Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Aylığım

Saç Aylığım

[SIZE=4]Selamün aleyküm. Herkese merhabalar. Son aylarda dökülmem son derece arttı. Donanımhaber de de Miracle'nin konudaki fotoları çok başarılı görünce tekrar bir tedaviye başlamaya karar verdim. Fazlaca foto çekip attım ki ilerlemeleri iyi görebilelim. Tabi olursa Fotoları aylık olarak atacağım o yüzden saç aylığım ismini verdim Aslında 11 ağustos tarihli yani bugün tarihli fotolar atsam da tedaviye bugün değil losyon siparişim bu hafta geldiğinde başlayacağım.

Hikayeme gelirsek kısaca: 32 yaşındayım. Kellik iyiden iyiye başgösterdi. 5 ay minox kullanıp bıraktıktan 3 ay geçmesine rağmen dökülme devam ediyor. En son durum bu hale geldi. Fotolardan görünce bende ne kadar vahim olduğunu anladım. Vichy dercos energisant ve prominoxil şampuan kullanıyorum. Arada sırada mediobiotin alıyorum. Hergün olmasa da sık sık kavrulmamış kabak çekirdeği ve hemen hemen hergün 2 kupa yeşil çay ( sallama çay değil , fotosunu doğal inhibitorler konusunda paylaştım ) tüketiyorum.

Tedavide miraclenin formülünü ,vichy dercos energisant şampuan, mediobiotin kullanacağım. Azalderm krem + keto kremi hangi bölgelere sürmemi önerirsiniz? Önce dermaroller sonra miracle formülü ardından kremleri süreceğim. Kremler sadece akşam süreceğim. Veya sabah azalderm akşam keto kremmi süreyim ? Dermarolleri ne kadar uygulanmalı? Ve dermarolleri ne zaman değişmeliyim bilmiyorum. Biotini hergün mü almamı tavsiye edersiniz? Sizce minox + dut kullanayım mı? Açıkcası minox kullanırken yapış yapış olması bana sıkıntı veriyordu. Anladığım kadarıyla miracle formülde bu sıkıntı yok. 6 kutu elseve aldım. Sanırım acele ettim biraz. Garniere de şans versem iyi olurdu herhalde. Elseve siparişim bu hafta içinde gelir gelene kadar aklıma takılan bu soruları ve tedavi önerilerinizi bekliyorum. Ona göre tedaviyi şekillendireyim.

Şimdiden teeşekkürler.

Tedavi öncesi 15 Ağustos

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140809_234717.jpg
Görüntüleme: 98
Büyüklüğü:  49.3 KB (Kilobyte)
ID:	561Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140809_234743.jpg
Görüntüleme: 94
Büyüklüğü:  35.1 KB (Kilobyte)
ID:	562Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140809_234910.jpg
Görüntüleme: 96
Büyüklüğü:  135.5 KB (Kilobyte)
ID:	563Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_210036.jpg
Görüntüleme: 95
Büyüklüğü:  96.3 KB (Kilobyte)
ID:	564Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_210042.jpg
Büyüklüğü:  135.4 KB (Kilobyte)
ID:	565Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_210127.jpg
Büyüklüğü:  77.4 KB (Kilobyte)
ID:	566Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_210131.jpg
Büyüklüğü:  102.0 KB (Kilobyte)
ID:	567Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_210136.jpg
Büyüklüğü:  74.3 KB (Kilobyte)
ID:	568Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_210141.jpg
Büyüklüğü:  98.2 KB (Kilobyte)
ID:	569Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_211756.jpg
Görüntüleme: 91
Büyüklüğü:  76.3 KB (Kilobyte)
ID:	570Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_211801.jpg
Görüntüleme: 93
Büyüklüğü:  84.0 KB (Kilobyte)
ID:	571Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140811_211806.jpg
Görüntüleme: 92
Büyüklüğü:  102.0 KB (Kilobyte)
ID:	572

