Sayfa 21/103 İlkİlk ... 1119202122233171 ... SonSon
1028 sonuçtan 201 ile 210 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben saçlarım dökülmeye başlamadan önce poliyana değildim tabi ama yine de mutluydum be tek derdim derslere çalış , vakit bulunca da arkadaşlarına kafelere git basketbol oyna bilgisayar oyna gibi basit ve güzel bi yaşantım vardı.Saçlar dökülmeye başladıktan sonra hiçbişey eskisi gibi olmadı karakterim bile değişti daha kötü bi insan oldum bildiğin
    Ama her seferinde bi çıkış kapısı koydum kendime hedef olarak.Şu ilaca başlarsam olur,spora gidersem olur falan filan işte.Hep bi umutla çabaladım.Sanırım o zamanlar koyduğum hedefler gerçekçi değildi,zaten ne yaparsam yapayım hayalimdeki adamın yarısı olamadım.Tükenmişlik sendromu da bu şekilde gelişiyormuş zaten sanırım.Saçlarımın dökülmesine 2 yıl önce ne kadar takılıyorsam şimdi de o kadar takılıyorum ama bi fark var,o zaman bi çıkış kapısı yaratabiliyordum kendime,kovalayacak bi tavşanım oluyordu.Bu sene artık en bariz fark ne yaparsam yapayım boşuna uğraşacağımı kabul etmem oldu,çaresizlik her şeyden daha beter gerçekten,o umut insanı hayata bağlamayınca anlamı yok.
    Aslında hayattan mutluluk gibi bi beklentim falan kalmadı,bu ilacı icersem mutlu olayım falan diye de icmeyeceğim.Odaklanma ve hafıza problemleri yaşamaya başladım kafamın doluluğundan,içersem sadece bu yüzden içeceğim.Derslere falan çalışamayıp kalacağım yoksa stajlardan.Mutluluk zaten 3-4 yıldır yok alıştım mutsuz ve karamsar yaşamaya çok da koymuyor valla
    Peki hocam bişeyi cok merak ettim saçlar gitmeden koruma amaçlı hangi tedaviyi uyguladın
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu aralar ben de antidepresan kullanmayı düşünmeye başladım.Çevremde kullanan ve çok faydasını gören 2 arkadaşım var ben de artık başta saç dökülmesi ve buna bağlı gelişen ikincil sorunlardan dolayı psikolojik olarak bitmiş durumdayım.Eskiden de saçlarım döküldüğü için hep üzülürdüm ama hep tedaviye falan eklemeler yapar bi umutla devam ederdim ama finastır minoxtur miracledir kullanmama rağmen artık pek bişeyin değişmediğine yeterince şahit oldum ilk defa çaresiz hissediyorum savaşma gücü hiç kalmadı
    Peki merak ettiğim sizde ilaçların işe yaramaması dökülmenin nedeninin farklı olmasından kaynaklı olabilir mi ? Birde her insanın umudu azalabilir hayatta hiçbir zaman savaşmayı bırakmayan biri olarak bunca gelişmeden sonra saç dökülmesinin neredeyse bütün basamakları bulunduktan sonra insanların pes etmesini umutsuzluğu düşmesini anlamıyorum gerçekten. Sizde dökülmenin altında farklı sebepler yatıyor olabilir. Ben folixir kullanan birisiyim forumda bu ilacı seven insan neredeyse yoktur ama benim saçlarımı koruyor ve kullandığım sürece koruyacağına eminim. Yani birine yarıyan bir ilaç diğerine yaramıyabiliyor bunda stresin rolü olduğunuda düşünüyorum. Umarım pes etmezsiniz ve kurtarırsınız durumunuzu.
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

