Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: miracle ve dermoroller ile yeni süreç

SaçımınDoktoru Üyesi

miracle ve dermoroller ile yeni süreç

Yas 28 aralik 2014 ten beri proscar ve subat 2015 ten beri minox dutas tedavisine basladim.Onceleri sadece proscar ve minox basari yakaladim.19 yasindan beri dokulmem mevcut asil dokulme 21 yasinda yasadim.Sac yogunlugumun yuzde 50_60 ini kaybettim. O donemlerde tek bildigim minox tedavisiydi ona basladim.Ilk tedavide cok cok iyi verim aldim.Saclari uzattim o donemlerde tedaviyi biraktim.Su an sakaklarda ve yanlarda tedavide basari yakalamaya calisiyorum.Saclarin ustleri 7_8 cm civari saclar dalgali ve yipranmis oldugu icin sekil amiyor.Her gun fonde yipranma ve dokulmeye sebep oluyor dusuncesindeyim.Ozellikle yeni cikmaya baslayan kisimlarda fon asiri isi koklere zarar veriyor bence.Bu nedenle hem yeni cikislari rahat takip etmek hemde losyonlarin emilimi kolay olsun diye saclari 5 numara kestirecegim.Su anki haliyle foto yukluyorum.Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  2014-11-06 14.41.58-1.jpg
Görüntüleme: 728
Büyüklüğü:  16.9 KB (Kilobyte)
ID:	2137

Sacta wax var o nedenle yogunluk normalde daha fazla gorunuyor.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    resim net değil ama yine de saç olan bölgelerde yoğunluk iyi gibi ? Hep mi böyleydi tedavi ile mi oldu ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tedaviler ise yaradi diyebilirim.Vertek cok iyi proscar o kisimda iyi sonuc verdi.Hep boyle degildi tabi.Ilk dokuldugunde sakak komple gitmisti nerdeyse ortada qz bi kisimda kalmisti.Su an ic kisimlar bayaga seyrek.Resimin yogun goruntusu aldatmasin.Benim sorunum tamamen sakaklar bu sekilde yuz ifademi cok bozdu.Yakissa zerre kadar umursamam varmis yokmus.Ben orta uzunlukta sac kullanmayi seviyorum.O nedenle sakaklqrin dolu olmasi sart.

SaçımınDoktoru Üyesi
    tedavimde miracle losyonu ekledim. Yaklasik 1 ay dolacak minox dutas ikilisinden sadece minoxla devam ediyorum.Sadece sakaklara nemlendirsin ve emilim artsin diye miracle losyondan sonra gunde iki kere kullanamadim.Her gun gelisme hic yok diyebilirim.Proscar hergun dort bir oraninda devam ediyorum 2014 araliktan beri.min dutas 2 ay kullandim.Verimi oluyordu aslinda ama yan etkiler agirlasinca birakmam gerektigini dusundum.2. ay sonunda resim yukleyecegim gelisme olursa olmazsa proscari cikarip tedaviden minox dutas ekliycem tekrardan dermoroller saclar uzun diye almadim 5 numara kestirdim.Bu nedenle haftaya onuda ekliycem tedaviye dokulme sifirdi nerdeyse su an gunluk 10_15adeti buluyo.sorun resimdede goruldugu gibi sadece sakak ve sakak yanlari gerilemeye basladi minox ve proscarla sakaklarda yarim cm civari gelisme var diyebilirim 6 ay sonunda.miracle losyona ve tedaviye cellegance losyon cikana kadar devam etmek istiyorum.Ilk losyonu 100ml elseve icine 1 aldactone 1 diane 1 dekortla hazirladim posasini komple atmistim suzdukten sonra 20 gunde bitti o da ikincisini 2 adet aldoctone ve 1dekortla hazirladim dianeyi cikardim bu sefer posayi komple cozdum losyonda atmadim.Cozunmeyide merdaneyle iyice ezdim ilaci un gibi oldu sonra losyona kattim.4 saat bekledi calkaladim suzdum bez yardimiyla posa bezde kaldi tekrar losyona kattim.Cozunmeye yardimci olsun diye biraz kolonya ve niveanin yuz temizleme losyonundan ve 10ml minox kattim komple cozundu ve hic tikanma sorunu kalmadi kafadada tortu olusmuyor.

