9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: finasteridin sakal ve vücut kıllarına etkisi

Yeni Üye

finasteridin sakal ve vücut kıllarına etkisi

finasterit kullanımı sonucu sakal çıkış hızınızda veya vücut kıllarınızda azalma oldu mu?Deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?kullanan arkadaşlar okuyup geçmeyin herhangi bir etkisi olmadıysa da yazın kullanmaya başlama yaşınızı ve süreyi de belirtin.(yardımlarınız çok önemli çünkü bu olguyla ilgili yeterli klinik gözlem yok)
    teorik olarak bu mümkün ,kadınlar içinde hali hazırda hirsutismus(erkek tipi tüylenme) tedavisinde kullanılıyor (forumlar büyük bir örneklem grubu barındırdığı için klinik araştırma imkanı sunuyor bu yüzden finasterit kullananların yardımı çok önemli)konu ile ilgili teorik sorularınız olursa mümkün olduğunca cevaplayabilirim.
    Konu treater tarafından (08.06.2015 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğin gibi teorik olarak öyle bir durum var.kendim kullandığım sure içinde ise öyle bir durumla karsilasmadim.ne sakal çıkış hızında ne de vücut tüylerin de dökulme yada incelme gibi.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

12 yıldır finasterid kullanıyorum. Vucut kıllarım,göğüs-sırt-omuz-sakalın boyundaki devamı

bu noktalarda kalınlaşmadı (diğer bölgelerde bacak-koltukaltı.. normal) hep tüy formatında kaldı, yani tek tük bi kaçtane kalın var.bu konuda şikayetçi değilim memnunum...
    Ama benim finas kullanmaya başladığım tarihte 22 yaş civarında ztn o bölgeler tüy formatındaydı, yani finas gelişimini engellemiş olabilir. Ama kılı tekrar tüye çevirir mi hiçbir fikrim yok.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12 yılda saçın ne durumda korudu mu saçlarınızı

babam kel, abim de öyle... ben şu an 34 yaşındayım
    bizimkiler benim yaşlarımda kelmiş, bende henüz kellik yok
    ama finasterid kullandım ve saç dökülme sorunum yok diye bişey söyleyemem
    sadece süreci çok yavaşlatıyo. belki 30 umda kel kalacaktım, şimdi 40 uzattım.
    tepede (daha yavaş) ve şakaklarda her yıl biraz da olsa seyrelme devam etmekte...
    kaç yıl kullanırsanız kullanın finasterid bu sorunun çözümü değil, ağrı kesicisi olur sadece...
    hele saç çıkarma fln, finastan öyle şeyler beklemeyin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Peki evlilik çoluk çocuk durumları varmı abicim.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Finastreid bende hiç işe yaramadı bel çevresi yağlanmasından başka. Ne saç kaybını önledi nede başka bir şey.Belkide bu ilaçta tamamen kişisel olarak etki gösteriyor.

önemli olan normal düzeylerde kalması dht'nin ama yıllar geçtikçe finasteride rehin alıyor artık bu hormonu,belli bir süreden sonra ciddi yan etkiler oluşuyor,bazı arkadaşlar sırf saçlarım düzeldi diye yan etkilere piskolejik etki diyip geçiştiriyor,benim kişisel düşüncem finasteride'yi uzun süre kullanmak çok riskli,bu yüzden bu ilacı kullanırken kesinlikle hormon testi'de yapmak şartdır,

ben 2 ayda yan etki gördüm,( herkez görücek diye bişi yok),ciddi yan etkilerdi bunlar göğüs uçları şişmeye başlamıştı halsizlik ve unutkanlık başladı sakallarımda ve vücut kıllarında incelme oluştu,bıraktım üzerinden 2 yıl geçti hala tam toparlanamadı dht,ben şunu anlıyorum ki benim dht hormonu çok az çalışmasına rağmen saçlarımı genede etkiliyor,birde 20 yaşında kullandım belkide ondandır

finasteride herkesde çok farklı etkiler gösteriyor,o yüzden herkesin denemesini tavsiye ediyorum ben,ama bu ilaca başlarken bir süre tanıyın kendinize ve bırakın,yıllar geçtikçe yan etki riskide artar,ve belli bir süre sonra geri dönüşü olmayan bir yola girersiniz,

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Konu biraz eski ancak ben de kendi deneyimimi yazmak istiyorum konuyla ilgili. Yaklaşık 3 aydır finasteride ya da herhangi bir losyon kullanmıyorum ancak sakalımda ve bıyığımda bir kalitesizleşme ve seyrelme mevcut. Vücut kılları için bir şey diyemem onlarda bir sıkıntı görünmüyor ancak yüzdeki seyrelme belli oluyor. Eskiden sakalım daha sertti ve biraz uzasa hemen batıyordu fakat şimdi 2 hafta kesmesem rahatsız etmiyor. Özellikle bıyıkta ve çenede boşluklar göze çarpıyor. 1 hafta tıraş olmayınca, dikkatli bakıldığı zaman, boş bölgelerde sakalın çıktığı ancak uzamadığı görülüyor.

Yaşımın çok genç olmamasına ve çok uzun süreler kullanmamama rağmen olumsuz etkileri ilaç bırakılsa bile kendini gösteriyor. Evet herkese farklı etki eder etmez ama risk almaya değmez. O yüzden uzak dursun, aklından bile geçirmesin özellikle genç arkadaşlar...