Herkes içini dökmüş..Ben de bir kaç şey söylemek istiyorum. Ewet bu saç psikolojisi dünyanın en iğrenç en lanet en korkunç we de en çaresiz hastalığıdır. Ne kadar takmamaya uğraşsa da insan ufacık bir ayna da bile hemen saçının seyrelen yerini görebilir we o an hayattan, yasamaktan we en önemlisi kendinden nefret edebilir we o an yüzün düşer keşke şuan ölsem de bu acıyı yaşamasam diyebilirsin. Hiç mutlu olamıyosun mesela ben okulu bitirdim we bu günlerde atandım mutlu olmam gerekirken hiç mutlu olamadım bugün kayıt işlerini halletmeye gittiğimde orada lawaboda sarı ışıklarda saçıma baktım çok seyrek gözüktü we şakaklar iyice gerilemiş tamamen çöktüm ruhen we bedenen. Herkes ne kadar mutlu saçıyla bize neden bulaştı bu bela nolcak böyle hep bu psikolojiyle mi yaşicaz? Dutasterid kullanıyorum yaklasık 6 aydır şakaklar gidiyor napcamı bilemiyorum çok çaresiz kalıyor insan. İnsanların saçlarına bakmaktan bıktım gerçekten neden bende o saçlar yok neden dökülüyor. Bu psikolojiyle ne kendine güwen olur insanın ne de bir başarısı çünkü başarı için önce kendine güwenmeli insan. Resmen Aynaya bakmaya korkuyorum güneşli çok aydınlık yerleri sewmiyorum, kaçınıyorum sewmemek değil aslında korkmak bu yüzden karanlık we yalnızlığı tercih ediyorum. En kötüsü de hiç bişey yapamamak göz göre göre saçların bitmesini izlemek...

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eleanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki hocam bişeyi cok merak ettim saçlar gitmeden koruma amaçlı hangi tedaviyi uyguladın
    Hocam.zaten tedavilere saclar gitmeden basladim su an da gitmiş degiller ama tedaviye baslarken 1-2 yil gerisindeki saclarimi kazanirim diye umarak basladim.İlk bastaki 2-3 ay haricinde boyle bisey olmadi.O da sanirim meşhur minox etkisiydi.Yaklasık 2 yıldır tedavi uyguluyorum.son 1.5 yıldır düzenli finasterid ictim hala da iciyorum sadece gecen 3 ay gunasiri dutasterid denemek icin icmedim,geri dondum finasteride simdi 4 gün 1/4 proscar 5. Gün 1 avodart seklinde gidiyorum. Arada bi minoxu biraktigim donemler olsa da son 6-7 aydır günde 1 olacak sekilde minoxa devam ediyorum.Miracle losyonu bi kullanip bi birakiyorum . mesela yazin duzenli miracle ve finasterid kullandim ama pek bi memnun kalmadim o kombinasyondan da. Konazol tarzi sampuan tedavimde hep oldu. Bazen haftada 1 bazen haftada 2 bazen de uzun sure hic kullanmasam da dermarollerim da var
    Yani anlayacagin cellagance ve ru58841 haric elimizdeki guncel tedavileri iyi kötü deneyimledim
    Ne oldu bu 2 yılda dersen,kotu olan saclarim ilk 2 ayda şaha kalkti sonra geriye gidiş oldu. Şu an artık ön bölgeye şekil verme gibi bi lüksüm kalmadı maalesef alnımın iyice açıldığını kabullenme aşamasındayım,mecburen kısa kestirip yatırıyorum sağa sola.
    Hic tedavi uygulamasam belki daha kötü olacaktı tabi tedavilerim bi fiyasko oldu diyemem ama bu kadar emek para harcayip sagligimizi falan da riske ediyorsak karşılığı bu olmamalıydı.
    Psikolojik olarak eskiden ne kadar rahatsizsam simdi de o kadar rahatsizim sadece bahsettigim.gibi son zamanlarda artık caresizlik ve bosa kürek cekiyor olma hissi eklendi üstüne . eskiden bi alarm hali vardı ve bu alarm nedeniyle surekli cabalayan enerji sarf eden bi adam vardı simdi yavaş yavaş tutunduğum dalı bırakmaya basladim sanirim kolum cok yoruldu.
    Belki yaza kadar para biriktirrim forumda bi ru alım partisine dek gelirsem ru deneyeyim diyorum son care.
    Tabi tedavileri birakmayacagim muhtemelen finasteridi de minoxu da daha yıllarca kullanacağim ama mutluluk gibi bi beklentim kalmadı. İyice geriye gider de cok daha agırıma gider mantigiyla devam edecegim tedavilere.Okul bitsin en azindan insanlara maskara olmayalım,birakacaksam da okul.bitince beni bi yere atayacaklar orada kimsenin beni tanimadigi bi yerde bırakırım bu işleri.belki
    Konu Tıbbiyeli tarafından (22.02.2016 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam.zaten tedavilere saclar gitmeden basladim su an da gitmiş degiller ama tedaviye baslarken 1-2 yil gerisindeki saclarimi kazanirim diye umarak basladim.İlk bastaki 2-3 ay haricinde boyle bisey olmadi.O da sanirim meşhur minox etkisiydi.Yaklasık 2 yıldır tedavi uyguluyorum.son 1.5 yıldır düzenli finasterid ictim hala da iciyorum sadece gecen 3 ay gunasiri dutasterid denemek icin icmedim,geri dondum finasteride simdi 4 gün 1/4 proscar 5. Gün 1 avodart seklinde gidiyorum. Arada bi minoxu biraktigim donemler olsa da son 6-7 aydır günde 1 olacak sekilde minoxa devam ediyorum.Miracle losyonu bi kullanip bi birakiyorum . mesela yazin duzenli miracle ve finasterid kullandim ama pek bi memnun kalmadim o kombinasyondan da. Konazol tarzi sampuan tedavimde hep oldu. Bazen haftada 1 bazen haftada 2 bazen de uzun sure hic kullanmasam da dermarollerim da var
    Yani anlayacagin cellagance ve ru58841 haric elimizdeki guncel tedavileri iyi kötü deneyimledim
    Ne oldu bu 2 yılda dersen,kotu olan saclarim ilk 2 ayda şaha kalkti sonra geriye gidiş oldu. Şu an artık ön bölgeye şekil verme gibi bi lüksüm kalmadı maalesef alnımın iyice açıldığını kabullenme aşamasındayım,mecburen kısa kestirip yatırıyorum sağa sola.
    Hic tedavi uygulamasam belki daha kötü olacaktı tabi tedavilerim bi fiyasko oldu diyemem ama bu kadar emek para harcayip sagligimizi falan da riske ediyorsak karşılığı bu olmamalıydı.
    Psikolojik olarak eskiden ne kadar rahatsizsam simdi de o kadar rahatsizim sadece bahsettigim.gibi son zamanlarda artık caresizlik ve bosa kürek cekiyor olma hissi eklendi üstüne . eskiden bi alarm hali vardı ve bu alarm nedeniyle surekli cabalayan enerji sarf eden bi adam vardı simdi yavaş yavaş tutunduğum dalı bırakmaya basladim sanirim kolum cok yoruldu.
    Belki yaza kadar para biriktirrim forumda bi ru alım partisine dek gelirsem ru deneyeyim diyorum son care.
    Tabi tedavileri birakmayacagim muhtemelen finasteridi de minoxu da daha yıllarca kullanacağim ama mutluluk gibi bi beklentim kalmadı. İyice geriye gider de cok daha agırıma gider mantigiyla devam edecegim tedavilere.Okul bitsin en azindan insanlara maskara olmayalım,birakacaksam da okul.bitince beni bi yere atayacaklar orada kimsenin beni tanimadigi bi yerde bırakırım bu işleri.belki
    Hocam bende 5yıldır minox finas uyguluyorum senin hesap önler sıkıntı vermeye başladı yani finasın gücü yetmedi şu sıra haftada 1androcur kullanıyorum
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Arkadaşlar bir kaç sorum olacak bilgisi olan birisi yanıtlayabilir mi.