Tedavi 1.ay 15 Eylül

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212248.jpg
Büyüklüğü:  186.9 KB (Kilobyte)
ID:	550Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212251.jpg
Büyüklüğü:  117.4 KB (Kilobyte)
ID:	551Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212254.jpg
Büyüklüğü:  136.4 KB (Kilobyte)
ID:	552Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212258.jpg
Görüntüleme: 92
Büyüklüğü:  73.1 KB (Kilobyte)
ID:	553Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212309.jpg
Görüntüleme: 91
Büyüklüğü:  187.7 KB (Kilobyte)
ID:	554Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212313.jpg
Büyüklüğü:  174.2 KB (Kilobyte)
ID:	555Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212324.jpg
Büyüklüğü:  110.7 KB (Kilobyte)
ID:	556Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212342.jpg
Büyüklüğü:  61.4 KB (Kilobyte)
ID:	557Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212344.jpg
Görüntüleme: 89
Büyüklüğü:  42.1 KB (Kilobyte)
ID:	558Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212349.jpg
Büyüklüğü:  185.5 KB (Kilobyte)
ID:	559Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20140915_212351.jpg
Büyüklüğü:  181.9 KB (Kilobyte)
ID:	560
    Konu 1dost tarafından (15.09.2014 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazdıklarından anladığım kadarıyla çok düzenli bir tedavin yok. İlk başta bu alışkanlığını değiştir. Tedavini aksatma. Biotini en az 6 ay hergün al. Minox+dutas hergün 2 kere kullan. Nizoral şampuan al ve haftada 2 kere saçında 10 dk bekletip yıka. Minox sabah sıkmak sıkıntı oluyordur. Öyle diyorsan rogaine foam al. Sabahları rogaine foam kullanırsın akşamları minox-dutas. Ketoyu nohut kadar, azeldermi mercimek kadar süreceksin. Saç olmayan ve seyrek gördüğün yerlere sür. Dermorollerdan sonra minox ve losyonu kullan.

Risk almayı seversen, yan etkilere katlanabilirim diyorsan finasterid'e başla.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Dermaroller ve minoxidil ile yapılan çalışmada haftanın 6 günü sabah akşam minoxidil kullanılmış ve 7. gün sadece dermaroller kullanılmış bilginize. Sonuçlar ise 5 kata kadar daha fazla saç

Arkadaşlar minoxile başlamak istemiyorum açıkcası. Yani 5 ay sonra durduk yere yoğun saç dökülmeleri vs yaşar mıyım? Yoksa dutasterid olduğu için bu yaşanmayacak mı? Yada istediğim seviyeye geldiğimde çaktırmadan minoxu bırakmalı mıyım?

Alıntı 1dost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar minoxile başlamak istemiyorum açıkcası. Yani 5 ay sonra durduk yere yoğun saç dökülmeleri vs yaşar mıyım? Yoksa dutasterid olduğu için bu yaşanmayacak mı? Yada istediğim seviyeye geldiğimde çaktırmadan minoxu bırakmalı mıyım?
    losyonla minoxil gayet uyumlu döngü vs tabir edilen şok dokulme olmuyor genel geri dönüşlere göre mbende de asla olmadı hep grafik yukarı gitti...

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aleykumselam.Keto azeldermi saçlı sacsiz her yere uygula ve iyice yedir bence.Dermarollerin kullanimi videolarla mevcut çoğu yerde bulabilirsin.Ben losyondan önce kullaniyorum dermarolleri haftada 3 kere,oyle yapabilirsin.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Selamün aleyküm. Herkese merhabalar. Son aylarda dökülmem son derece arttı. Donanımhaber de de Miracle'nin konudaki fotoları çok başarılı görünce tekrar bir tedaviye başlamaya karar verdim. Fazlaca foto çekip attım ki ilerlemeleri iyi görebilelim. Tabi olursa Fotoları aylık olarak atacağım o yüzden saç aylığım ismini verdim Aslında 11 ağustos tarihli yani bugün tarihli fotolar atsam da tedaviye bugün değil losyon siparişim bu hafta geldiğinde başlayacağım.

