Sayfa 1/103 1231151101 ... SonSon
1028 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

miracle
    Guest

Saçımındoktoru sitesine direkt soru sorabilirsiniz...

Merhaba arkadaşlar sitemiz ticari amaç güdülmeden sadece saç dökülmesi vb sorunlar yasayan bu konuda deneyimli ve bilgili bir ekiple hazırlanmaktadır. Siteye misafir olarak yada uye olarak girsenizde hertürlü saç ve cilt poblemleriniz hakkinda sorularınızı sorabilirsiniz. Bu sorularınıza konu hakkında deneyimli bir site paydaşı yada kurucu üye miracle cevaplandiracaktir. Lütfen sorularınızı yazmaktan çekinmeyin. Teşekkürler iyi forumlar.

Merhaba benim sivilcelerden kalan orta derecede akne izlerim var. Bu sitede gezerken dermarol ile tanıştım. Dermarol kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ne tür solüsyonlar kullanmalıyım. Dermarolün derinlik olarak değeri ne olmalı teşekkür ederim.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yucelkaracalar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim sivilcelerden kalan orta derecede akne izlerim var. Bu sitede gezerken dermarol ile tanıştım. Dermarol kullanmadan önce ve kullandıktan sonra ne tür solüsyonlar kullanmalıyım. Dermarolün derinlik olarak değeri ne olmalı teşekkür ederim.
    Dermarollerı evde kendin uygulayacaksan belli uzunlukları var, zaten satın alacagın sitede hangi uzunluğun ne için olduğu belirtiliyor.(Yüz için 0.25mm kullanılıyor).
    Fakat klinik tedavisi için onlar uygulama yapmadan önce uyuşturucu krem sürüyorlar uygulanacak bölgeye ve biraz daha derinlemesine uyguluyorlar.(Kliniklerde daha çabuk sonuç alırsın ama evde kullanacaksan da sabırlı bir şekilde haftada 2 ya da 3 gün cildini hırpalamadan, kanlanmayı ve yenilenmeyi sağlayacak şekilde uygulayabilirsin. Ben saç derisi için 0.5mm kullanıyorum.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermarollerı evde kendin uygulayacaksan belli uzunlukları var, zaten satın alacagın sitede hangi uzunluğun ne için olduğu belirtiliyor.(Yüz için 0.25mm kullanılıyor).
    Fakat klinik tedavisi için onlar uygulama yapmadan önce uyuşturucu krem sürüyorlar uygulanacak bölgeye ve biraz daha derinlemesine uyguluyorlar.(Kliniklerde daha çabuk sonuç alırsın ama evde kullanacaksan da sabırlı bir şekilde haftada 2 ya da 3 gün cildini hırpalamadan, kanlanmayı ve yenilenmeyi sağlayacak şekilde uygulayabilirsin. Ben saç derisi için 0.5mm kullanıyorum.
    0.25 diye bir genelleme yapmamak lazım, yüzde ki pürüzlülüğe göre değişir o.

Ben yüzüm içinde kullanıyorum 0.75mm ve uygulamayı yaptıktan sonra acnelys kullanıyorum.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.25 diye bir genelleme yapmamak lazım, yüzde ki pürüzlülüğe göre değişir o.

Ben yüzüm içinde kullanıyorum 0.75mm ve uygulamayı yaptıktan sonra acnelys kullanıyorum.
    Üreticinin kendi onerileri belki yardımcı olur. Uygulanacak derinin kalinligina göre mm artiriliyor,ama tabi 0.75 de yüz için kullanilabilir,sonuçta mm cok biseyi degistirmiyor,bastirma gücünü ayarlamaya bakıyor Dermaroller meselesi.(Tabi vucuttaki izler icin 1.5mm den aşağısı etkisiz kalıyor onu da belirteyim)

dermaroller hangi ölçü nerede kullanılır:

0.25:Gözaltı,yüzdeki akne izleri için kullanılır.

0,5mm. Saç ve Yüz Bölgeleri*Saç ve Yüzde ve göz altında kullanılan genel bakım, krem emilimi gibi uygulamalarda Kullanılır*

*0,75mm. Yüz, Uzun Saç ve Boyun BölgeleriBaşlangıç Seviyesindeki dermaroller ölçüsü olup yüzde başlangıç seviyesinde olan problemler için kullanılır.*

*1,0mm. Yüz,Boyun ve Dekolte Bölgeleri*Orta seviyeye ulaşmış problemler için kullanılan dermaroller ölçüsüdür 30 Yaş ve üzeri kullanımda gayet etkilidir.*

*1,5mm. Gögüs ve Karın Bölgesi (Selülit ve Çatlak)*Yüzde ciddi problemlerle vücutta Selülit ve çatlak tedavisinde kullanılan iğne ölçüsü olup dikkatli kullanım gerektirir.**2,0mm. Derin Yara - Selülit ve Çatlak Problemleri*Selülit & Çatlak Problemlerinde ileri düzey seviyesinde olan problem için kullanılan dermaroller ölçüsüdür.*

*2,5mm. Yara izi, Selülit ve *Çatlak Problemleri*Ağır Ameliyat izleri, Derin kesik izleri ve ciddi deri hasarları için kullanılan dermaroller ölçüsüdür.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Hocam telden foto atacagm var mi yardimci olabilecek ?

miracle
    Guest
    Alıntı Mehmetu633803 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam telden foto atacagm var mi yardimci olabilecek ?
    Buyrun bekliyoruz resimlerinizi

Attik saolun hocam

SaçımınDoktoru Üyesi
    @Miracle, merhaba... deneme amaçlı zyrtec oral damla kullanıyorum. damlayı direkt olarak saça sürüyorum. ama sanki emilmediğine dair süphe ediyorum. emildiğine dair bir işaret varmı acaba. ne bileyim yanma hissi veya duyarlılık felan. bu şekilde emildiğine eminmisin. acaba emilimi arttırmak için ne yapılabilir. damla sanki biraz kıvamlı. alkol ile biraz inceltsek daha mı iyi olur. alkol emilimi arttırır mı.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Miracle, merhaba... deneme amaçlı zyrtec oral damla kullanıyorum. damlayı direkt olarak saça sürüyorum. ama sanki emilmediğine dair süphe ediyorum. emildiğine dair bir işaret varmı acaba. ne bileyim yanma hissi veya duyarlılık felan. bu şekilde emildiğine eminmisin. acaba emilimi arttırmak için ne yapılabilir. damla sanki biraz kıvamlı. alkol ile biraz inceltsek daha mı iyi olur. alkol emilimi arttırır mı.
    içerisinde emilimi artiracak alkol turevleri var ama biraz kivamli doğru ben losyona kattigim için zaten seyreliyor bide su emilim isine o kadar takilmayin mideden emilen bir kimyasal deriden de emilecektir (bu dediğim hazır çözülmüş kimyasallar için gecerlidir )

Sayfa 1/103 1231151101 ... SonSon