1.Vitamin eksikliğini öğrenmek için hastaneye gidersek hangi bölüme gitmeliyiz?
    2.Aile hekiminde de öğrenebilir miyiz?
    3.Özel hastaneye gidersek ücretli mi sgklıya?

İyi günler arkadaşlar bu siteyi önceden okuyordum ama ilk defa üye olma geregi duydum. Siteyi kuranlara ayrıca teşekkür ederim. Herkes gibi benimde yoğun bi saç dökülmesi problemim var. Yaşım 25. 3 yıl önce dökülme olmamasına ragmen şakakları gürleştirmek için minox kullandım saçlarım gürleşti filan anca çekince dökülen saçlarım çekince bile dökülmez hale geldi. 3 ay sonrasında uyurken yüzüme bulaşan minox yüzünden kıllanmalar olunca bıraktım. Bir yıl sonra ise dökümeler başladı.sonrasında proscar ilacını buldum 2 ay kullanmama ragmen saç dökülmemm durmadı ve ilacın zararlarını filan okuyunca bıraktım sonrasında ara ara minox kullandım ama düzenli bir kullanmam olmadı. Dökülmeler çogalınca ve miracle losyonu keşfettim 3 haftada onu kullandım baktım döklmeler durmyr ve losyon hazırladığım günki gibi kokmayıp acımsı bi kokuya ulaşmış bu nedenle losyonuda bıraktım. Dökülmeler günlük 200 saçı aştı ve hayret ediyordum hala kafamda nasıl saç var diye.neyse araştır araştır derken birkisel takviyeler( taurin,biotin piorin vs vs haplar) kullandım bunları düzenli kullanmama ragmen dökülme durmadı biraz hafifledi. Baktım böyle olmuyor tekrardan miracle losyon hazırladım içine taurinde koydum 2 hafta kullandım kokusu açılaştı yine ve bi ortama girdiğimde ne kokuyor böyle acı acı filan durumları oldu. Losyonu yeniden hazırlayıp kullanacağm şimdi. Saçlarım şakaklar aşırı seyrelmiş vertex hafiften açılmış durumda. Bu siteden okuduğum kadaryla sizler dutas vs haplar kullanarak saçları ğürleştrip koruyorsunuz. Ancak ben ileride bana aşırı zarar verecek günde 3 defa kullanılacak şaçlarda leke yaglanma yapacak şeyler kullanmak istemiyorum. İşim de buna müsait değil. Sizleden ricam düzenli kullanabileceğim saçlarımı yeniden getirecek bir tedavi önermeniz. Şimdiden vereceğiniz öneriler için teşekkür ediyorum ve miracle hocamında bi öneride bulmasını istiyorum.
    2.