Hikayeme gelirsek kısaca: 32 yaşındayım. Kellik iyiden iyiye başgösterdi. 5 ay minox kullanıp bıraktıktan 3 ay geçmesine rağmen dökülme devam ediyor. En son durum bu hale geldi. Fotolardan görünce bende ne kadar vahim olduğunu anladım. Vichy dercos energisant ve prominoxil şampuan kullanıyorum. Arada sırada mediobiotin alıyorum. Hergün olmasa da sık sık kavrulmamış kabak çekirdeği ve hemen hemen hergün 2 kupa yeşil çay ( sallama çay değil , fotosunu doğal inhibitorler konusunda paylaştım ) tüketiyorum.

Tedavide miraclenin formülünü ,vichy dercos energisant şampuan, mediobiotin kullanacağım. Azalderm krem + keto kremi hangi bölgelere sürmemi önerirsiniz? Önce dermaroller sonra miracle formülü ardından kremleri süreceğim. Kremler sadece akşam süreceğim. Veya sabah azalderm akşam keto kremmi süreyim ? Dermarolleri ne kadar uygulanmalı? Ve dermarolleri ne zaman değişmeliyim bilmiyorum. Biotini hergün mü almamı tavsiye edersiniz? Sizce minox + dut kullanayım mı? Açıkcası minox kullanırken yapış yapış olması bana sıkıntı veriyordu. Anladığım kadarıyla miracle formülde bu sıkıntı yok. 6 kutu elseve aldım. Sanırım acele ettim biraz. Garniere de şans versem iyi olurdu herhalde. Elseve siparişim bu hafta içinde gelir gelene kadar aklıma takılan bu soruları ve tedavi önerilerinizi bekliyorum. Ona göre tedaviyi şekillendireyim.

Şimdiden teeşekkürler. Fotoları profilimde 11 ağustos şeklinde albüm atarak açtım. İşte fotolar :
    http://sacimindoktoru.com/117/1dost-...stos-2014.html
    Resimlerini inceledim fazla geç olmadan gelmişsin epey yol katedebilirsin şu rezervle özelden de yazdım soruna geçmiş olsun.

Selamün aleyküm. Herkese merhabalar. Son aylarda dökülmem son derece arttı. Donanımhaber de de Miracle'nin konudaki fotoları çok başarılı görünce tekrar bir tedaviye başlamaya karar verdim. Fazlaca foto çekip attım ki ilerlemeleri iyi görebilelim. Tabi olursa Fotoları aylık olarak atacağım o yüzden saç aylığım ismini verdim Aslında 11 ağustos tarihli yani bugün tarihli fotolar atsam da tedaviye bugün değil losyon siparişim bu hafta geldiğinde başlayacağım.

Şimdiden teeşekkürler. Fotoları profilimde 11 ağustos şeklinde albüm atarak açtım. İşte fotolar :
    http://sacimindoktoru.com/117/1dost-...stos-2014.html
    Resimlerini inceledim fazla geç olmadan gelmişsin epey yol katedebilirsin şu rezervle özelden de yazdım soruna geçmiş olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi bunalıyorum_aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede beraber kullan çünkü losyon hızlı bir şekilde kuruyor,minox+dutas saçın bir süre daha nemli olmasını sağlıyor. Gerçi miracle kuruması önemli değil, saç etkili maddeyi alacaktır demişti ama kendin bilirsin

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KillThat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermaroller ve minoxidil ile yapılan çalışmada haftanın 6 günü sabah akşam minoxidil kullanılmış ve 7. gün sadece dermaroller kullanılmış bilginize. Sonuçlar ise 5 kata kadar daha fazla saç
    O araştırmayı bulup atabilir misin acaba?
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Sayfa 1/2 12 SonSon