Sayfa 1/5 123 ... SonSon
44 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 7 Aylık Tedavim (NoMore)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 Aylık Tedavim (NoMore)

Herkese Merhaba arkadaşlar 7 aylık tedavi sonucumu paylaşıyorum
    Dökülmem 18 yaşımda frontalde seyrelme şeklinde başladı son 2 senedirde vertexe doğru ilerledi şuan yaşım 25. Şakak çizgimde çok ciddi bir kayıp yok tüm scalpta genel bir seyrelme şeklinde durum

Tedavim;
    1 Ay:
    -sadece Minoxil

bu ayın sonuna doğru velluslar belirmeye başladı hatta 3. haftada belirdiler diyebilirim

2.Ay:
    -Min-dut(12 adet dutas)
    -Miracle losyon (2 kutu aldactone, 1 kutu diane)

ilk 3 ay dökülmem çok azaldı çıkanlar uzamaya başladı

4.Ay:
    -Minox-Ru (60 mg/gün şeklinde ru)
    -hergün 5/1 proscar

Bu ayın ortasında baya ağresif bir döngü başladı şansıma aynı ayın başında miracle bana kendi değirmeninde özenle öğütüp hazırladığı undan yapılmış ru hediye etti minoxilin içine atıp güzelce çözdüm günde 1 ml şeklinde kullanmaya başladım 3. kullanımda ilk kez scalp'ın bu kadar canlı olduğunu hissettim
    Birde oral proscar ekledim aslında proscarı 1. aydan sonra ara ara kullanıp bırakıyordum haftada 3 4 şeklinde ama döngüden dolayı düzenli kullanmaya başladım

5.Ay:
    -proscar haftada 4 gün 5/1
    -dutas haftada 3 gün

Bu ayın ortasına doğru döngüm %30 düzeyinde azaldı 1 aydır proscar kullanmama rağmen hiç bir yan etki görmemiş olmam ve birazda riski seven birisi olmam dolayısıyla bu ayın sonuna doğru dutas ekledim vede miracle'losyonu çok düzensiz kullandım belkide unlu ru'ya güvendim

6.Ay:
    -Miracle losyon (sadece 3 gram spiro)
    -dutas haftada 3 gün

Bu ay dökülmem %50 düzeyinde azaldı şakaklarda baya baya kalın çıkışlar vardı ve iyi şekilde uzuyorlardı

7.Ay
    -dutas haftada 3 gün
    -cellagance (pge ve kafein)

Mayıs ayına tekabül eden bu ayda önceki ay çıkanlar kalınlaşıp uzuyorlardı bu ayın başında Miracle unlu ru yetmezmiş gibi birde cellagance hediye etti
    3 hafta kadar cellagance ile beraber kullandım ve şakaklarda uzamayan saçlar uzamaya başladı en alttaki iki şakak fotosu cellagance öncesi ve sonrası olarakta değerlendirilebilir...

Tepedeki durum:
    -Resimlerin her birinde saç uzunlukları neredeyse aynıdır hepsini traş sonrası resimlerden seçtim arkadaşlar normalde uzun kullanırım uzunken seyreklik pek belli olmuyor...

fotolar sırayla: başlangıç, 2, 5 ve 7. Aylar şeklindedir

Şakaklarda durum:
    Aslında şakaklarda çok az resim var
    resimler sırasıyla: 1.5, 6 ve 7. Aylara aittir (en alttaki iki resim 7. aya ait)

9. Ay güncellemesi:
    Dökülmem ara sıra artıp azalıyor çıkışlarda oluyor bazen son 1.5 2 aydır tedaviyi baya aksattığımı söyleyebilirim 15 gündür spectral dnc-n kullanıyorum infilamsyona iyi geliyor gibi tam olarak bir şey söylemek için erken son 1.5 aydır tedavim şu şekilde:
    -Minox-ru (70mg ru/gün)
    -cellagance her gün 1 ml (sadece full sürümü değil)
    -spectral dnc-n
    -Bir gün proscar 1 mg bir gün dutas (dönüşümlü)

Buda 9. Ay resmi:
    Konu NoMore tarafından (23.07.2015 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baya baya toparlanmış hacı birkaç aya hiç dökülmemiş gibi olur. Sonrasında ne yapmayı düşünüyorsun? dut, fin devam edecek misin?
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi senin saç sarı galiba sarı saç seyrek olsada güneşte hiç belli olmuyor çok şanslısın bence.

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide abi dut fin i niye aynı anda kullanıyorsun sadece dut aynı işi yapmaz mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam seni sonucu merak ediyordum. cok basarili bence.birkacyda tamamen memnun edici sonuclarla gelirsin. nazar degmesin bundan sonraku surec nasil yol izlenecegi tedavide tedavin bayaga agir bu sekilde yillarca surdurulmesi zor cunku.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel gelişmeler, tebrikler doğrusu, inanıp sabredince sonuç alınıyor. Hep daha ileriye gider umarım.

SaçımınDoktoru Üyesi kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gelişme ekimcileri kıskandıracak ve korkutacak kadar güzel ve başarılı Tebrikler darısı benim ve forum ahalisinin başına.
    Cellagance losyon Başlangıç 27.05.2015 .( 1,0mm Dermaroller)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize teşekkür ederim
    şuan tepelerle yanların sıklığı birbirine çok yakın diyebilirim
    en çok tedaviyi bu şekilde sürdürüp sürdürmeyeceğim sorulmuş onun için şöyle bir düşüncem var eğer follicept igf-1 çıkarırsa onu ekleyip oral tedavileri büyük ölçüde düşürürüm yada sonlandırırım
    ha eğer çıkamazsa spiro ru ve cellagance oranlarını yükseltir 2 3 aylık ara verip sonra tekrar devam edebilirim diye düşünüyorum
    en çok şükür ettiğim yönü henüz hiç bir yan etki görmemiş olmam her şey tıkır tıkır kilomda sabit...

sizlere tavsiyem disiplini bozmayın ve miracle'ın önerilerini can kulağıyla dinleyin bilhassa özelden çok tavsiyelerde bulundu onada çok çok teşekkür ediyorum büyük değirmenci

birde şöyle bir not aktarayım şakak resimlerinden 2.si 27 nisan tarihine ait diğeriyse bu hafta çekildi o arada tek eklediğim şey cellagance velluslardaki uzamaya dikkat edin
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ilk fotoya göre genel seyreklik de toparlamış ama şakaklar ve ön bölgede aldığın sonuç gerçekten harika tebrik ederim,gene ekimci-perukcuları kahredecek bir sonuç daha
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Hele şükür giderdin merakları söze gerek yok saçlar konuşuyor maşallah.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/5 123 ... SonSon