İyi günler arkadaşlar bu siteyi önceden okuyordum ama ilk defa üye olma geregi duydum. Siteyi kuranlara ayrıca teşekkür ederim. Herkes gibi benimde yoğun bi saç dökülmesi problemim var. Yaşım 25. 3 yıl önce dökülme olmamasına ragmen şakakları gürleştirmek için minox kullandım saçlarım gürleşti filan anca çekince dökülen saçlarım çekince bile dökülmez hale geldi. 3 ay sonrasında uyurken yüzüme bulaşan minox yüzünden kıllanmalar olunca bıraktım. Bir yıl sonra ise dökümeler başladı.sonrasında proscar ilacını buldum 2 ay kullanmama ragmen saç dökülmemm durmadı ve ilacın zararlarını filan okuyunca bıraktım sonrasında ara ara minox kullandım ama düzenli bir kullanmam olmadı. Dökülmeler çogalınca ve miracle losyonu keşfettim 3 haftada onu kullandım baktım döklmeler durmyr ve losyon hazırladığım günki gibi kokmayıp acımsı bi kokuya ulaşmış bu nedenle losyonuda bıraktım. Dökülmeler günlük 200 saçı aştı ve hayret ediyordum hala kafamda nasıl saç var diye.neyse araştır araştır derken birkisel takviyeler( taurin,biotin piorin vs vs haplar) kullandım bunları düzenli kullanmama ragmen dökülme durmadı biraz hafifledi. Baktım böyle olmuyor tekrardan miracle losyon hazırladım içine taurinde koydum 2 hafta kullandım kokusu açılaştı yine ve bi ortama girdiğimde ne kokuyor böyle acı acı filan durumları oldu. Losyonu yeniden hazırlayıp kullanacağm şimdi. Saçlarım şakaklar aşırı seyrelmiş vertex hafiften açılmış durumda. Bu siteden okuduğum kadaryla sizler dutas vs haplar kullanarak saçları ğürleştrip koruyorsunuz. Ancak ben ileride bana aşırı zarar verecek günde 3 defa kullanılacak şaçlarda leke yaglanma yapacak şeyler kullanmak istemiyorum. İşim de buna müsait değil. Sizleden ricam düzenli kullanabileceğim saçlarımı yeniden getirecek bir tedavi önermeniz. Şimdiden vereceğiniz öneriler için teşekkür ediyorum ve miracle hocamında bi öneride bulmasını istiyorum.
    2.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Alıntı real Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir kaç sorum olacak bilgisi olan birisi yanıtlayabilir mi.

1.Vitamin eksikliğini öğrenmek için hastaneye gidersek hangi bölüme gitmeliyiz?
    2.Aile hekiminde de öğrenebilir miyiz?
    3.Özel hastaneye gidersek ücretli mi sgklıya?
    Dahiliyeye git hormon testi de iste artı vitamin testide iste durumunu anlat saçlarım dökülüyor vs. izah et. Özel hastanede para ödersin. Yapılacak teste göre iki üç tüp kanını alırlar gün içinde veya sonraki gün alırsın sonucunu. Sskda da yaptırabilirsin bu testleri özele gerek yok bence.

Alıntı Look_up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dahiliyeye git hormon testi de iste artı vitamin testide iste durumunu anlat saçlarım dökülüyor vs. izah et. Özel hastanede para ödersin. Yapılacak teste göre iki üç tüp kanını alırlar gün içinde veya sonraki gün alırsın sonucunu. Sskda da yaptırabilirsin bu testleri özele gerek yok bence.
    Anladım çok teşekkürler aydınlattığınız için.

Sayfa 21/103 İlkİlk ... 1119202122233171 ... SonSon