünkü saçına ve dökülmenin özellikle neye bağlı olduğuna göre epey farklı etkenler mevcuttur yine de forumda popüler olan kremler; azalderm, ketoral yahut tretin gibi kremlere bir bakabilirsin. Bunun için tavsiyem Miracle Losyon'a vakit kaybetmeden başlaman, sonrasında forumu her gün 1'er 2'şer saat kurcalayarak kendine bir yol haritası çıkarman..

3) Elseve'in biz sadece dökülme karşıtı arjinin losyonunu kullanıyoruz. O da içinde alkol olduğu ve ilaçlarımızın taşıyıcısı olduğu için. Şampuanından verim alan pek görmedim.

Şampuan olarak 3 günde bir ketoral şampuan kullanabilirsin. Diğer günlerde ise paraben&sls içermeyen herhangi bir antihairloss ürün işini görecektir.

Bununla birlikte en popüler tedavilerden biri Minoxil ile Avodart kapsüllerinin karıştırılması. Minoxil'in içine 10 tane kapsül atıyor ve öyle kullanıyoruz. Ancak hiç minoxil kullanmadığını düşünerek başlama derim. Bak bakalım Miracle Losyon'a saçın ne tepki verecek. Minoxil lanet bir şey çünkü, döngüleri var, iniş çıkışları var. İlk minoxa başladığım yıl ne kadar rahattım, meğer kendimi kandırmışım ne verdiyse almıştır geri.

Elimden geldiğince, kendi deneyimlerimle anlatmaya çalıştım geçmiş olsun. Bol bol forum kurcalamak en iyisi! Başarılı tedavi hikayelerini okumak, ürünleri deneyenleri bizzat takip etmek ve saçını tedavinin her aşamasında fotoğraflayarak gözlemlemek. Günlük tutan bile var, hangi ilacın ne etkileri oldu diye. İyi bir fikir.

Hosbulduk hocam

Ben bioblas sampuan kullaniyorum durulamak icin 6-7 saat sonra sizce sakincalimi

Ilginizden ötürü teşekkürler

Yeni Üye
    Ben 1 aydır kullanıyorum saç çıkışları oldu ama benımkı agresif bir dökülme benim tedavim forumda ki hemen hemen tüm konuları okumuşumdur imzamdaki gibi Ketoral şampuanı da ekledim bugun haftada 2 kere 10 dakika bekletiyorum
    Miracle Losyon Sabah Akşam (100ml 2 kutu aldactone Diane 35 dekort allerset)

Medobiotin 5mg günde 1 kere

Bepanthen evin bemiks + argan yağı (hafta da bir)

Dermaroller haftada 3-4 (1.5mm)

Ketoral krem akşam

Nizoral şampuan haftada 2