Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil Nasıl Kullanılır

Yeni Üye

Minoxil Nasıl Kullanılır

Değerli arkadaşlarım öncelikle forumunuz hayırlı olsun. Forumun içerik kalitesini çok iyi bulduğumu belirtmek isterim. Hemen hemen her konuyu zevkle okuyorum. Şimdi siz değerli tecrübe sahibi arkadaşlarıma danışmak istediğim bir durum söz konusu. Bir kaç ay önce minoxil e başladım ama tam olarak nasıl kullanılacağına dair bilgi yok. Yani açık yere sürün yayın filan denmiş ama kafada ne kadar kalmalı ? masaj yapılmalı mı ? yada yayılıp emilimi mi belenmeli bilemiyorum. Bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Folikül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlarım öncelikle forumunuz hayırlı olsun. Forumun içerik kalitesini çok iyi bulduğumu belirtmek isterim. Hemen hemen her konuyu zevkle okuyorum. Şimdi siz değerli tecrübe sahibi arkadaşlarıma danışmak istediğim bir durum söz konusu. Bir kaç ay önce minoxil e başladım ama tam olarak nasıl kullanılacağına dair bilgi yok. Yani açık yere sürün yayın filan denmiş ama kafada ne kadar kalmalı ? masaj yapılmalı mı ? yada yayılıp emilimi mi belenmeli bilemiyorum. Bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
    öncelikle hosgeldin.

minoxidil köpük ya da losyon hangisini kullanirsan kullan mutlaka kuru saclara uygulamalisin ve en az iki saat kafada kalmali. yani yikamamalisin. tepe, üst ve ön bölgelere 5 fis uygulaniyor toplamda. hafif masaj yapmak uygulama sirasinda daha iyi olur.

Yeni Üye
    https://www.dermokozmetikcenter.com/...ey-100-orjinal

bu nasıl güvenılır mı? alayım mı?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yoldaşlar minoxun ıslak veya nemli saç derisine uygulamanın etkiyi artırdığına dair söylentiler var.fakat bunu yanında da yan etkilerininde artmasına sebep olabiliyormuş.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Valla ben kuru kafaya damlalık ile uyguluyorum 2.5ml şakaklar,2.5 ön taraf,2.5 arka taraf 2.5 tepe olmak üzere. 30 saniye falan masaj yapıyorum her bölgeye biraz seri şekilde o ıslaklık belli oranda kaybolduğu zaman masajı kesiyorum çünkü birazınında derinin kendisi emmesi için bırakıyorum.Ve uzun süre masajda sanırım elde emiyor minoxu.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yoldaşlar minoxun ıslak veya nemli saç derisine uygulamanın etkiyi artırdığına dair söylentiler var.fakat bunu yanında da yan etkilerininde artmasına sebep olabiliyormuş.
    Aslında losyonları uygularken kafaya sıcak kompres uygulaması yapmayı düşünmüyor değilim ,şöyle ki tedaviden hemen sonra 4-5 defa arka arkaya sıcak suyla ıslatıp kafaya sıkıca bağlasak acaba bu yöntem dermarollerin yerini tutar mı,arkadaşlar bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Nemlenme saç derisindeki üst katı katmanı yumuşatır yumuşayan bariyerle emilim artar ancak saç derisi ıslak olmamalı yeni kurulanmış olmalıdır. Yine çok masaj taşıyıcıları yüzey alanı genişlemesi ve ısı nedeniyle uçurup etkenin emilemeden kalmasına neden olacaktır. Aslında ben minoxun hafifçe yayılıp bırakılması taraftarıyım belki 5 dk sonra hafif bir yayma daha...
    Konu Miracle tarafından (17.11.2014 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sanırım onu demenizin sebebi ısının gözenekleri genişletmesi.Okonuda benimde düşüncelerim vardı ancak bunun nasıl yapılacağı hakkında pek çözüm bulamadım.Kompresi yaptıktan sonra minoxta gider kafadan diye düşünüyorum.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nemlenme saç derisindeki üst katı katmanı yumuşatır yumuşayan bariyerle emilim artar ancak saç derisi ıslak olmamalı yeni kurulanmış olmalıdır. Yine çok masaj taşıyıcıları yüzey alanı genişlemesi ve ısı nedeniyle uçurup etkenin emilemeden kalmasına neden olacaktır. Aslında ben minoxun hafifçe yayılıp bırakılması taraftarıyım belki 5 dk sonra hafif bir yayma daha...
    üstad yağlı saçı olanlar hep nemli oluyor onlarda emilim daha mı çok daha mı az bu durumda ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı landonxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım onu demenizin sebebi ısının gözenekleri genişletmesi.Okonuda benimde düşüncelerim vardı ancak bunun nasıl yapılacağı hakkında pek çözüm bulamadım.Kompresi yaptıktan sonra minoxta gider kafadan diye düşünüyorum.
    Dediğiniz olabilir ben bu yöntemi (sıcak kompres)yağ karışımı tedavisi uygularken yapıyordum,ama tabii ki minox ve losyon alkol içerikli olduğu için çabucak uçabilir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 1/2 12 SonSon