Sayfa 95/103 İlkİlk ... 45859394959697 ... SonSon
1028 sonuçtan 941 ile 950 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine araştır tabi ama procapilin işe yaradığına dair pek bir örnek göremedim ben. Forumda hiç örneği olduğunu hatırlamıyorum. Cell, seti, kafein vs gibi alternatifleri araştırın. Forumda hepsinin incelendiği konular mevcut. Onları okuyun.
    procapil para ve zaman kaybıdır hocam başka birşey değil bizim doktorlar hep bunu öneriyor hastalara.

Banned
    Saçlarım çok seyreldi abiler.. Topikal yoldan önerebileceğiniz tedavileri bekliyorum. Oral yoldan da xpecia tablet yada biotin kullansam olur mu? Resimlerim görünüyor mu bu arada yükledim ama?

Yeni Üye
    Merhaba benim saçlarım kaslarım ve kirpiklerim kısaca bütün kıllarım kasinarak çürük gibi dökülüyor bir suru dermotologa gittim bütün tahlillerim yaptırdım temiz çıktı ama hiçbir çare bulamadım bu kaşınma ile aşırı yağlanma da ortaya çıktı ve inanın çocuğumda ve eşimde de aynı sıkıntılar meydana geldi ve dermotologlar hiç ilgilenmedi ve ben çıldırmak üzereyim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatihözt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlarım çok seyreldi abiler.. Topikal yoldan önerebileceğiniz tedavileri bekliyorum. Oral yoldan da xpecia tablet yada biotin kullansam olur mu? Resimlerim görünüyor mu bu arada yükledim ama?
    Kardeşim yaş kaç?

Saç çıkarmak istiyorsanız, procapil zart zurt yerine minoxil kullanın. Bu etkende ise döngü söz konusu olduğu söylenir hep, yani bir süre sonra ilk etkinin devam etmemesi, çıkan saçların yavaş yavaş eski haline dönmesi şeklinde dalgalı bir süreçtir döngü denen olay. Ben 10 aydır kullanıorum henüz karşılaşmadım.

Forumdaki yanetkisi olmayan veya görece düşük olan tedavileri de deneyebilirsiniz. Seti, cell, kafein, ru vs gibi. Bunlarla bir kombin yaparsanız saç dökülmenizi oldukça azaltacaktır diye tahmin ediyorum. Fakat her etken herkeste işe yaramıyor. Deneyip kendiniz görmeniz lazım. Bende minox dışındakiler gözle görülür bir etki bırakmadı maalesef. Eğer bu güvenli etkenlerden verim alamazsanız, miracle losyon, topikal finas, dutas vs gibi etkenleri deneyebilirsiniz. Ama bunların da hormonal ciddi yanetkileri söz konusu.

Son olarak, minox için, eğer bulabilir, karşılayabilirseniz, foam yani köpük versiyonunu kullanmanızı tavsiye dderim. Sıvı versiyünundaki propilen glikol ppg etken maddesi bir süre sonra saç derisinde kaşıntı, döküntü vs yapmakta. Köpük versiyonları bu bağlamda daha güvenilirdir. Veya saf minox alıp, gliserin ve etil alkol ile birlikte kendi minox solüsyonunuzu hazırlayabilirsiniz. Bu da ayrı bir yöntem. Bunun için miracle admine mesaj atabilirsiniz.

Bir de, dermaroller kullanın haftada 2-3 sefer ile başlayın birkaç ay devam edin. Saçlaınız uzun, 1,5 mm den kısa iğneli olmasın.

