Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Miracle Minoxil'den önce mi sonra mı?

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova

Miracle Minoxil'den önce mi sonra mı?

Merhaba!

Ben sabah, 08:30 Minoxil(Ditasteridli), saat 10:00 de ise miracle losyon uyguluyorum. Acaba bu kullanım şeklim doğru mu?

Minoxidil'in saçlarda en az 4 saat kalmasını tavsiye ediliyor, acaba bu kullanım şeklim minoxilin etkisini azaltır mı, arkadaşlar?

Nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi sitede de minox için en azından bi 40 dk dursun yıkayacaksanız da öyle yıkayın diyordu ve bu bilgi sanırım minoxun kullanımı hakkında bilgi veren bi yazıdaydı yani illa 4 saat kalacak diye bi şart olmayabilir ama çok da bilgili değilim bu konuda.Tabi ne kadar çok durursa o kadar iyidir fazla tutmanız tabi ki çok iyi olacaktır ama 4 saat bekleyemem illa yıkamam lazım diyorsanız da bi 1 saat bekleyin en iyisi.
    Sizin kullanım şekliniz bence yeterli ve iyi.Önce minoxu kullanmak da mantıklı hem kafada daha uzun süre durmuş olur hem de miracle kuruyunca biraz tortu kalabiliyor o minoxun emilimini azaltabilir.Miracle losyon çok çabuk kuruyor herkeste ama etki ediyor yani miracle losyonun bi 30-40 dk kalması yeterli sonrasında yıkayabilirsin tabi vaktin varsa biraz nemlendirip beklemen de çok daha iyi olur

Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi sitede de minox için en azından bi 40 dk dursun yıkayacaksanız da öyle yıkayın diyordu ve bu bilgi sanırım minoxun kullanımı hakkında bilgi veren bi yazıdaydı yani illa 4 saat kalacak diye bi şart olmayabilir ama çok da bilgili değilim bu konuda.Tabi ne kadar çok durursa o kadar iyidir fazla tutmanız tabi ki çok iyi olacaktır ama 4 saat bekleyemem illa yıkamam lazım diyorsanız da bi 1 saat bekleyin en iyisi.
    Sizin kullanım şekliniz bence yeterli ve iyi.Önce minoxu kullanmak da mantıklı hem kafada daha uzun süre durmuş olur hem de miracle kuruyunca biraz tortu kalabiliyor o minoxun emilimini azaltabilir.Miracle losyon çok çabuk kuruyor herkeste ama etki ediyor yani miracle losyonun bi 30-40 dk kalması yeterli sonrasında yıkayabilirsin tabi vaktin varsa biraz nemlendirip beklemen de çok daha iyi olur
    Cevabınız için çok teşekür-ederim. Ama benim bildiğim minoxidilin en az 3,4 saat kalması lazım, yoksa yanlış mı biliyorum?

Ben yıkamıyorum, 2 günde bir yıkıyorum. Fazla yıkamakta iyi değil, saçların yağ dengesini bozacağı için

Sadece asıl yük monixidil'de olduğunu düşünüyorum, ve bu yüzden onu doğru kullanmak istiyorum. Umarım Miracle losyonun'da katkısı olur.

Ben Minoxili 10 fıs kullanıyorum. 5 fıs önce çizgiye ve şakaklara, 5 fıs ise üst bölgeye. Nasıl iyi mi?

Miracle losyonu'da öyle aynı şekilde.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi de yıkamıyorsan zaten otomatikmen minoxil saatlerce kafanda kalmiş olur yani problem yok . Minoxil 5 fıs kullanilir 10 kullanan pek gormedim ben 5 kullanarak bi dene bence.Miraclenin de etkisi olur kesinlikle faydasini net gorursun onu 10 fis kullaniyoruz biz de.

Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi de yıkamıyorsan zaten otomatikmen minoxil saatlerce kafanda kalmiş olur yani problem yok . Minoxil 5 fıs kullanilir 10 kullanan pek gormedim ben 5 kullanarak bi dene bence.Miraclenin de etkisi olur kesinlikle faydasini net gorursun onu 10 fis kullaniyoruz biz de.
    Benim demek istediğim; Minoxil'den 1.5 saat sonra Miracle losyonu uyguluyorum, yani minoxil tam kurumadan. Bu sorun olur mu?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim demek istediğim; Minoxil'den 1.5 saat sonra Miracle losyonu uyguluyorum, yani minoxil tam kurumadan. Bu sorun olur mu?
    Olmaz hocam bende öyle uyguluyorum,tam tersi faydası olur saçları nemlendirip zaten kurumuş olan minoxun tekrar emilimini sağlar ve minoxa antiandrojen olarak ta katkı yapmış olur.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    ben önce miracle ı uyguluyorum.30 dk sonra minox uyguluyorum miracle ın emilimi artsın diye fakat sizin uyglama şekliniz kozmetik olarak ççok daha iyi,çünkü minox vıcık vıcık yapıyor,miracle ile biraz o vıcıklığı alıyorsunuz,daha rahat şekil verirsiniz saçlara ve yağlı görünüm azalır.
    sabah akşam miracle(100ml elseve-1kutu aldactone+13 tablet diane+20ml allerset )
    sabah akşam min+dut(60ml minox+11avodart)
    akşamları emu+hint yağı
    şampuan:sebamed hergün+konazol haftada 3
    her gece dermoroller

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede önce miracle kullanın çünkü çabuk kurumasından söz edenler oldu hem nemlendirerek daha iyi emilim sağlanır hem minox daha çok süre etki etmiş olur
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

Yer
    Istanbul/Yalova
    Arkadaşlar, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Şimdilik tedaviye aynı şekilde devam edeceğim.

Belki daha sonra önce Miracle sonra Minoxil şeklinde değiştiririm.

Yer
    Istanbul/Yalova
    Arkadaşlar, bu Avodart ilacı Minoxil'e boşaltırken, ellerime bulaştı, ve şu anda ben kendimi çok kötü hissediyorum Kalp ağrısı, göğüslerimde ağrı, halsizlik, mide bulantısı.

Ilk önce placebo etkisidir diye düşündüm, ama hiç de öyle değil. Bundan sonra doktor eldiveni kullanacağım.

Sayfa 1/2 12 SonSon