Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Seboreik dermatiti olanlar hastalığı en aza indirdim içeri

Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seborede miracle losyon ve seti işe yarıyor.ben şyan seti kullanıyorum bu şekilde kontrol altına alabiliyorum
    işe yarıyor ama dekort ampül kortizon olduğu için, zaten maksat kortizon kullanmadan bu illetten kurtulmak

Alıntı chris murphy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, ben s.dermatit hastalığımı 40 gündür kontrol altına aldım ve bu güzel safyada paylaşmak istedim tecrübelerimi.Öncelikle daha önce kulladığım şampuanlar ve sabunları yazacağım bunları neden yazıyorum çünkü bunları kullanıp faydasını görmeyenler varsa benim dediklerim umut olabilir benim dediklerimi isterlerse kullanabilirler : ketoral,konazol,h & shoulders clinical, clearmen cool sport,prozinc,salicade,neutgena t.gel,sebamed,pirdolin,vichy bunlar aklıma gelen sabunlar ise ;kükürt,yeşil sabun,zeytinyağlı,katranlı bu saydıklarımın hiç biri iyi gelmedi bana,saydıklarımdan anlayacağınız üzere şampuan piyasısı iyi bilirim Şimdi nasıl azalttığım Coresatin krem (sarı olan) öncelikle bu krem cilt için kullanılmakta ama bizzat coresatinin yetkilisiyle konuşup saç içinde uygunmu dedim evet dedi.Krem bilindiği üzere yoğun koyu ben zor sürdüm ilk o yüzden bir kap'a 1 kullanımlık yetecek kadar kremi sıktım 4 5 damla su ekleyip karıştırdım koyuluğu açtım tekrar coreatin yetkilisiyle konuştum su eklememin etkisinin gitmesi gibi bir şey söz konusu olurmu dedim hayır su ekleyebilirsiniz dedi su ile koyuluğu açılıyor güzel sürülüyor.Peki kaç kere sürülecek derseniz ciltte 3 ve 6 kez yazıyor saçta olduğu için günde 2 kere sabah akşam sürülemesi yeterli 15 gün sabah akşam sonraki 15 gün ise 2 günde bir sonraki ay haftada 2 kere sonraki aylarda hafta bir yada bırakabilirsiniz azaltarak,şampuan olarakta sls paraben vb. şeyler bulundurmayan organicum yağlı saçlar olanı alacaksınız organik şampuan kokusu da iyi bir şampuan..Bu hastalığı içten ise üzerlik tohumunu her sabah aç karnına bir çay kaşığı yutacaksın öğlen ise çörek otunu bir çay kaşığı yutacaksınız.Ben bu şekilde hastalığımı yüzde 10 lara indirdim ama üzerliğin ve çöreğin etkisi oldumu bilmiyorum tek bildiğim krem gerçekten çok iyi.Temelli gidermi bilmem ama bu şekilde bile rahatım kaşıntı ve yağdaki azalmayı en aza indirdi bazı kişilerde temelli bile gidebilir bünye meselesi hastalığınızı yeneceğinizi iddia etmiyorum ama azaltabilirsiniz.Umarım bu hastalıktan kurtulursunuz.ALLAH yardımcınız olsun şifanızı versin..

Not : bu tedavim bitti tosun t. sağolsun has yulaf ile has keçi sütünü pişirip lapa haline getirip kullanmamı önerdi bende araştırdım ingiltere veya abd olması lazım bir kız bu yulaf ile keçi sütü karışımını yapmış bitirmiş egzamayı onu yapacam bu arada değerli diğer arkadaşların önerinide yapacağım diane ve yağları sıraya koydum inşALLAH bitireceğiz bu hastalığı komik gelicek ama tamamen bitirmek için kirpi eti ye dediler ve kirpi eti yiyip geçirenle bizzat konuştum egzamadan eser yok dedi diceksiniz kirpi yermisin eşşek eti deseler yerim yeterki bitsin bu hastalık.Ha bu arada kirpi gece çıkıyormuş dağlara kirpi avına çıkacağım cevap yazamazsam kırılmayın işin şaka tarafını bırakırsak yeneceğiz bu hastalığı hissediyorum..
    Dostum doktor bana yağlı egzama teşhisi koydu.Kaşıntım,yanmam,yağlanma,iğne batması ve saçlarımla beraber seç derimde dökülüyor sanırım kepek diyorlar.Sende de bunlar var mıydı ? teşhisi sağlama almak istiyorum.Teşekkürler

Arkadaşlar çözüm dışarıdan değil içerden bu sinirleriniz ve bağışık sistemi ile ilgili bir hastalık bende işe yarayan bir yöntemi sizle paylaşmak istiyorum öncelikle amaç sd olan bölgede kan akışını Hızlandırmak ve en onemlisi ise oradaki gözenekleri açmak ki buda cildin hava alması demek zaten ciltteki gözenekler kapanınca çıkıyor bu melet ben saçlı deriyi kafasından ayırıp Max kan akışı sağlayan bir masaj onercem ilaç vs geçici süre etki eder bu yontemle kalıcı olacak kepek vs gitmedi bende ama sivilcelnme kabuklanma gitti ki zaten kepek ergenlikten once cocukkende vardı masaja gelirsek deriyi yukarı sıkıstırın yanlardan bastırarak sd bolgeyi ama sdli bolgeye dokunmadan bu cok onemli o deriyi sıkıstırdıgınızda ufak bir terleme ile deri gözenekleri açılcak ve artık immun sisteminiz orayı algıladıgından oraya saldırmayacak ve sağlıklı deri olusacak ki bu yontem androgenetik saç dokulmesinede iyi gelip deneyin sonuçları yazın sağlıcakla 😊

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Bu Konudaki Etiketler