Banned
    Anladım.. Kanka peki bu minoxili söyleyebileceğim güvenilir Bi internet sitesi biliyor musun? Şimdilik minoxille başlıcam yanetkisini görene kadar devam edicem, daha sonra miracle losyon tarzı devam ederim bilmiyorum bakalım yinede saolun ��

Banned
    Kanka bide yanetkisi az tedaviler sizde işe yaramamış muhtemelen bende de yaramaz tabi denemek lazım ama deli gibi fitness çalışan birisiyim yaşım daha 23. 25e kalmaz saç kalmaz gibi kafam da acaba losyon olarak hem minoxil hemde bu dediğiniz yan etkisi az olan tedavilerinin kullansam daha çok saçımı çıkarır gibi sizin yaşınız kaç bu arada

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatihözt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka bide yanetkisi az tedaviler sizde işe yaramamış muhtemelen bende de yaramaz tabi denemek lazım ama deli gibi fitness çalışan birisiyim yaşım daha 23. 25e kalmaz saç kalmaz gibi kafam da acaba losyon olarak hem minoxil hemde bu dediğiniz yan etkisi az olan tedavilerinin kullansam daha çok saçımı çıkarır gibi sizin yaşınız kaç bu arada
    Yaşım 32, 33 olmak üzereyim.

Bende seti dökülmemi çok çok azalttı. Cell losyonu alerji yaptığı için kullanamıyorum. Benden başka cell in alerji yaptığı birisini duymadım hiç. Bence bu ikisinden birini deneyerek, olmadı diğerine geçerek başlayabilirsin. Ama 3-4 ay düzrnli kullanım gerek işe yarayıp yaramadığını anlamak için. Her etken herkeste işe yaramayabiliyor. Bunlardan çok iyi fayda görenler de mevcut.

Minox un köpük formundaki bi versiyonunu ydışına gidip gelen bir arkadaşıma aldırtmıştım. Muhtelif eticaret sitelerinde satıını görmüştüm fakat orijinalliğinden şüpheliyim. Ebayden alıp, gümrük vergisini verip alma yolunu da araştırabilirsin. Bildiğim kadaıyla reçete ile gümrüğe getirttiğinde gümrük vergisinden muaf olunuyor. Bu şekilde ürün alan birisiin farklı bir forumda nasıl yaptığını anlattığını okumuştum. Birkaç sene öncenin yorumuydu tabi şimdi süreç değişmiş midir bilemiyorum. Zahmetli bi yol, gümrük vergisi + kargo fln derken belki aynı paraya gelir Tr den internetten aldığınla, fakat orijinalliğinden
    daha emin olunabilir sanki. Bu konuyu araştırabilirsiniz.
    Sıvı minox u çoğu eczaneden veya internet sitesinden bulabilrsiniz.

Minoxil den yanetki görmek pek rastlanır birşey değil. Çok az kişide kalp çarpıntısı yaptığı söyleniyor. Sporla uğraşan birisi olarak pek sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ama minox un en sıkıntılı yönü, bir süre sonra etkisini kaybedip döngüye girmesi galiba.

Dermaroller da mutlaka olsun tedavinde. Maddi durumuna bağlı olarak medobiocomplex (erkek) gibi bir multivit takviyesi albilirsin. Veya muadili birşey. İçeriinde biotin b vitaminleri ve diğer katkılar da bir miktar fayda vereilir.

Saçları kısa kullanır mısın bilmiyorum fakat, losyonları saç derisine dağıtmada yedirmede daha kolay olur. Değilse saça bulaştırmadan uygulmaak biraz zor olabilir. Bir de birkaç haftada bir aynı ışık ve açıdan fotlarını çek stokla, karşılaştırarak tedavinin işe yarayıp yaramadığnı görme şansın olsun.

Banned
    Abi o zaman ben şöyle yapıcam şimdilik setitprant+cell losyon oral olarakda medobiocomlox dediğiniz vitaminden alayım öncelik olarak en az Bi üç ay kullanayım bakalım. İstediğim sonucu alamazsam minoxile geçerim, çünkü dediğiniz gibi minoxilin döngü olayı var bakalım hayırlısı yinede çok saolun

Sayfa 95/103 İlkİlk ... 45859394959697 ... SonSon