Kardes sakaklarda hicbir tedavi sonuc vermez bosuna ugrasma git ön taraflara ektir kurtur ilacla falan ugrasma bence.

SaçımınDoktoru Üyesi
    aylardir tuylenmeler mevcut ama saca donustugu yok cok az da olsa ilerlese 1 cm felan onada raziyim aklimda ekim fikri vardi ama aklimda tek doktor var onunda fiyati cok pahali ve su an onu odeyebilecek durumda degilim arti olarak ekimde asla kendi sac dogalligin olmuyor.sakak ve yanlara ekim yapilan resimlere baktigimda benim istedigim sonucu hic goremedim ama bir sene daha devam edicem tedaviye sonrasinda duruma gore ekim olabilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    miracle losyona naneyi kaynatip 50 ml kadar eklemeyi dusunuyorum.Ostrojen iceriginden dolayi yeni yapti miracle losyondan dinayi cikardim sadece iki kutu aldactone ve dekort kattim.Naneyi kaynatip eklersem icrigini bozar mi losyonun.Denemek istiyorum.Ilerleme durdu bir iki aydir nerdeyse.Dokulmede mevcut cansiz ve saglikli sacta dokuluyor.otuz kirki buluyor gunluk bir ay once tek tel bile dokulmuyordu.Sacimi sadece herkesin bildigi marka klasik sabunla yikiyorum.Saclarida bes numara yaptigim icin sabuna yapisan telleri sayiyorum bu ara fazlalasti elimle yokladigimda gun icinde yine dokulenler mevcut.Ben nerdeyse her gun buzlu su tedavim var yuzum icin kullaniyorum.Kafamdada ayni seyi yaptigimda sacli bolgede soguklugunu etkisini hissederken sakaklardaki sacsiz bolgede hissizlik var resmen o bolgedeki dokulari canlandirmak sart herhalde.Sakaklarda etki gormeme sebebimizde bu olabilir.Kendinizde test edebilirsiniz.Kafanizi buzlu suyun icine sokun alini kapsayacak sekilde hangi bolgede duyarsizlik var kontrol edin bu testle ilgilide donus yaparsaniz sevinirim.Tabi kafanizi uzun sure tutmayin buzun icinde. ) Herkes dayanikliligi kadar kalsin bir dakikayida gecmesin toplamda

Dermorolleri surerken sakaklarda acimada az oluyor mu ya da igneleri batırdıgın zaman sadece pıt pıt sesler gelip herhangi bir hissizlik ya da kan gelmeme.olayi oluyor mu peki?
    Miracle losyon sabah aksam ( 100 ml elseve 2 Aldacton, diane35, allerset hap)

Finasterid 1mg aksam

Yarım ketoral, çeyrek azelderm, biraz ancenelys krem, 3 adet dutas, biraz allerset damla iyice karistirip sabah aksam sakaklara

HP biotin 5mg her akşam

Dermoroller (haftada 2)

Sebamed ve revigen şampuan her ay biri her gün yıkıyorum

Kil maskesi 15 günde 1

Yiyebildiğim kadar kabakçekirdeği, icebildigim kadar yesilcay

benim şakaklar da aynı durumda: hissizlik ve kan gelmeme durumu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hairwish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim şakaklar da aynı durumda: hissizlik ve kan gelmeme durumu.
    miracle losyona kolonya kattim cozunsun diye iyi cozundu.Vertekste surdukten sonra yanma yapmasina ragmen sakaklarda masajla yedirmeme ragmen yanma yapmiyor ya o bolgedeki deri kalinlasiyor yada doku hasari var sinirler duyarsizlasmis.Buzlu su terapisine basladim bakalim ayni durum devam edecek mi buzlu su faydali olabilir kanlanma acisindanda

Sayfa 1/3 123 SonSon